banner265

banner579

banner306

banner578

'Genel Merkez'e rağmen değil, tüzüğümüzün verdiği hakla adayım'

AK Parti Çerkezköy İlçe eski Başkanı Mehmet Can Danyeli, hafta sonu yapılacak Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kongresi için İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

AK Parti 05.12.2014, 18:48 05.12.2014, 19:54 Bakış Haber Merkezi
'Genel Merkez'e rağmen değil, tüzüğümüzün verdiği hakla adayım'
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı eski Başkanı Mehmet Can Danyeli, hafta sonu yapılacak Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kongresi için İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Genel Merkez’in adaylığını açıkladığı Abdullah Öge ile rekabet içinde olmadıklarını vurgulayan Danyeli, “Bu davanın yükü sırtlamak istiyorum diyenler rakip değil, aynı davanın haklı savunucularıdır.” Diye konuştu. Danyeli, ‘Genel Merkez’e rağmen siyaset yapıyor’ söylemini yanlış bulduğunu belirterek, partimizin tüzüğü, her üyeye, kayıtsız şartsız aday olma hakkı veriyor.Ben de bu hakkımı kullanarak, Genel Merkez’e sesimi duyurmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış -
AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın hafta sonu yapılacak olağan kongresine adaylığını açıkladı.
BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Mehmet Can Danyeli, İlçe Teşkilatı’nda dün saat 15.00’da bir basın toplantısı düzenledi.
“İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM”
Mehmet Can Danyeli, yarın yapılacak olan İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu söyleyerek “Hem Çerkezköy’ün, hem de partimizin bir evladı olarak adaylığımı sizlere duyurmanın haklı onurunu yaşıyorum. 25 yaşında bir kardeşiniz olarak Türkiye’nin en genç İlçe Başkanı unvanını Teşkilatlanma Başkanımız Süleyman Soylu’dan devralacağıma olan inancım sonsuzdur.”
“YÖNETİM LİSTEMİZ HAZIR”
Kongre için yönetim kurulu listesini oluşturduklarını ve pazar günü kongrede listesini açıklayacağını kaydeden Danyeli şöyle devam etti: “Ancak kısaca aktarabilirim ki bu güne kadar partinin kademelerinde kuruculuk dahil görev yapmış, hatta mevcut yönetimlerin bazı kademelerinde hala görev yapan kimseler listemdedir. Kongre bir demokrasi yarışıdır. Bu genç yaşımızda delegelerimizin ve halkımızın desteğini alarak bizler de varız dedik. Beni en çok gururlandıran mesele ise sadece partimde değil, diğer partilerde olan kimselerin dahi bu süreçte iyi niyet ile bizleri desteklediklerini hem dil ile, hem de sosyal medya üzerinden alenen açıklamaları haklı gururumuzun bir diğer yanıdır” ifadelerini kullandı.
ADAYLIK GEREKÇELERİNİ ANLATTI
Adaylık gerekçelerini anlatarak sözlerini sürdüren Danyeli “Gençlik Kollarında İlçe Başkanlığı görevini ekibimle birlikte üstümüze düştüğü şekil ve layıkıyla tamamladığımızı, imzamızı son noktasına kadar attığımızı ve artık gençlik kolları namına yapılacak bir şey kalmadığına inandığımız için aday oluyorum. Merdivenler dahi basamak basamak iken Gençlik Kolları sonrası aynı basamakta beklemek, halkımız için oluşturacağımız projeleri yansıtmak manasına gelirdi ve bunu yapmak istemedim. Kimsenin aday olmadığımı, haklı davanın adamı olduğumu, geçmişimin temiz geleceğimin teminatı altında olduğunu bugünümün ise şerefli şekilde dimdik ve doğru olduğunu söylemek istiyorum. Etrafta söylenen Genel Merkeze karşı aday olma noktasında belli başlı zihniyetlerin, tehditlerini aynı şekilde kendilerine aktarıyorum. Genel Merkezimizin AK Parti Tüzüğü’nde yer alan ifadeye dikkat çekelim. “46-4-Seçilme yeterliliğine sahip partili her üye, yer kaydı aranmaksızın kongrede yapılacak seçimlerde aday olabilir veya aday gösterilebilir.” Demek istediğim şudur ki Genel merkezimizin tüzükte bana verdiği hak vasıtasıyla aday oluyorum ve bunu kimseler engelleyemez” şeklinde konuştu.“AMACIM PARTİYİ İKİYE BÖLMEK DEĞİL”
