Kaybettiğimiz 1 oya karşılık 2 oy kazandık

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe dün seçime ilişkin değerlendirmede bulundu. Başkan Öğe, “1 Kasım bizler için sevindirici bir seçim oldu ve beklediğimiz sonucu aldık. 7 Haziran’da kaybettiğimiz her 1 oyun karşılığında 2 oy kazandık.” dedi.

Kaybettiğimiz 1 oya karşılık 2 oy kazandık
Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ile Yönetim Kurulu Üyeleri gazetecilerle bir araya geldi.
KAHVALTI PROGRAMI DÜZENLENDİ
Dün saat 10:00’da Pera Villa’da düzenlenen kahvaltıya AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve Yönetim Kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.
GAZETECİLER BAYRAMINI KUTLADI
Başkan Öğe, kahvaltı programı öncesinde seçim yoğunluğundan dolayı gündeme getiremedikleri 21 Ekim Gazeteciler Bayramı ile ilgili konuştu. Öğe, “Çerkezköy halkını bilinçlendirme ve haberdar etme konusunda büyük rol üstlenen basın mensubu arkadaşlarımızın geçmiş bayramlarını kutluyoruz. Seçim süresinde en az bizler kadar sizler de koşturdunuz ve takip ettiniz. Emekleriniz için hepinize teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra daha rahat ortamda mesleğinizi icra edersiniz.” şeklinde konuştu.
JANDARMA VE EMNİYETE TEŞEKKÜR ETTİ
Gazeteciler Bayramını kutlayan Başkan Abdullah Öğe daha sonra seçim günü görev yapan emniyet teşkilatına teşekkür etti. Öğe, “Seçim günü görev yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca İlçe Seçim Kurulu çalışanlarına, sandıklarda görev yapan tüm parti mensuplarımıza, kendi partimizin sandık müşahitlerine ve başkanlarına çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
“SESSİZ ÇOĞUNLUK SEÇİMİN KADERİNİ BELİRLEDİ”
Öğe açıklamasının devamında ise seçime ilişkin değerlendirmede bulundu. Öğe “Türkiye genelinde sessiz çoğunluk seçimin kaderini ve sonucu belirledi. AK Parti davasına inanmış Ak kadrolar bu seçimden alnımızın akıyla çıkacağımıza inanıyordu. Anket firmalarının tahmin edememesinin sebebi ise sandık başında seçmenin tercih yapması oldu. İstikrar ve huzur isteyen tüm seçmenler sandığa gittiklerinde karar verdi. Çerkezköy’de de Türkiye’nin genel durumuna yakın bir tablo çıktı. Yüzde 48,25’lik bir oy oranı yakaladık. Çerkezköy’ün Türkiye’nin geneline benzer olduğunu biliyorduk ve ona göre çalışmalar yaparak bu zaferi elde ettik. Nüfus yapımız ortada ve bu nüfus yapısının gelişimine paralel bir çalışma şablonu hazırladık.” dedi.
banner287
KİM KAZANDI, KİM KAYBETTİ
Öğe seçimin kazananının tüm Türkiye olduğunu vurgulayarak, “İstikrar ve umut kazandı, iç savaş diyenler kaybetti. Milletimiz ve ülkemiz kazandı, millete tepeden bakanlar kaybetti. Birlik ve kardeşlik kazandı, terör ve teröre yaslananlar kaybetti.” ifadelerini kullandı.
“EV ZİYARETLERİ VE BİREBİR TEMASLARDA BULUNDUK”
Öğe’nin ardından seçim çalışmalarını organize eden AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mürsel Karslı da seçim çalışmaları hakkında açıklamada bulundu. Karslı, “7 Haziran seçimlerinin ardından 1 Kasım seçimlerine hazırlık yaptık. Özellikle ev ziyaretleri ve birebir temaslarda sık bulunduk. Seçim süresi boyunca toplamda 50 ev ziyareti yaptık. Yaptığımız hane ziyaretlerinde birden fazla hane sahibi ile buluştuk. Öte yandan kanaat önderleriyle de bir araya gelerek AK Parti davasını anlattık. Bu süreçte SKM programına uyan milletvekili adaylarımıza, eski İlçe Başkanlarımıza, Belediye Eski Başkanımız Ali Ertem’e, Kızılpınar ve Veliköy belde eski başkanlarımıza, Veliköy Belediye Eski  Başkanımız Hanifi Belindir’e ve eski yönetim  kurulu üyelerimize bu süreçte bizimle oldukları için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
“1 OYA KARŞILIK 2 OY KAZANDIK”
Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mürsel Karslı’nın ardından yeniden söz alan İlçe Başkanı Abdullah Öğe, 7 Haziran’da kaybettikleri 1 oya karşılık 2 oy kazandıklarını kaydetti. Öğe, “Seçim sürecinde bizlere 7 Haziran’da AK Parti’ye oy vermeyenlerin pişman olduklarını çok kez duyduk. Halk istikrar ve huzur için AK Parti’yi seçti. Çerkezköy’de CHP ile 13 bin oy farkını bekliyorduk. Tekirdağ genelinde 3’üncü Milletvekili Adayımızı meclise gönderdik. Bu büyük başarıdır. Tekirdağ’da AK Parti’nin oy yükünü Çerkezköy ve Kapaklı çekmektedir. Bugün hiçbir rehavete kapılmadan 2019 yılında yapılacak seçimlere hazırlık yapıyoruz. Biz sadece seçim zamanı çalışan teşkilat olmadık.” şeklinde konuştu.
ÖZTÜRK’E TEŞEKKÜR ETTİ
Öğe son olarak, geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapan ve AK Parti’yi tebrik eden CHP Çerkezköy İlçe Başkanına teşekkür etti. Öğe, “İlçe Başkanı Birol Öztürk yaptığı açıklamada teşekkür etmiş. Ben de tüm partileri tebrik ediyorum. Hiçbir sorun yaşamadan hoş bir seçim geçirdik.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 17:30

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306