Ertem: Mahalle’de görevimizi layıkıyla yerine getirdik

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne gerçekleştirilen kıraathane ziyaretinde konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, mahallenin nüfus anlamında Çerkezköy’ün en büyük mahallesi olduğunu söyleyerek “Yıllarca ihmal edilen mahallede sorunları bir anda çözmek mümkün değildi. Bizler görev dönemimizde birçok sorunu çözdük. Mahallede alt yapı, su, kanalizasyon, ulaşım, kaldırım herhangi bir sorunumuz kalmadı. Doğalgaz ve elektrik sorunları da tamamlandı. Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde görevimizi layıkıyla yerine getirdik.’’ dedi.

Ertem: Mahalle’de görevimizi layıkıyla yerine getirdik
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi, önceki gün Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne kıraathane ziyaretinde bulundu.
YENİ DURAK SOYLU KIRAATHANESİ OLDU
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, beraberinde Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Sait Yazı, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Başkanı Muhsin Akın ile birlikte önceki akşam saat 19.00’da Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Çorbacı Sokak girişinde bulunan Soylu Kıraathanesini ziyaret etti.
“ŞİKAYET VE SIKINTILARINIZI DİNLEMEYE GELDİK’’
AK partili heyet gerçekleşen ziyarette vatandaşlarla tek tek tokalaştıktan sonra mahalleliyle bir araya gelirken, kısa bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, “Biz AK Parti olarak bütün mahallelerimizi, kahvehaneleri sadece seçimden seçime değil, yanınızda olmaya, ziyaret etmeye ve dertlerinizle dertlenmeye yılda birkaç defa da bu kahveye geliyoruz. Ziyarette sizleri dinleyerek varsa şikayetleriniz veya memnuniyetlerinizi dinleyeceğiz.’’ Dedi.  
“LOKAL SORUNLAR KALDI BUNLAR DA ÇÖZÜLMEYECEK BİR SORUN DEĞİL’’
Vatandaşların sorunlarını ve şikayetlerini tek tek not alan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, vatandaşlardan daha fazla soru beklediğini ifade ederek, “Açıkçası ben daha fazla sorun vardır diye bekliyordum ama baktığımızda dile getirilen şikayetler de çok büyük sorunlar değil. Böyle sorular gelince belediye başkanı olarak yaptığımız hizmetlerin memnuniyetini duyuyorum. Genel sorunlar çözüme kavuşturuldu, lokal sorunlar kaldı, onları da sırasıyla çözüme kavuşturacağız.’’ diye konuştu.
“SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK’’
Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nin nüfus anlamında Çerkezköy’ün en büyük mahallesi olduğunu söyleyen Başkan Ertem, “Yıllarca ihmal edilen sorunları biranda çözmek mümkün değildi ancak görev dönemimizde birçok sorunu çözdük. Alt yapı, su, kanalizasyon, ulaşım, kaldırım herhangi bir sorunumuz kalmadı. Doğalgaz ve elektrik sorunları da tamamlandı. Bu da demek oluyor ki görevimizi layıkıyla yerine getirmişiz” açıklamasında bulundu.“ARAÇ SAYISI 3 KATINDAN FAZLA ARTTI’’
Belediye Başkanı Ali Ertem, yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından mahallelinin sorduğu soruları cevapladı. İlk olarak yöneltilen trafikle ilgili soruya cevap veren Ertem, “2004 yılında göreve geldiğimden bu yana nüfus iki katından fazla, araç sayısı 3 katından fazla arttı. Yoğun bir araç artışıyla trafikte sıkıntılar yaşıyoruz. Trafik sorunu sadece düzenleme ile çözülmez. Vatandaşın duyarlılığı çok önemlidir.” dedi.
“ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK’’
Vatandaşların yönettiği hamam sorusuna da değinen Başkan Ertem, göreve gelmeden önce verdiği ‘hamam’ sözünün doğru olduğunu ifade ederek, “bunun gerçekleşmemesinin belli sebepleri var. Evet bunun sözünü verdik ama Belediye hamam yapıp işletmez. Ben hamam yerini vererek suyu da bedava verdim. İhale açtık ancak katılan olmadı. Müşteri potansiyeli olmadığı için kimse hamam işletmeciliğine girmiyor.” bilgisini verdi.
“OTOPARKI YIL SONUNA KADAR YETİŞTİRECEĞİZ’’
banner287
