Ertem: ‘Şikayet gelmediğine göre hizmette sıkıntı yok’

AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi kıraathane ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretleri vatandaşların varsa sıkıntılarını öğrenip, çözüme kavuşturmak için gerçekleştirdiklerini söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem “ ’Ziyaretlerimizde genel olarak lokal sorunlar dile getiriliyor. Gördüğümüz kadarıyla belediye hizmet noktasında çok büyük bir sorun yok. Bu da bizlerin görevini yerine getirdiği anlamı taşıyor.’’ dedi.

Ertem: ‘Şikayet gelmediğine göre hizmette sıkıntı yok’
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi rutin kahvehane ziyaretleri kapsamında önceki akşam Eray Kıraathanesi’ne ziyarette bulundu.
İLK DURAK ERAY KIRAATHANESİ OLDU
Saat 19.30’da düzenlenen ziyarette Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin, AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, AK Parti İlçe yönetimi ile gençlik kollarlı yönetimi katıldı.
TESİS ÇALIŞMALARI NİSAN AYINDA BAŞLAYACAK
Eray Kıraathanesi’nde bir vatandaşın atık su arıtma tesisini sorması üzerine söz alan Belediye Başkanı Ali Ertem, “Çalışmalar Nisan ayı gibi başlayacak. Tesis sadece Çerkezköy’ü değil, Kapaklı, Kızılpınar, Veliköy ve Karaağaç’ı da kapsayacak. Beldeler Çerkezköy ve Kapaklı’ya bağlandığı için işletmesini bu iki ilçe yapacak” cevabını verirken, Tekirdağ’da, İSKİ gibi bir birim olan TESKİ’nin (Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi) kurulacağını ifade etti.“15 MİLYON ÖĞRENCİNİN KİTAPLARI ARTIK MASALARININ ÜZERİNDE’’
AK partili heyet daha sonra Yunus Emre Aile Çay Bahçesi’ne geçti. Parkın işletmecisi Emrah Karaca AK Partili heyetle yakından ilgilendi. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak STK’ları, kahvehaneleri, dernekleri dolaşarak vatandaşların sıkıntılarını, taleplerini dinleyip bunları değerlendirdiklerini belirten AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, ardından Türkiye’nin 2002 yılı öncesi ile sonrası arasında bir kıyaslama yaparak, “2002’den önce memurunun, emeklisinin maaşını ödeyemeyen, IMF’ye borcu olan, gelirlerinin yüzde 80’ini, bazen yüzde 105’ini borçların faizine ödeyen, geleceğinin ipotek edildiği bir Türkiye vardı. Ancak Türkiye o noktadan bu noktaya geldi. Eğitim, sağlık, ekonomi alanlarında devrim yaşandı. 15 milyon öğrencinin kitapları devlet tarafından masasının üzerine bırakılıyor. Özel hastaneler çok küçük farklarla tüm vatandaşlara açıldı. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan derslik sayısının yarısı bu dönemde yapıldı. Bölünmüş yol 21 bin 500 kilometre oldu. Daha sayamayacağımız birçok şey bu dönemde yapıldı” dedi.

