Gaziosmanpaşa Mahallesi en üst seviyede hizmet aldı

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde kıraathaneleri ziyaret ederek vatandaşların sorularını yanıtlayarak isteklerini dinledi. Başkan Ertem, hizmet dönemlerinde Gaziosmanpaşa Mahallesi’nin en üst noktada hizmet aldığını söyleyerek “Mahallenin alt yapısı, kanalizasyonu, yağmur suyu hattı, içme suyu hattı, okulu, camisi, kaldırımı, elektriği, yolu ne gerekiyorsa yapıldı. Mahalle en üst noktada hizmet aldı. Kimse ‘ayağımız çamurlandı’ demiyor. 9 yıllık hizmet görev süremde buraya gelip, rahatla halkın karşısına çıkabiliyorsam bu hizmet verdiğimizin göstergesidir.’’ ifadelerini kullandı.

Gaziosmanpaşa Mahallesi en üst seviyede hizmet aldı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - AK Parti Çerkezköy İlçe teşkilatı kıraathane ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya geliyor.
GAZİOSMANPAŞA MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİLER
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ beraberinde Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Gökhan İnce, Habip Bilgin, AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte dün saat 19.00’da Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde bulunan kıraathaneleri ziyaret etti.
“ELEKTRİK HATLARINI YER ALTINA ALMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR’’
İlk olarak Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde bulunan Gelibolu Kıraathanesi’ni ziyaret den heyete, Tredaş’ın  elektrik hatlarını yer altına alma çalışmalarının devam edilip edilmediği sorulurken, Başkan Ertem çalışmaların devam ettiğini söyleyerek “Bu kapsamdaki çalışmalar 2014 yılında da sürecek. Belediye olarak elektriklerin sık kesildiğine dair çok şikayet aldık, kesintisiz elektrik hizmetinin olması açısından Tredaş çalışmalarını sürdürüyor. Yollardaki kazılarla ilgili de şikayet aldık. Biz de durumdan rahatsız olsak da gelecekte elektriklerin kesilmemesi için bu dönem bu tür şeyler oluyor.’’ Derken, Demirbağ ise yer altına alma çalışmalarının Tepe Mevki, Cumhuriyet Mahallesi gibi ilçedeki bazı mahallelerde gelecek yıl itibariyle başlayacağını dile getirdi.
“2004’DE HER YERDE BİNALARI 1 KAT YÜKSELTTİK’’
Bağlık’taki iskan konusunun sorulması üzerine Başkan Ertem, bölgenin 4 kat iskanı olduğunu ifade ederek, “Olmayacak bir şeyi söyleyip vatandaşı boş yere ümitlendirmiyoruz. Bölgenin alt yapısı 4 kattan fazlasını kaldırmıyor. Biz de gerçekleri söylüyoruz. Bağlık Mahallesi’ne bir kat daha iskan verilirse ki alt yapı nedeniyle mümkün değil,  o zaman tüm Çerkezköy genelinde iskan attırmak gerekli, tek bir yerde iskan arttırılamıyor. Göreve geldiğim 2004 yılında tüm Çerkezköy genelinde bir kat, kat artırımında bulunduk.  ’’ Dedi.“1 AY SONRA İHALEYE ÇIKIYOR’’
Mahallelinin ilçeye yapılacak olan kültür merkezini sormaları üzerine Ertem, projenin tamamlandığını ifade ederek, “Merkezin yapım işi bir ay sonra ihaleye çıkacak. Kültür merkezimiz Kipa AVM arkasındaki liselerin olduğu bölgede yapılacak.’’ bilgisini verdi.
“KATI ATIKLAR 2 TAKSİTTE ALINACAK’’
Katı atık bedelleri konusunda başkana sorular yönelten mahalliye Ertem’in yanıtı ise şöyle oldu: “Katı atık ödemeleri sadece Çerkezköy’e özgü bir durum değil. Bu tüm Türkiye’deki belediyeleri kapsıyor. Bununla ilgili kanun ise 2011 yılının ekim-kasım ayları arasında çıktı. Kanuna istinaden 2012 yılının şubat ayından itibaren bu bedelin alınması istendi. Biz belediye olarak bununla ilgili duyurularımızı yaptık. Ancak, çoğu vatandaşımız bunu gelip ödemedi. Belediye olarak bizler de böyle bir uygulamayla ilk kez karşılaşıyoruz. Bu doğrultuda bizler de bu bedelin mayıs ve kasım ayları gibi 2 taksitte emlak vergileri gibi alınmasına karar verdik. Bu kapsamda senede 2 taksit halinde alacağımız bu bedeli su faturalarına yansıtacağız. Yani ilk 6 aylık dönem içinde su faturalarına bir kereye mahsus olmak üzere bu rakam yansıyacak. Kontörlü su kullanan vatandaşlarımızın da kontör işlemleri için belediyeye geldiklerinde bu bedel kontör yüklemeye yansıyacak. 2012 yılında katı atık bedeli ödemeyen vatandaşlarımız için ise, ocak-şubat ayında bir kereye mahsus olmak üzere bu borç fatura ya da kontöre yansıyacak.’’
