Genel Merkez ‘ÖGE’ dedi

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, 7 Aralık’ta gerçekleşecek olan AK Parti İlçe Kongresi’ne Abdullah Öge ile gideceklerini açıkladı. Genel Merkez ile yapılan istişarelerin neticesinde, Abdullah Öge ismi üzerinde karar kıldıklarını vurgulayan İl Başkanı Akçay “Genel Merkezimizin bu kararı, Çerkezköyümüz’e ve teşkilatımıza hayırlı olsun. Bu kongre vesileyle heyecanımızı, inancımızı ve kadrolarımızı tazeleyerek, yola devam edeceğiz.” Dedi.

Çerkezköy Bakış - 7 Aralık’ta gerçekleşecek olan AK Parti Çerkezköy İlçe Kongresi için geri sayım sürerken, kongreye hangi isimle gidileceği de dün kamuoyuna açıklandı.
BAŞKAN ADAYLARIYLA BAŞBAŞA GÖRÜŞTÜ
Dün saat 16.30’da AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, basın toplantısı düzenlemeden önce, bir süre adı ilçe başkan adaylığı için geçen Reşat Bahar, Hasan Karaca, Abdullah Öge, Ömer Faruk Bilgin, Hanifi Belindir, Kılıç Karataş ve Mehmet Can Danyeli ile baş başa görüştü. Yaklaşık 10 dakika süren görüşmenin ardından İl Başkanı Akçay, Genel Merkez’in belirlediği adayı açıkladı.
ŞENTOP KATILACAK
Kongre süreci içersinde olduklarını kaydeden Akçay “İlçelerimizde kongrelerimizi yapıyoruz. Bu pazar günü de inşallah Çerkezköyümüz’de ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. Genel başkan Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Şentop kongremize iştirak edecektir.” diye konuştu. 
“KONGRELERİMİZİ TEK ADAYLA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
AK Parti’nin bir geleneği olarak kongreleri tek adaylar gerçekleştirdiklerini belirten Akçay şöyle devam etti: “Bundan önce genel merkezimizin kanaati olarak paylaştığımız gibi istişarelerimizi, araştırmalarımızı, tartışmalarımızı bir nevi kavgalarımızı, baştan yapıp tek liste, tek aday şiarıyla kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar bu şekilde gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra da aynı şekilde AK Parti’ye yakışır vakar, inanç ve heyecan içerisinde Çerkezköy kongremizi de gerçekleştireceğiz, buna inanıyorum.”
“KAPSAMLI ARAŞTIRMALAR YAPILDI”
Akçay, kongre için Çerkezköy ile ilgili uzun ve kapsamlı değerlendirmeler yapıldığını kaydederek “Hepimiz, ‘daha iyi nasıl yol yürürüz, bu bayrağı bir adım daha nasıl öteye taşırızın derdindeyiz. Buna inanıyoruz. Bu değerlendirmeler neticesinde de bir karar verildi.” şeklinde konuştu. 



SOYLU GENEL MERKEZİN KANAATİNİ BİLDİRDİ
AK Parti Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile yaptıkları son görüşmede Soylu’nun kendilerine Genel Merkezi’nin kanaatini paylaştığını söyleyen Akçay “Bizde bu vesileyle bugün sizlerle birlikte olduk. Öncelikle kuruluşundan bugüne ilçe teşkilatlarımızda emeği geçen ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, kadın kollarımız ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da yine aynı şekilde bize yakışır, birlik beraberlik ve vakar içerisinde bu yolculuğumuzu sürdüreceğiz.” dedi.
“ÖGE İLE DEVAM EDECEĞİZ”
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Reşat Bahar’a bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür eden Akçay “Bu siyaset uzun soluklu maraton koşusu, inşallah yine hep beraber yol yürüyeceğiz. Genel merkezimizin yaptığı değerlendirmeler neticesinde kongrede Abdullah Öge beyle devam etme kanaati oluştu. Çerkezköyümüz’e, ilimize, teşkilatımıza hayırlı olsun. Bu kongreler vesileyle heyecanımızı, inancımızı ve kadrolarımızı tazeleyerek, yenileyerek devam edeceğiz. 2015 seçimlerinde de en iyi neticeyi almak için canla başla çalışacağız. 18 Ocak’ta Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla il kongremizi gerçekleştireceğiz. Yolumuz uzun, Allah yolumuzu ve bahtımızı açık etsin.” açıklamasında bulundu.
BAHAR: “TEŞKİLATIMIZIN ALDIĞI OYLAR HEP YÜKSEK OLDU”
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’ın konuşmasını tamamlamasının ardından İlçe Başkanı Reşat Bahar bir konuşma gerçekleştirdi. Sözlerine İlçe Kongresi için Adaylığı açıklanan Abdullah Öge’ye hayırlı olsun dileklerinde bulunarak başlayan Bahar “Ama şunu herkesin bilmesini istiyorum ki benim görev yaptığım süre içerisinde partimizin almış olduğu oylar hep yüksek oldu.” dedi.
“BASKI YAPILDI”
Kendisi ile kongreye gidilmeyecek olmasını değerlendirerek sözlerini sürdüren Bahar “Ben teşkilat başkanım Süleyman Soylu’ya, neden aday gösterilmediğime ilişkin bir gerekçe söylemesini istedim ‘Başkanım bir gerekçe söyleyemiyoruz’ dedi. Benim il başkanım da dahildir, bir kusurun yok. ‘Hep başarılı oldun. Ama böyle olması gerekiyor’ dedi. Kendisine bakanlar düzeyinde baskı yapıldığı ima etti. Bunu da kimin yaptırdığını biliyorsunuz, söylememe gerek yok.” ifadelerini kullandı.
“İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI TEKLİF EDİLDİ”
Bahar, kendisine il başkan yardımcılığı teklifinde bulunulduğunu açıklayarak şöyle devam etti: “Bana il başkan yardımcılığı teklif edildi, kabul etmedim. Önce İl Başkanı teklif etti, sonra teşkilat başkan yardımcımız teklif etti. Sonra Teşkilat başkanımız Süleyman Soylu bana, il başkan yardımcılığı teklif etti. Ben kabul etmedim. Kendilerine ‘Reşat Bahar, Çerkezköy’de Reşat Bahar’dır’ dedim, Tekirdağ’da Reşat Bahar’ı kimse tanımaz’ diyerek teşekkür ettim. Bundan sonra Abdullah kardeşimizle yola devam edilecek. Hayırlı olsun.”
“KIRGINIM”
Kendisine ‘kırgın mısınız?’ şekilde yöneltilen bir soru üzerine Bahar “Kırgınlık tabiî ki var. Görevin devamının verilmemesinin bir gerekçesi yok. Bir mahkeme bile bir gerekçeye dayandırılarak bitirilir, Biz bir gerekçeye sunulmadı, hatta üst görev verilerek, il başkan yardımcılığı verilerek, verildiği halde bu şekilde takdir gördük. Biz de bunu kabul etmiyoruz. İl Başkanlığı da verseniz kabul etmiyoruz dedik. Almıyoruz dedik. Bu şekilde bu görevimizi burada noktalayacağız. Belki AK Parti’de ilerleyen tarihlerde bir görevde oluruz inşallah.” dedi.