Belediye Başkanı Ali Ertem’e bir vatandaş park sorununu çözmek adına otopark yapılıp yapılamayacağını sordu. Bunun üzerine Ali Ertem, Park sorunu yaşanan bölgenin Altı Yol Kavşağı ile Köşem Mevkii arasında olduğunu belirterek, “Bu hem Atatürk Caddesi hem de Öztrak Caddesi için geçerli. Bu noktadan Altı yol Kavşağı’na kadar otopark yapılabilecek kamuya ya da belediyeye ait bir alan yok. Vize Giyim’in önündeki alana yer altı otoparkı yapmayı düşündük. Üzerine de giderleri karşılaması için işyerleri yaparız dedik. Ama bizi mahkemeye verdiler. Halen de devam ediyor ama biz bu kararımızdan vazgeçmedik. 100 araçlık otoparkın projesi bitti. Yılsonuna yetiştireceğiz. Anfi Tiyatro’yu başka bir yere alıp onun yerine katlı otopark yapabiliriz” şeklinde konuştu.“ÇALIŞMALARIMIZI ENGELLEMEK ADINA BİZLERİ OYALIYORLAR’’
Lüzumsuz parkları önlemek adına ücretli park yapmanın sorunu büyük ölçüde çözeceğine inandığını kaydederek şöyle devam etti; “Bizim için para kazanma ikinci planda. ‘Bu kısımda çalışacak olan kişilerin paralarını ödeyebilelim’ bu bize yeter. Yapılacak olan bu sistem esnafa da faydalı olacaktır. Ücretli olduğu için kimse sabahtan akşama kadar aracını bir noktaya park edemeyecek. Görevliler yanlış park edenlerin araçlarını düzeltmeye yardım edecek. Ayrıca, bu projeyle de ilk yarım saat parklar ücretsizde olabilir. Otopark yapımında bizleri mahkemeye vermelerinin amacı da biz iş yapamayalım, verdiğimiz sözleri yerine getirmeyelim’ gibi bir durum oluşturmak” istenmesidir. Mahkeme sonucunda da haklı çıkacağımıza inanıyoruz”
“HERKES YAPILANLARIN MUKAYESESİNİ YAPSIN’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, bir dönem Çerkezköy’de insanların çamura batmamak adına ayaklarına poşetler geçirerek yollarda yürüdüklerini söyleyerek “Hepimiz vicdan sahibi olan insanlarız. 9 yıl önceki Çerkezköy’ü aklınıza getirin ve şimdiki Çerkezköy ile bir kıyaslama yapın. Bizler göreve gelmeden önce çöpler alınmaz, sular akmazdı. Ama şu an şehir havasına büründük. Tek bir sokakta toprak yol kalmadı. Cadde ve sokaklardaki durumu, doğalgaz ve elektrik hatlarının yer altına alınması gibi ciddi çalışmalara rağmen görüyorsunuz. Çerkezköy’ün daha da güzel olması lazım ve bizlerde bu yönde çalışmalarımızı yaparak bunun için uğraş veriyoruz. Vicdan sahibi insanlar bunun mukayesesini yapsın. Çerkezköy şu an Trakya’nın parlayan yıldızı ve ilerde de Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olacaktır” dedi.“İMAR KONUSUNDA ÇOK TİTİZİZ’’
Büyükşehir Yasası’nın Tekirdağ’a ve Çerkezköy’e ne getireceği şeklinde bir soruyu da yanıtlayan Ali Ertem, “Tekirdağ normal ilden büyükşehir statüsüne geçerken, biz de büyükşehrin bir ilçesi olacağız. Bir diğer faydası ise tek elden yönetim olacak. Eskiden 5 farklı belediye vardı. 5 farklı uygulama yapılıyordu. Ama artık, imarda, büyümede ve daha birçok noktada tek elden yönetilecek. 2004 yılında göreve geldiğimizden beri Çerkezköy Belediyesi olarak imar konusunda çok titiziz. Çerkezköy’e bir bakın, düzgün bir görüntü var. Bu bizim titiz çalışmalarımız sonucunda olmuştur. Bu sebeple tek elden yönetim çok önemlidir. Ayrıca tüm belediyeler ayrı ayrı hizmet edeceğine tek elden hizmet ederse tasarruf da olur.” ifadelerini kullandı.
“BELEDİYE’NİN GELİRLERİ ARTACAK’’
Büyükşehir yasasıyla birlikte maddi olarak büyük katkı sağlanacağını ifade eden Başkan Ali Ertem, “Çerkezköy, Tekirdağ ve Çorlu sınırları içindeki işletmelerden bize herhangi bir gelir gelmiyordu. Bu yasayla ile birlikte 2014’ün Mart ayından sonra gelir gelecek. Sanayiler burada ama belediye kasasına bir kuruş dahi girmiyordu. 2014 yılı Mart ayından sonra bu durum değişecek.” bilgisini verdi.
Çerkezköy’e göçün arttığını, yıl içinde 5 bin kişilik bir artış olduğunu sözlerine ekleyen Ali Ertem “Trakya’da 84 belediye var. Bunlar içinde yaklaşık 70 belediye nüfusundan daha çok nüfus Çerkezköy’e bir yılda geldi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