Danyeli şöyle devam etti: “Amacım kesinlikle ikiye bölmek değildir. ‘Aday çıkarsan parti ikiye bölünür’ diyenlere cevabım şudur: Partimizin üyeleri ve delegeleri demokrasi kültürüne sizlerden daha vakıf kimseler. Partimizin hak ve özgürlüklerin savunuculuğunu Türkiye’de üstlenen bir partidir. Ben aday çıkıyorum diye delegeler yahut üyeler arasında sadece seçim noktasında bir ayrılık çıkabilir. Ancak yeni Türkiye’nin inşasında hem fikir, hem de kader birliğimiz vardır ve kimse bunun aksini iddia edip söyleyemez. Asıl olan seçmendir ve seçmenin kararına saygı göstermez isek delegenin sesini ve üyenin sesini dinlemez isek geçen dönem il çapında yerel yönetimler noktasında ki başarısızlığımızı tekrarlamış oluruz”
“TEK ARZUMUZ SEÇİMİN YAPILMASI”
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay’ın İlçe Başkan Adayı olarak açıkladığı Abdullah Öğe’yi bir büyüğü olarak gördüğünü söyleyen Danyeli “Abdullah Öğe bir büyüğümdür ve onu rakip olarak görmüyorum. Parti bir yüktür, dava bir yüktür. Bu yükü hem sırtlamak istiyorum, hem taşın altına elimi ben koymak istiyorum diyen kişiler rakip değildir, aynı davanın haklı savunucularıdır ve bu gerçek değiştirilemez. Hak yolda birlikteliğimiz, seçimde ise 1-2 saatlik sandıklarımızın faklı olması bizleri ayrı kimseler, karşıt kimseler yapmadı, yapamaz da. Kendisine ve ailesine çok saygı duyduğum, her daimde saygı duyacağım kimseler olarak kalacaklardır. Hali hazırda Aday olduğumuzu ve Pazar günü herkesin göreceği şekilde eğer seçime gidilirse ki Rabbim’den tek arzum budur, kamuoyunun şahit olacağı şekilde seçimi kanacağımızı göreceksiniz. Sonrasında ise hep birlikte el ele Çerkezköy’de AK Parti’nin ak geleceği için hep beraber ve hep birlikte çalışacağız.” dedi.
SORULARI YANITLADI
Mehmet Can Danyeli toplantıda kendisine yöneltilen ‘Ali Ertem, Sait Yazı ve Alaettin Demirbağ gibi isimler Abdullah Öğe’yi destekliyor, ne düşünüyorsunuz?’ şeklindeki soruyu da yanıtladı. Danyeli ‘Nasıl ki benim demokratik olarak aday olma hakkım varsa onlarında demokratik olarak Abdullah Öğe’yi destekleme hakları var.’ diyerek verdiği örnekte şunları söyledi: “İnsanlar kendilerine gelecek belirlerler ve o gelecekte kim ona merdiven olursa onunla olmayı yeğlerler. Belediye eski Başkanı Ali Ertem belki milletvekili adayı olacaktır, belki ‘Mehmet Can Danyeli başkan olursa ben bu konuda sıkıntı yaşayabilirim’ diye düşünüyordur. Sait Yazı önümüzdeki yerel seçimlerde Belediye Başkan Adayı olmayı planlıyordur ve diyordur ki eğer Mehmet Can Danyeli İlçe Başkanı olursa benim bu durumum sıkıntıya’ diyordur. Demokratik süreçtir. Burada herkes kendine merdiven olacak kişiyi seçmiş olabilir. Ali Ertem milletvekili olabilmek için, Alaattin Demirbağ parti içinde olabilmek için, Sait Yazı’da demokratik olarak Abdullah Öğe ile beraber olmuş olabilir. Bunlara yönetimimle beraber saygı duyuyorum. Allah yollarını açık etsin inşallah. Tek çatı, tek iman altındayız. Bizim amacımız birlikte Ak Parti adına bir şeyler yapabilmektir.”
SEÇİM İPTAL OLMAMALI
Kendisinin ve ekibinin en büyük arzusunun pazar günü seçimin yapılması olduğunu belirten Danyeli şunları söyledi: “Bizim tek arzumuz sandığa gitmektir. İptal olacaksa yorulup da oraya kadar gitmenin hiçbir mantığı yok. Çerkezköy’de Genel Merkezin sesimizi duymasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.
 BAHAR DA HAZIR BULUNDU
Mehmet Can Danyeli’nin düzenlediği basın toplantısında hazır bulunan İlçe Başkanı Reşat Bahar, kısa bir değerlendirmede bulunarak “Yaklaşık 1 ay önce aynı burada Tuncay Yegin arkadaşımız adaylığını açıklamıştı. Dün onun yanında nasıl durduysak bugün de Mehmet Can Danyeli arkadaşımızın yanındayız.” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen ilçe danışma meclisinde ‘Neden AK Parti kongrelere tek liste ile gidiyor’ şeklindeki sorunun yenilenmesi üzerine Bahar “Bu soruya o toplantıda nezaketen Sait Yazı’nın cevap vermesini istedim, cevabını bilmediğim için değil. Bir ay önce İstanbul’da Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu yapmış olduğu toplantıda ‘ikinci liste ile çıkılırsa kesinlikle iptal olur’ dedi. İl Başkan Yardımcısı R.Tahir Eke, ‘herkes istediği kadar liste çıkarabilir’ diye konuştu. Benim dediğim Saray ilçe kongresinde oldu, Tahir Eke’nin dediği olmadı. Şimdi arkadaşımız da tüzüğe dayanarak aday oldu. Allah muvaffak etsin.” ifadelerine yer verdi.
