banner265

banner571

“Festival değil rezalet”

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe düzenlediği basın toplantısında gündeme yönelik değerlendirmede bulundu.

AK Parti 04.06.2016, 17:09 04.06.2016, 17:11 Bakış Haber Merkezi
“Festival değil rezalet”
banner301
Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Kiraz Festivali kortej yürüyüşünde yaşananları rezalet olarak değerlendirdi. Tekirdağ’ın kirazıyla ulusal basında yer edineceğine çıplaklıkla yer edindiğini belirten Öğe “kendi halk oyunlarımız, kendi folklorumuz, kendi örf ve adetlerimizi gösteren halk oyunlarımız varken su zamlarıyla insanın cebinden topladıklarıyla, fakir fukaradan aldıkları paralarla bu tür uygunsuz edep dışı festival organize etmelerini teşkilat olarak kınıyoruz” dedi.

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe düzenlediği basın toplantısında gündeme yönelik değerlendirmede bulundu.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ


İlçe teşkilatında cumartesi günü saat 13.30’da düzenlediği basın toplantısında İlçe Başkanı Öğe sözlerine Onbir ayın sultanı Ramazan’ın tüm İslam alemine hayırlı olması temennisinde bulunarak başladı.

“RAMAZAN AYI TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN”


Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlarda bulunacaklarını ifade eden Abdullah Öğe “İlçe teşkilatımızın yerinde tespit ettiği yardıma ihtiyacı olan ailelere çeşitli yardımlarda bulunduk. Çalışmamızı büyük ölçüde tamamladık. İhtiyaç sahiplerine yardım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YÜCEER’İN PAYLAŞIMINI DEĞERLENDİRDİ


Almanya Federal Meclisi’nde geçtiğimiz günlerde oylanarak kabul edilen sözde ermeni soykırımı yasa tasarısı üzerinde değerlendirmede bulunarak sözlerini sürdüren Abdullah Öğe, sözü CHP Tekirdağ Millletvekili Dr.Candan Yüceer’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma getirdi. Candan Yüceer’in twitter hesabından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik sözüne atıfta bulunarak değerlendirmede bulunduğunu hatırlatan Öğe “Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın “Bizim geçmişimizde insanları diri diri yakmak yoktur” şeklindeki söylemine Sivas’ta yaşananlara yönelik fotoğraf kullanarak ‘Bu fotoğraf Almanya'nın Sivas şehrinden.’ şeklinde bir yorumda bulundu.” diye konuştu. 

“HERKES BİR TEPKİ GÖSTERDİ”


Sözde Ermeni soykırımı iddialarının Almaya Parlamentosu’nda kabul edilmesine yönelik yurt genelinde çeşitli tepkiler gösterildiğini anlatan Öğe “Duyarlılık sahibi tüm vatandaşlarımız tepkisini gösterdi. Siyasilerden vatandaşlarımıza derneklerden kuruluşlara kadar herkes bir şekilde tepki verdi. Çünkü haklıyız.” ifadelerine yer verdi. 

“BİZİM GEÇMİŞİMİZ İLE KENDİSİNİN GEÇMİŞİ ARASINDA FARK MI VAR”


Candan Yüceer’in yorumunu talihsiz bir açıklama şeklinde değerlendiren Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “Bizim geçmişimiz ile Candan Yüceer’in geçmişi arasında bir fark mı var? Bir fark var da onu biz mi bilmiyoruz? Sözde ermeni soykırımı iddialarına yönelik yasa tasarısını bununla ilişkilendirmek çok vahimdir. Üstelik 1993 Sivas olaylarında o dönemde iktidarda DYP-SHP koalisyonu bulunuyordu. Kendi ideolojisinin, kendi partisi genel başkanlarından Erdal İnönü o dönem başbakan yardımcısıydı. Erdal İnönü’nün dönemin İçişleri Bakanı için acemilik dönemine denk geldi şeklinde bir değerlendirmesi bulunuyor. Eğer bu olayların bir başarısızlığı varsa bu yine CHP’nin köklerinden gelen bir başarısızlıktır. Bu ifadeler bir yandan da milletvekili Candan Yüceer’in bilinç altında bulunan ideolojik düşüncelerinin bir sonucudur.” diye konuştu. “TÜRK MİLLETİNDEN ÖZÜR DİLEMELİ”