“İKİNCİ DURAK GÖÇMENLER KIRAATHANESİ’’
banner287
Ak Partililerin ikinci durağı Göçmenler Kıraathanesi oldu. Mahalleliler sokaklarında bulunan çöp konteynırlarının Çorlu’dan kağıt toplamak için gelen bazı kişiler tarafından karıştırıldığını ve bundan rahatsızlık duyduklarını ifade ederken Başkan Ertem,’’Çerkezköy’ün en huzurlu mahallelerinden olan Gazi Osman Paşa’ya belediyecilik adına yapılması gereken ne varsa yapıldı. Mahallenin alt yapısı, kanalizasyonu, yağmur suyu hattı, içme suyu hattı, okulu, camisi, kaldırımı, elektriği, yolu ne gerekiyorsa yapıldı. Mahalle en üst noktada hizmet aldı. Gelen şikayetlere de bakıldığında sokaktaki lambanın yanmadığı, çöplerin karıştırıldığı gibi ifadeler yer alıyor ki bunlar zaten belediyenin görevi değil. Yani vatandaş belediyenin yükümlü olduğu alanlarla ilgili sıkıntı söylemiyor. Kimse ‘ayağımız çamurlandı’ demiyor. 9 yıllık hizmet görev süremde buraya gelip, rahatla halkın karşısına çıkabiliyorsam bu hizmet verdiğimizin göstergesidir.’’ İfadelerini kullandı.
“AMBARDERE’DE KALAN YOLLAR DA YAPILACAK’’
Vatandaşların Ambardere’deki yolların yapılıp yapılmayacağını sorması üzerine ise Başkan Ertem, “Yolların bir kısmı yapıldı. Bu yıl da yapılmayan yolların olduğu kısımlar yapılacak. Vatandaşlarımızın bu konuda içi rahat olsun. Ambardere’de yerleşim olan her yerde yolları yapma gayreti içindeyiz.’’ Dedi.“TALEBİ YERİNE GETİRİRİZ’’
AK Partililerin ziyareti sırasında kıraathaneye gelen Gaziosmanpaşa Mahalle Muhtarı Mutlu Timur, muhtarlığın önünde hizmet veren marketin bulunduğu bölgede çamurlanma olduğunu belirterek beton dökülmesini talep ederken yetkililer, konuyu dikkate alacaklarını söylediler. Timur’un Göçmen Sokak’a spor aletlerinin bulunduğu bir park istemesi üzerine araya giren Başkan Ertem, “Sokağa spor aletlerinin bulunduğu bir park yapacaktık, ama vatandaş bunu sokak arasında eğil spor salonu önünde olmasını istedi. Biz de oraya yaptık, ama burada da isteniyorsa böyle bir talep varsa bunun da gereğini yaparız.’’ açıklamasında bulundu.
“ÖNCEDEN SU BASKINI OLURDU’’
Muhtar Timur’un  yağmurlar sonrasında muhtarlığın önünde bulunan ızgaranın kaynadığını buna önlem alınması istediğini ifade ederken, Başkan Ertem “Çok fazla yağış olunca ne yazık ki bu durumlar yaşanıyor. Bu Çerkezköy’e has bir durum değil. Haberlerde Ege ve Akdeniz’de etkili olan yağışların ne gibi sıkıntılara yol açtığı gösteriliyor. Çerkezköy’de de yağışlarda ızgaranın olduğu bölümde 10 dakikalık bir su birikintisi yaşanması normaldir. Önceki yıllarda orada yapışlarda yaşanılan su baskınlarını hatırlayın. Şimdi o bölgede su baskını yaşanmıyor. Her yağışta oradaki ızgarayı mahalleyi sürekli kontrol ettiriyorum, belli aralıklar da ızgaranın temizliğini sağlıyorum.’’ Şeklinde konuştu.
“SİZ YAPIYORSUNUZ, BİRİLERİ BOZUYOR’’
Mahalleliler Çerkezköy’ün bazı noktalarında yolların kazıldığını ifade ederek, “Belediye olarak siz gelip yolları yapıyorsunuz, ama ardından başka bir kurum geliyor, yolları kazıyor. Sonra da yolların tekrar yapılmasını engelliyor.’’ Derken, yetkililer konunun takipçisi olduklarını sözlerine eklediler.  
TEŞEKKÜR ETTİLER
Göçmenler Kıraathanesi’nin arından Vizeliler Lokali ile Balkanlılar Derneğini’ni ziyaret eden AK Partili heyete Kapan Sokak üzerindeki bir noktada kısa çapta çökme oluştuğu ifade edilirken, yetkililer gerekli notları aldılar. AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ ise, vatandaşlarla sık sık bir araya gelmeye çalıştıklarını ifade ederken, her zaman her türlü konu hakkında bilgi almak isteyenlere kapılarının açık olduğunu dile getirdi. Ziyaretler mahallenin genel anlamda bir sıkıntı bulunmamasını söylemesi ve heyete teşekkürlerini sunması ile sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandas
vatandas - 6 yıl Önce

başkan diyorki kat artırımı mümkün değil bağlık mahallesinden bahsetmiş yahu o kahveden bir allahın kulu başkana neden sunu sormuyor anlamıyorum ya, başkan bu narin park başka bir ilçeyemi yapıldı sanayi arsasını çevirdiniz konut arsasına narinpark kaç katlı başkan oranın zemini farklı anlaşılan . başkan bırak bu muhabbetleri seçimlere az kaldı azzzz

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306