senden öncekiler zamanında da çerkezköy göç alıyordu adamlar taa o zamanın imkanlarıyla çerkezköye 4 tane otopark yaptılar.sen 10 senedir belediyedesin göç denen şeyi gördün gördün de tam seçim zamanımı aklına düştü başkan? adam arabasını sokağa parkediyor para vermiyor..ama şimdi yine parkedecek bus efer para verecek.. para vermek istemezse arabayı ne yapacak? koyacak bir yer varmı? götürüp çerkezköy dışına tarlayamı bırakacak aravbasını? para ikinci plandadır demişsin! otopark senin yapmak zorunda olduğun başlıca görevlerden birisi, bunu ticarete dökmene kimse sessiz kalmaz!birde 10 senedir çerkezköye kanalizasyon falan namına bir çivi çakmadın, var olan kanalizasyon 20 sene evvelş hikmet uğraş tarafından yapıldı kahvedekiler bunu bilmiyormu sanıyorsun? hangi görevini layıkıyle yerine geytirdin? sokaklar çamur içinde heryer su içinde sen yol ortasındaki el kadar viyadüğe çiçek ekince çerkezköy süpermi oldu sanıyorsun?

esnaf
esnaf - 6 yıl Önce

benden çöpler alınmaz sular akmazdı? denmiş!

başkan senin şu anda dağıtım yaptığın su terfi merkezide su dağıttığın kuyularda, altyapı diye böbürlendiğin kanalizasyon hattıda,var olan otoparklarda hepsi senden öncekiler zamanında yapılmış icraatlar. çöpler alınmazdı diye bir şeyde yok, yani sen kendini iyi göstermeye çalış, tamam ama senden öncekilerin yaptıklarından nemalanırken, senin sırtındaki en büyük yükleri senden öncekiler yapmış sana teslim etmişken, bari eskilere laf atma. senden öncekilerin yaptığı mahalle yollarını, paket taşlı yolları 20 sene kullandık senin 3 hafta evvel yaptırdığın yol ne durumda görmek için çık belediyeden 100 metre yürü caminin oraya bak!

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306