İskansız binadan uzak durun

Kıraathane ziyaretinde konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, vatandaşlardan bina alırken iskan durumunu öğrenmelerini isteyerek, iskansız bina almamalarını çağrısında bulundu. İskân’ı müteahhitler ya da inşaatı yapan firmanın Belediye’ye gelerek aldığını kaydeden Başkan Ertem “Vatandaşlarımız iskânı olmayan daire ya da herhangi bir yapıyı almasın. Aldıktan sonra iş işten geçiyor. Bazı müteahhit parayı alıyor, harcıyor sonra vatandaş mağduriyet yaşıyor. Vatandaşlarımız alacakları daireyi, müteahhidini gelsin bize sorsun. Hangi müteahhit nasıl iş yapıyor, hangisinin sicili kötü hangisinin iyi hepsinin kaydı var.’’ diye konuştu.

İskansız binadan uzak durun
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın kıraathane ziyaretlerindeki yeni adresi Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde bulunan Evreşe Kıraathanesi oldu.
“SIKINTILARI DİNLİYORUZ’’
Geçtiğimiz akşam 19.30’da gerçekleşen ziyarete Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Başkan yardımcıları Gökhan İnce, Habib Bilgin ile AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Bu ziyaretlerle halkla iç içe olup vatandaşların n sorunlarını, sıkıntılarını sadece yerelde değil hükümet politikalarıyla ile ilgili görüş ve önerilerini dinlemeye önem verdiklerini belirten İlçe Başkanı Demirbağ, “Biz her zaman söylediğimiz gibi insan odaklı siyaset yapıyoruz. Önemli olan tek unsur halkın refah içerisinde yaşamasını sağlayacak adımlar atabilmektir. Bu adımları atabilmek için de halkımızın desteğiyle bütün sıkıntıları bertaraf edecek çalışmalar yapıyoruz.” Dedi
“BAŞBAKANIMIZA GÜVENELİM’’
Çözüm sürecinden de bahseden Demirbağ, “Çözüm sürecinde kafanızı karıştıracak çevrelere itibar etmeyin. Halkımız bilmelidir ki Başbakanımız milletimizin zararına olan hiçbir girişimde bulunmaz.” Şeklinde konuştu.
banner287
“İSKANSIZ BİNA ALMAYIN’’
Bir vatandaşın iskânı olmayan evlerle ilgili belediyenin yaptırımlarının olup olmayacağını sorması üzerine söz alan Belediye Başkanı Ali Ertem  “İskân’ı biz vermiyoruz. Müteahhitler ya da inşaatı yapan firma gelip bizden iskânı alıyor. Biz daha önce de söyledik yine söylüyoruz. Vatandaşlarımız iskânı olmayan daire ya da herhangi bir yapıyı almasın. Aldıktan sonra iş işten geçiyor. Bazı müteahhit parayı alıyor, harcıyor sonra olan daireyi alan vatandaşa oluyor. Vatandaşlarımız alacakları daireyi, müteahhidini gelsin bize sorsun. Hangi müteahhit nasıl iş yapıyor, hangisinin sicili kötü hangisinin iyi hepsinin kaydı var. Biz vatandaşlarımızı bu konuda yönlendiririz. Vatandaşların şunu da düşünmesi gerekiyor. 100 metre karelik bir dairenin maliyeti 60 bin lira eğer bundan bir karı olmadan bunu 59 bin liraya satıyorsa bu işte bir iş var demelidir. Vatandaş bu konuda dikkatli olsun. Ben bu konuda bakanlık nezdinde girişimlerde bulundum, müsteşarlarla konuştum. Yasa ve yönetmeliklerde değişiklikler yapılmasını istedim. Vatandaş ya da müteahhit daire satışı yaparken belediyelerden de bir temyiz kâğıdı istenmesi gerektiğini söyledim. Umarım bu yasa çıkar ve vatandaş da mağdur olmaz.” Şeklinde konuştu.
“EN AZ VERGİ ARTIŞI AK PARTİ DÖNEMİNDE GERÇEKLEŞTİ’’
Bir vatandaşın vergi ve akaryakıt zamlarıyla ilgili sıkıntısını dile getirirken buna karşı çıkan İlçe Başkanı Demirbağ, “Önceki dönemler araştırılırsa en az vergi zammının Ak parti hükümeti zamanında gerçekleştiği görülecektir. Bunun yanında sağlık alanında, eğitim alanında nasıl gelişmeler olduğu ortadadır.’’ İfadelerine yer verdi.  Asgari ücretin az olduğunu belirten bir vatandaşa ise Ali Ertem, “Bugün asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın alım gücü bir önceki hükümet dönemine göre 4 kat artmış durumda. Buçok önemli bir artış. Akaryakıta gelen zamlar ise tamamen ülkemizde petrol yataklarının olmamasından kaynaklanıyor. Ülkemizde petrol var ama maliyeti çıkartmayı kurtarmıyor.” Bilgisini verdi ve ziyaretler çevre kahvehanelerin de ziyaret edilmesiyle sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 6 yıl Önce

sayın başkan Çerkezköy de hangi binanın iskanı var ki çıkmış oraya sallıyorsun.. sayenizde Çerkezköy de yeşil alan kalmadı her taraf beton arma oldu...vergilerden bahsediyorsun sen önce bu halktan aldığın katı atık paralarını nereye harcadın ve neden almayı durdurdun onlara cevap ver.. seçimler yaklaştı milletin yanına gelmeye başladın.ne oldu lazların kahve kapandı mı sabah akşam otursaydın orda. onlar sana yeter senin bu millete ihtiyacın mı var..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306