Kaynak: Çerkezköy Bakış
banner287
Yorumlar (2)
adem dikduran 5 yıl önce
kongrelerde birden fazla adayın olması demokrasi açısından iyi bir olaydır. gazetelerde ve sosyal medyada ki yorumlara bakıyorum akbaba gibi psikolojik rahatsızlıkları sıkıntıları olan bazı yurttaşlar siyasi partileri karıştırma derdindeler. seçim zamanı geldiğinde parti parti dolaşanlar oturmadıkları parti sandelyesi kalmayan yurttaşlar siyasal danışmanlığa soyunmuşlar. yazık ki bu parti parti dolaşanların bedenlerinde ki diğer açık yerleri gibi ağızları da kirli. ağızlarını açtıklarında küfür hakaret ve salya akıyor. ne doğru dürüst eğitim almışlar. ne herhangi bir öğretim almışlar nede terbiye almışlar. onca gülünçlük arasında işin daha da gülünç tarafı da hangi akıl bilgi birikim ve tecrübeyle donandılarsa birde siyasal danışmanlığa soyunmuşlar. sevgili aday yurttaşlar. sakın bu adamların gazına gelmeyin. gaza gelirseniz gaz olursunuz. gaza gelmesseniz siyaset adamı belki ve inşaallah devlet adamı olursunuz. saygılarımla
Kızılpınarlı vatandaş 5 yıl önce
Sayın danyeli hele bi oncelikle sag yanınıza altıgınız kişiye bi bakın hele. Ahmet yıldız. Bu kişinin faruk korkmazın bir nolu yaltakcısı oldugunu faruk korkmaz başkan olmadan onceki halini konumunu ve wariyetini cümle alem biliyor. Bu kişi bu gecen donemki ak partiye belediye secimimini kaybettiren faruk korkmazdan sonra ikinci sırayı alan kişidir. Egerki sen bunları bilmiyosan bil ve yanına aldıgın kişilere bi bak. Yok eger biliyosan bildiğin haldede yanında taşıyosan yazık sana demeden kendimi alamıyorum
Namaz Vakti 08 Aralık 2019
İmsak 06:44
Güneş 08:15
Öğle 13:07
İkindi 15:28
Akşam 17:49
Yatsı 19:15
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 14 30
2. Fenerbahçe 14 25
3. Başakşehir 13 25
4. Beşiktaş 13 24
5. Trabzonspor 13 23
6. Galatasaray 14 23
7. Alanyaspor 14 22
8. Göztepe 14 20
9. Malatyaspor 14 20
10. Denizlispor 13 17
11. Çaykur Rizespor 13 17
12. Gaziantep FK 13 16
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 13 13
15. Kasımpaşa 13 12
16. Antalyaspor 13 12
17. Ankaragücü 14 9
18. Kayserispor 13 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 14 30
2. Akhisar Bld.Spor 14 25
3. Erzurum BB 13 24
4. Bursaspor 13 23
5. Ümraniye 14 22
6. Keçiörengücü 13 21
7. Menemen Belediyespor 13 21
8. Fatih Karagümrük 14 20
9. Balıkesirspor 14 19
10. Altay 13 16
11. Giresunspor 13 16
12. Adana Demirspor 13 15
13. İstanbulspor 14 15
14. Boluspor 14 11
15. Osmanlıspor 13 10
16. Altınordu 13 10
17. Adanaspor 13 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 16 46
2. Leicester City 15 35
3. Man City 16 32
4. Chelsea 16 29
5. M. United 16 24
6. Tottenham 16 23
7. Wolverhampton 15 23
8. Crystal Palace 16 22
9. Sheffield United 15 19
10. Arsenal 15 19
11. Newcastle 15 19
12. Brighton 15 18
13. Burnley 16 18
14. Everton 16 17
15. Bournemouth 16 16
16. West Ham 15 16
17. Aston Villa 15 15
18. Southampton 15 15
19. Norwich City 15 11
20. Watford 16 9
Takımlar O P
1. Barcelona 15 34
2. Real Madrid 15 34
3. Sevilla 15 30
4. Real Sociedad 15 26
5. Athletic Bilbao 15 26
6. Atletico Madrid 16 26
7. Valencia 16 26
8. Getafe 15 24
9. Granada 16 24
10. Osasuna 15 22
11. Levante 16 20
12. Villarreal 16 19
13. Real Betis 15 19
14. Real Valladolid 15 18
15. Deportivo Alaves 16 18
16. Eibar 15 15
17. Mallorca 16 14
18. Celta de Vigo 15 13
19. Espanyol 16 9
20. Leganés 15 6
11°
kapalı
banner573
banner575
banner576
banner577