Kudüs’e destek mitingi düzenlenecek

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına yönelik açıklamalarını kınadı. Öğe, “Kudüs, Müslümanların izzetidir, onurudur, şerefidir. Kudüs, sadece Filistinlilerin değil, bütün Müslümanların ortak davasıdır.” dedi. Öğe, Cuma Namazı sonrası vatandaşları Osmanlı Camii önü, Cumhuriyet Meydanı’ndaki ‘Kudüs’e destek mitingine davet etti.

Kudüs’e destek mitingi düzenlenecek

Çerkezköy Bakış - ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını ve Tel Aviv’deki Büyükelçiliği buraya taşıyacaklarını açıklamasına AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe sert tepki gösterdi. Bu kararın Türkiye Cumhuriyeti’ne göre yok hükmünde olduğunu belirten Öğe, Kudüs’ün ümmeti Muhammed’in Mekke ve Medine’den sonra değer verdiği üçüncü şehir olduğunu söyledi.

KUDÜS, MÜSLÜMANLARIN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR
Öğe, “İslam aleminin ilk kıblesi, Selahaddin’in şehri Kudüs, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da tam dediği gibi bizimde kırmızı çizgimizdir.  Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs, Miraç mucizesinin şahididir ve Miraç mucizesinin gerçekleştiği yerdir. Kudüs, Müslümanların izzetidir, onurudur, şerefidir. Kudüs, sadece Filistinlilerin değil, bütün Müslümanların ortak davasıdır. Kudüs, Ortadoğu ve dünya barışının anahtarıdır. Kudüs, Müslümanların kırmızı çizgisidir. Kudüs’ün statüsü, uluslararası anlaşmalarla teminat altına alınmıştır. Kudüs’ün statüsünü korumak,hem BM’nin, hem BM üyelerinin, hem Müslümanların ve hem de İslam ülkelerinin namus borcudur.”dedi.

400 YIL TÜM DİNLER BARIŞ İÇİNDE YAŞADI

banner287
Kudüs’e Osmanlı İmparatorluğu’nun 400 yıl hâkim olduğunu vurgulayan Öğe, “400 yıl boyunca bu şehirde tüm dinler ve insanlar barış içinde yaşadı.  Siyonist işgalcilere karşı İslam ülkeleri ve mazlumlar birleşmeli. Saflarımızı sıklaştırmalıyız. Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir. Böyle hadsiz ve hukuksuz bir sürece kimse reel politik söylemiyle izahat getiremeyecektir. Her Müslüman'ın Kudüs'e olan bağlılığının ve sadakatinin ne kadar kuvvetli olduğunu herkes görecektir. Trump ve politika yapıcıları bu küstahlıktan ve hadsizlikten mutlaka vazgeçmelidirler.”dedi.

KUDÜS, MÜSLÜMANLARINDIR VE EBEDİYEN MÜSLÜMANLARIN KALACAKTIR
Öğe, açıklamasını şöyle sürdürdü: Yapmamız gereken tüm İslam ülkeleri ve tüm mazlum halkların olarak birlikte hareket etmesi lazım. Kudüs'ü Siyonist İsrail'e terk eden kendisini de terk edilmiş bulacaktır. Kudüs için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır. Kudüs, İslam'ındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır. " ifadelerini kullandı.

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını düzenleyecekleri mitingle protesto edeceklerini söyledi.
Öğe, “8 Aralık Cuma günü, Cuma namazı sonrasında Merkez Osmanlı Camii çıkışında miting düzenleyeceğiz. Tüm Çerkezköylü hemşehrilerimizi bu mitinge davet ediyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306