Milletvekili Yüceer’in yorumuyla Almanya’da kabul edilen, sözde ermeni yasa tasarısını insanlar üzerinde meşru görmek gibi bir algı oluşturduğunu kaydeden Öğe “Bu algıyı düzeltmek için bir an önce sözlerini geri almasını, Türk milletinden özür dilemesini kendisinden bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

“ŞIRNAK VE NUSAYBİN’DE OPERASYONLAR TAMAMLANDI”


Şırnak ve Nusaybin’de terör örgütüne yönelik operasyonların tamamlandığını söyleyen Abdullah Öğe şöyle devam etti: “Şırnak ve Nusaybin’deki operasyonlar sona erdi. 993 terörist etkisiz hale getirildi. 75 terörist teslim oldu. Bu, yeni kurulan hükümetimizin terörle mücadelede devr aldığı bayrağı gereğini nasıl yerine getirdiğinin ıspatıdır. İnşallahh en kısa sürede yeni hükümetimiz terör belasını Türkiye’den def edecektir. Terörle mücadele esnasında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, tüm milletimize başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”  

“VATANDAŞ GEREKEN CEVABI VERDİ”


Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, açıklamasında Ulusal Gençlik Derneği’nin organizasyonunda düzenlenen Resul Dindar konserinde yaşananlara da değindi. Ulusder Başkanı Erdal Darçın tüm söylemlerinde dernek olduklarıa ve hiçbir siyasi partiye yakın olmadıklarına vurgu yaptığını söyleyen Öğe “DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Resul Dindar’ı dinlemek için gelen insanlara yaptığı konuşmada Ak Parti hükümetini ve cumhurbaşkanımızı eleştirdi. Bu konuşmalar DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın haddine değildir. Sanatçıyı dinlemeye gelen vatandaşlar, böyle bir konuşma yapmasına tepkiyi protestolarıyla verdi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da çeşitli değerlendirmede bulundu. Mandalı konuşmasında Ulusder Başkanı Erdal Darçın’ın seçim döneminde çok desteklerini gördüğünü anlatmış. Seçim döneminde dernekten nasıl bir destek görüyor. Siyasi parti ile dernek arasındaki bu ilişki bize çok enterasan geldi.” dedi.

“SİYASETÇİ SİYASET YERİNDE KONUŞMALI”


DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın konuşmasına siyaset yapmayacağını söyleyerek başlamasına rağmen, konser alanında siyaset yaptığını kaydeden İlçe Başkanı Öğe “Cumhuriyet insanları olarak üzerimize karabasan gibi çökmüş Ak Parti hükümetini ortadan kaldıracağız” diyor. Siyasi bir konuşma yapacaksan siyasi bir mitinge çıkarsın, siyasi amaçla toplanmış insanlara istediğin siyasi konuşmayı yaparsın. Konser için düzenlenmiş bir alanda böyle bir söylemde bulunmak siyasi ahlaka, etiğe yakışmaz; o ortamda onu söylemesi haddine de değildir.” diye konuştu.

“KENDİ KENDİLERİNE REZİL OLDULAR”


İlçe Başkanı Öğe, dernek organizasyonunun baştan sona yanlışlarla dolu olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: “Dernek bir organizasyon yapıyor. Bu organizasyonda siyasetçilere bu şekilde konuşma vermesi zaten baştan bir hatadır. İnsanlar oraya Resul Dindar’ı dinlemeye geliyor. İnsanların verdiği tepkiyle yanlış yaptıkları ortaya çıktı. Kendi kendilerine de rezil oldular. Konser reklamı için yapılan afişleri Çerkezköy’de duraklara telefon direklerine, telefon kutularına elektrik kutularına, duvarlara, çevreye yapıştırarak çevre kirliği oluşturdular. Bunlar artık eskide kaldı. Bu şekilde çevre kirliliğine neden oldular. Bu da doğru olmadı.”