banner287


“SİZLERİN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA PROJE YAPIYORUZ’’
Demirbağ’ın konuşmasının ardından Sedat Akın isimli vatandaş, AK Partililere, ‘Bu güne kadar yapılan çalışmalar çok güzel, peki bundan sonraki çalışmalar ne olacak’ sorusunu yöneltti. Belediye Başkanı Ali Ertem sorulan soruyu kendisinin yanıtlamak istediğini ifade ederek, “AK Partinin temel felsefesi önce ihtiyaçları karşılamaktır. Öncelikli olarak bu tip çalışmalar yapılarak ardından da imkanlar dahilinde daha iyileri yapılacaktır. Önemli olan bütçeyi ziyan etmeden ihtiyaçları karşılamak ve arkasından daha kaliteli hizmetleri yerine getirmektir. Vatandaşların ihtiyaçlarını her zaman soruyoruz ve bu doğrultuda proje hazırlayarak hayata geçiriyoruz. 2004 yılı öncesi herkes tarafından bilinir. 2004 yılından sonra yapılanlarda ortadadır” şeklide konuştu.“ŞİKAYET GELMEDİĞİNE GÖRE HİZMETTE SIKINTI YOK’’
Ziyaretlerde vatandaşların kendilerine yönelttikleri eleştirileri not ettiklerini ifade eden Başkan Ertem şunları söyledi: “Ziyaretlerimizde gördüğümüz kadarıyla belediye hizmet noktasında çok büyük bir sorun yok. Çok daha büyük sıkıntıların söylendiği yerler biliyorum. Daha çok lokal, ufak sorunlar dile getiriliyor. Bu durum bizlerin görevini yerine getirdiği anlamı taşıyor.  Herkesin Çerkezköylülük ruhu içinde hareket etmesi gerekiyor. Herkesin farklı yerlerden geldiği Çerkezköy’de barış ve kardeşlik içinde yaşamasını ve bunun böyle devam etmesini istiyoruz. Çerkezköy sadece modern bir kent değil, barış kenti de olmalı.’’
SON DURAK KANARYA SEVERLER DERNEĞİ OLDU
AK Partili heyet Yunus Emre Ali Çay Bahçesindeki ziyaretin ardından Barbaros Caddesi üzerinde bulunan Kanarya Severler Derneği’ni de ziyaret ettikten sonra kahvehane ziyaretlerini tamamladılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 14:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
:)
:) - 6 yıl Önce

kimse kusura bakmasın başlığa bi baktım sonra haberin içeriğine baktım bir kahkaha patlattım.geçtiğimiz günlerde bir başka haberde de belediyenin yıllık istatistiği yazılmıştı bilmem kaç yüz şikayet kaydı açıklanmıştı.bunlar şikayet değilmi? çalışmıyorsunuzki vatandaş size daha çok gelsin sokakların haline bakın, heryer işporta ne trafik zabıtası nede diğer zabıta ortada yok belediyenin tek işi kavşaklara çiçek ekmekse bu konuda başarılısınız şikayet olmaz tabi. bir yağmur yağar etrafı sel götürür heryer çamur olur herşey gözünüzün önünde daha kim neden şikayet etsin?

Şikayet
Şikayet - 6 yıl Önce

tek sorun lokal şikayet demişsiniz. lokal şikayette şikayetten sayılmıyormu? işinizi düzgün yapmış olsanız lokal şikayet ve sorun çıkarmı ortaya? özel sektörde bu kadar loıkal sorunu bırak 2-3 defa hata yapanı anında atarlar kapının önüne sizin ise lokal sorun çıkarmayan en ufak bir icraatınız yok.

CANAN BOZKUŞ
CANAN BOZKUŞ - 6 yıl Önce

ne şikayeti vatandaş korkudan ağzinimi açabiliyor ki!......

umudu kestik
umudu kestik - 6 yıl Önce

şikayet etsek ne yazar. hiç kimseyi kaideye almıyorsunuz ki. şu an çerkezköy köşede unutulmuş yerleşim yeri gibi. bakımsız düzensiz güvenliksiz!

ismail
ismail - 6 yıl Önce

insanlara şikayet etmeye cesaretmi bırakıyorsunuz ağzının açanın bildiriyorsunuz haddini millet niye kendini fırçalatsın boşuna size yaşına başına bakmadan veriyorsunuz ağzının payını başlığa bakıncada çerkezköyde hiç sorun yokmuş havası yaratıyorsunuz...

vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

başkan zabıta amiri dahil sizin k..... yalan esnafa gidip denetlemiyor. belediyenin 500 metre uzaklıgındaki kafeler ruhsatsız çalışıyor sor bakalım ne almışlar zabıtaların onlardan sigara dumanı olmuş mekana giriyor zabıtan ceza yazmadan çıkıyor senin zabıtan 3 maymunu oynamasını iyi biliyor helal olsun aldıkları maaşlar huzurla yesinler evlerinde

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306