“KONGRE GÜNÜ GÖRECEĞİZ”
Kongre için ‘ikinci bir liste ile ilgili bir gelişme var mı?’ şeklindeki soruya İl Başkanı Ahmet Akçay ‘kongre günü göreceğiz’ şeklinde cevap verirken, İlçe Başkanı Reşat Bahar “bizimle alakası yok” diye konuştu.
AKÇAY BASKI İDDİALARINI YANITLADI
Ahmet Akçay, İlçe Başkanı Reşat Bahar’ın ‘baskı’ iddialarına basın toplantısının son bölümünde cevap verdi. Bahar’ın yanlış anlaşılmaya mahal verecek ifadeler kullandığını belirten Akçay “Konuya bir açıklık getirmek lazım. Birilerinin genel merkeze ve teşkilat başkanımıza baskı yaptığı yönündeki sözlerin doğru ve kabul edilebilir bir şey olmadığını düşünüyorum. Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu beyin de böyle bir şeye prim vereceğini düşünmüyorum” şeklinde konuştu. Ahmet Akçay’ın bu sözleri üzerine İlçe Başkanı Reşat Bahar yeniden söz aldı. Bahar, “Başkanım, sizin baskınız var demiyorum. Ama yukarıdan gelen baskı olduğu için Reşat Bahar’a görevin devamı verilmedi. Bu kadar basit.” Yanıtını verdi. Konuşmaların ardından İl Başkan Akçay, İl Başkan Yardımcıları Eyüp Kanar, Tahir Eke, Hanifi Belindir, İlçe Başkanı Reşat Bahar ve diğer katılımcıların Başkan Adayı Öge’yi tebrik etmesiyle son buldu. 



ABDULLAH ÖĞE KİMDİR?
Abdullah Öğe, 1978 Çerkezköy doğumludur. İlk orta ve lise eğitimini Çerkezköy’de tamamlayan Öğe, Üniversite eğitimini ise Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. Ailesinin grup şirketlerinde üst düzey yönetici ve idareci olarak çalışan Öge’nin, iş dünyasında faal olarak aldığı görevler arasında Maspen Yönetim Kurulu Başkanlığı, Massan Tekstil Örme Yönetim Kurulu Başkanlığı, Mülk Yapı Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanlığı, Ege Hafriyat Yönetim Kurulu Başkanlığı, Bakış Medya Yönetim Kurulu Üyeliği de bulunuyor. Öge, evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.



Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 00:21

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
toparlanma
toparlanma - 5 yıl Önce

abdullah ögenin toparlayıcı olacağını düşünüyorum. hayırlı olsun.

Bir dost
Bir dost - 5 yıl Önce

ALLAH YOLUNU ACIK ETSIN

Hak yolunda Adeltle herkesi kucaklayan nifak tohumlari bertaraf eden ulkemizin gelismesinde katkida bulunan bu ilçede cok guzel isler yapabilecegini ve bu kunuda Allah in cizdigi cizgiden şaşmayacagini biliyor ve inaniyorum onemli olan halka hizmettir asil niyet budur insaalh pazar kongre sonrasi ilce baskanligin kesinlesir Allah yar ve yardimcin olsun

nevzat ceyhan
nevzat ceyhan - 5 yıl Önce

Abdullah oge baskanimiza yolun acik olsun der sonsuz desteklerimizle cerkezkoye ve partimize buyuk katki yapacagini ins diliyorum ..hayirli olsun

gelecek
gelecek - 5 yıl Önce

Adayın eğitim düzeyi milligörüş geleneği, çağın aktif yöneticilik birikimi ile Çerkezköy siyasetine ve hizmet anlayışına değer katacaktır

Saadet Partisi
Saadet Partisi - 5 yıl Önce

saadet partisi dışında başka bir milli görüşçü hareket yoktur ve olamaz...

dadaş
dadaş - 5 yıl Önce

çerkezköyde şaha kalkacak akp

dadaş
dadaş - 5 yıl Önce

çerkezköyde şaha kalkacak akp

galip gungor
galip gungor - 5 yıl Önce

İnsallah birilerinin gudumune girmez hayirli olsun


SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510