Kongre öncesi Kaymakamlığı ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AK Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi için geldiği Kapaklı’da ilk durağı Kapaklı Kaymakamlığı oldu.

Kongre öncesi Kaymakamlığı ziyaret etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AK Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı’nın 1. Olağan Kongresi için geldiği Kapaklı’da ilk durağı Kapaklı Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz’den Kapaklı ile ilgili bilgi alan Bakan Çavuşoğlu, yeni İlçe konumuna geçen bölgelerde sorunların geçici olduğunu ifade ederek, “Antalya Büyükşehir olduğunda da aynı sıkıntılar baş göstermişti fakat kısa süre içinde bu sorunlar çözüldü. Her kesim bu sıkıntıları yaşıyor. Eğitim öncelikli meseledir, sanayinin güçlü olduğu yerde elbet bir hayırsever vardır.” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AK Parti Kapaklı Kongresi öncesi Kapaklı Kaymakamlığını ziyaret etti.
GENİŞ KATILIM YAŞANDI
Dün saat 10:30’da Kapaklı Ak Parti Kongre öncesi Kapaklı Kaymakamlığını ziyarette bulunan Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenter Türk Grup Başkanı Ziyaeddin Akbulut, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ferhat Kaanoğlu, İlçe Müftüsü İsa Aktaş, Kapaklı Kaymakamlığı Birim Müdürleri karşıladı.KAPAKLI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Kapaklı Kaymakamlığını ziyaret eden Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz’den Kapaklı hakkında bilgi aldı. Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Bakan Çavuşoğlu’na eğitim, sağlık, sanayi ve yeni hükümet konağı ile bilgi verdi.
“10 YIL SONRA 550 DERSLİKLİ OKULA İHTİYAÇ OLACAK”
Ziyaretlerinden ötürü Bakan Çavuşoğlu’na teşekkür eden Mehmet Ali Gürbüz, ilk olarak eğitim konusunda hakkında bilgi verdi. Gürbüz, “Kapaklı’nın hızlı gelişen nüfusunu göz önünde bulundurursak 10 yıl sonra burada 500 derslikli bir eğitim alanına ihtiyacımız olacak. Bunun da Kapaklı’ya maliyeti yaklaşık 50 Milyon Dolar.” dedi.
“KAPAKLI’DA İŞŞİZLİK YOK”
Organize Sanayi Bölgesi hakkında da bilgi aktaran Kaymakam Gürbüz, “İstihdam konusunda sorunumuz yok. Organize Sanayi Bölgemizde 258 tane fabrika var ve işsizlik sorunumuz yok. İstihdam yaratabilecek bir iş ortamı mevcut.” ifadelerini kullandı.
İHTİYAÇLARI SIRALADI
banner287
Bakan Çavuşoğlu’na Kapaklı’nın ihtiyaçlarından da bahseden Kaymakam Gürbüz, “İlçemizde henüz bir halk kütüphanesi, spor salonu, kültür merkezi yok. Amatör Liglerde mücadele eden takımlarımız var ve bu takımların ihtiyaçlarını karşılayacak büyük bir stadyuma da ihtiyacımız var.” dedi.
“İHALEYE ÇIKACAK”
Gürbüz son olarak Bakan Çavuşoğlu’na yeni hükümet konağı hakkında bilgi verdi. Gürbüz, “Mevcut yerimizde vatandaşa hizmet veriyoruz. Birimlerimiz faaliyete geçti. Kiralık olarak buradayız fakat yeni hükümet konağı yeri önümüzdeki zaman zarfı içinde ihaleye çıkacak.” şeklinde konuştu.
“ELBET BİR HAYIRSEVER VARDIR”
Verdiği bilgilerden dolayı Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz’e teşekkür eden Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni Büyükşehir olan yerlerde ve yeni İlçe konumuna geçen bölgelerde bu tür sorunların geçici olduğunu ifade ederek, “Antalya Büyükşehir olduğunda da aynı sıkıntılar baş göstermişti fakat kısa süre içinde bu sorunlar çözüldü. Her kesim bu sıkıntıları yaşıyor. Eğitim öncelikli meseledir, sanayinin güçlü olduğu yerde elbet bir hayırsever vardır. Ayrıca bu bölgeye geldik ve sağlık yönünden de sıkıntıları da biliyoruz. Sağlık Bakanımız özellikle bu bölge için çalışmalar yapıyor.” dedi.“YÜZDE ELLİ NÜFUS ARTIŞI VAR”
Bakan Çavuşoğlu’nun ardından söz alan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, 2015 yılında nüfusun 900 Bin’in üzerine çıkacağını söyledi. Yerlikaya, “Güçlü bir sanayimiz var ve 135 bin insanımız fabrikada çalışıyor. 24 Belde Belediyemiz Büyükşehirle beraber kaldırıldı. 100 Bin nüfusa gelmiş bir yer burası, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi, Veliköy-Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi Çerkezköy ve Kapaklı havzası içinde bulunan yerler. Türkiye’de ilk 3’e giren Avrupa Serbest Bölgesinden birisi de Çerkezköy Organize Bölgesidir. Kapaklı’da bu bölgede İlçe olmayı hak eden bir yerdi.” dedi.
“SABIR GEREKTİREN HEYECAN”
İlçe olmanın verdiği heyecanla sabır etmekte gereklidir diyen Yerlikaya, “Yeni İlçe olan tüm yerlerin hükümet konağı ile ilgili devlet bildiri gönderdi. Milletvekilleri ile konuştuk ve Kapaklı, Ergene, Süleymanpaşa bunların hükümet konağı ihalelerine yıl başından önce çıkacağız. Eğitimle de ilgili bu bölgede hayır hasenatla eli açık, cömert insanlara sahip bir yapı var. Sadece sanayici değil, tarımsal zenginliği olan bir yer burası.” ifadelerini kullandı.
“TEKİRDAĞ HUZUR KENTİ”
Tekirdağ hakkında olumlu söylemlerde bulunan Vali Yerlikaya, Tekirdağ’ın huzur kenti olduğu vurguladı. Vali Yerlikaya, “11 İlçe ve 350 Mahalle olan bir yerdir Tekirdağ.  Antalya’dan sonra en hızlı göç alan yer Tekirdağ’dır. Dışarıdan gelen muhacirlerimiz ile yerli vatandaşlarımızın kaynaşma noktasında Allah’a hamdolsun sıkıntı görmedim.” dedi

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 16:28

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510