“KÜLTÜRÜMÜZE UYMAYAN GÖRÜNTÜLER SAHNELENDİ”


Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, basın toplantısının son bölümünde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Kiraz Festivali’ne yönelik değerlendirmelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın kiraz festivalinde yaptığı konuşmayı hatırlatan Öğe “Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, genel durum itibariyle festivalin şenlik ve konser kısmını iptal ettiklerini açıkladı. Bu konuşmadan bizler bu seneki genel durumdan, terörle mücadele ve verdiğimiz şehitleri anlıyoruz. Kadir Albayrak galiba başka bir şey anladı. Ramazan ayı arifesinde bizim kültürümüze, bizim yaşam tarzımıza uymayan görüntüler bizi üzmüştür” dedi.

“TEKİRDAĞ ÇIPLAKLIKLA ANILDI”


Tekirdağ’ın kiraz festivaliyle ulusal basında yer edineceğine çıplaklıkla yer edindiğini anlatan Öğe sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kadir Albayrak’ın buna müsaade etmesi, Tekirdağ’ın daha önemli sorunları varken kiraz festivali kortejini çamurlar içerisinde yürütmesini, kendi halk oyunlarımız, kendi folklorumuz, kendi örf ve adetlerimizi gösteren halk oyunlarımız varken su zamlarıyla insanın cebinden topladıkları, fakir fukaradan aldıkları paralarla bu tür uygunsuz edep dışı festival organize etmelerini teşkilat olarak kınıyoruz. Hoş olmadı. Tekirdağ kirazıyla anılması gerekirken çıplaklıkla anıldı.”

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (10)
Ayhan 6 yıl önce
Boş konusuyonuz elektrik kaçak bedelini halka chp fatura etmedi sizin partiniz fatura etti damat beyle beraber gel buna ses çıkar söz oyumu sana veri cem.
insan 6 yıl önce
yapılanları beğenmiyorsanız buyurun kendi kendi memleketinize gidebilirsiniz...
manastırlı 6 yıl önce
Herkes baktığını görür başkan
Turgut 6 yıl önce
Siz nerelisiniz sorması ayıp
vatandaş 6 yıl önce
Zihniyetlerinin gereğini yapmış bir CHP Belediyesi,çok normal bu olanlar..
... 6 yıl önce
Googleye sivas davası avukatları diye bi aratalım bakalım:

1. Av. Ahmet Özer, Refah Partisi 1998 yılı Konya-Meram Bel. Bşk. V.

2. Av. Ali Aşlık, AKP İzmir eski İl Bşk.

3. Av. Ali Bulut, AKP Maraş Mv. TBMM Anayasa Kom. Üyesi;

4. Av. B. Ali Dönmez, N. Erbakanın kayıp trilyon davasının avukatı

5. Av. Bedrettin İskender, AKP Ümraniye Belediye Bşk. Adayı;

6. Av. Burhanettin Çoban, AKP Afyon Bel. Bşk. Adayı;

7. Av. Bülent Tüfekçi, AKP Malatya İl Bşk;

8. Av. Celal Mümtaz Akıncı- AKP oylarıyla Anayasa Mah. Üyesi;

9. Av. Ekrem Bedir, Sakarya AKP Hendek Bel. Mec. Üyesi;

10. Av. Eyüb Karagülle, İst. Saadet Partisi Eski İlçe Bşk.

11. Av. Faik Işık, Başbakan Erdoğan ve Süleyman Mercümekin avukatı;

12. Av. Faruk Gökkuş, İst. AKP, Kâğıthane Bel. Bşk. Aday adayı;

13. Av. Ferruh Aslan, İst. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürü;

14. Av. Fuat Sağıroğlu, Sultanbeyli Belediye Başkanı Yahya Karakaya ve N. Erbakan
Hizmet bekliyoruz 6 yıl önce
Çerkezköyde yaşayanlar olarak hizmet bekliyoruz.ilçe belediyelerde lüleburgazda,çorluda hizmet var.büyükşehir belediyelerinde eskişehirde hizmet var.
vatandas 6 yıl önce
Hic mana bulmayin akp olarak siz ayni konserleri yapmadınız mi kizilpinar belediye si akp li iken
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner683
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31