“Muhtarlar bizim için çok önemli"

Muhtarlık teşkilatının Türkiye'de bu coğrafyada ilk defa 1829 yılının 19 Ekim gününde kurulmuş ve çalışmaya başlamış olmasından dolayı bu yıl ilk kez 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlanmaya başlandı.

“Muhtarlar bizim için çok önemli"
Türkiye’de bu yıl ilk kez kutlanmaya başlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde  AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, Tekirdağ AK Parti Milletvekili Ayşe Doğan ile birlikte Çerkezköy Muhtarlar Derneği Başkanı Bağlık Mahalle Muhtarı Tahsin Akgün’ü ziyaret etti.

Çerkezköy Bakış -
Muhtarlık teşkilatının Türkiye'de bu coğrafyada ilk defa 1829 yılının 19 Ekim gününde kurulmuş ve çalışmaya başlamış olmasından dolayı bu yıl ilk kez 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlanmaya başlandı.

DERNEK BAŞKANINI ZİYARET ETTİLER

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan; Çerkezköy AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköy AK Parti Kadın Kolları Başkanı Rüveyda Akbay, AK Partili Çerkezköy Belediye Meclisi Şükrü Dumanlar ve İlçe Teşkilat üyeleriyle birlikte Muhtarlar Derneği Başkanı Bağlık Mahallesi Muhtarı Tahsin Akgün’ü ziyaret etti.

GURUR DUYDUK

Muhtarlar Derneği Başkanı Tahsin Akgün, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendilerinin muhtarlar olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçildikten sonraki ilk davetlileri olduklarını, bundan gurur duyduklarını belirten Akgün davete Çerkezköy’den 4 kişi katıldığını söyledi. Akgün; “Saray’da çok iyi ağırlandık. Aksaray gerçekten muazzam, herkesin gidip görmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

banner287
MUHTARLARIMIZ BAŞ TACIMIZ

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da; “Muhtarlar bizim baş tacımızdır. Bizim yereldeki temsilcilerimizsiniz ve kamumuzun en küçük birimisiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ilk önce muhtarları ağırladı. Bundan sonra da inşallah böyle devam edecek. İnşallah ileriki dönemlerde hükümetimizi kurduktan sonra, anayasada da gerekli düzenlemeler yapılacak. Muhtarlar memur kadrosunda işlem görüp işçi statüsünde maaş alıyorlar. Zaten ilk kez Cumhurbaşkanımız vesilesiyle maaşa bağlandılar. Biz bunu en güzel imkanlarla yine AK Parti zamanında iyileştireceğiz” dedi.

2004’TE KURULDU

AK Partili Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi ve eski muhtar Şükrü Dumanlar da “Türkiye Muhtarlar Derneği 1972 yılında kuruldu. 2004 yılında da Çerkezköy Muhtarlar Derneği’ni ben kurdum. Trakya’da ilk defa Türkiye Muhtarlar Derneği’ni temsilen Ankara’ya Genel Merkeze Yönetim Kuruluna katıldım. Derneğin şu anda 39 tane faal üyesi var” dedi.

MUHTARLARIMIZIN HEP YANINDAYIZ

Ziyarette konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe de, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın 2071 Türkiyesi’nin sembolü olduğuna dikkat çekerek; “Aksaray, 2023 ve 2071 Türkiyesi’nin, Büyük Türkiye’nin bir sembolüdür. Bin tane odasının olması da artık Türkiye’nin çok büyük bir ülke olduğunun, dışarıdan ciddi misafirlerinin olacağının ve Türkiye’nin bir ruhunun olacağının göstergesidir. Cumhurbaşkanımızın halkı temsilen ilk olarak muhtarları ağırlamasının altında da önemli bir mesaj yatıyor. Parti olarak muhtarlarımızın hep yanınızdayız. Ayrıca da bir araya geleceğiz zaten. Bir sorununuz olduğunuzda bizler AK Parti teşkilatları olarak vekilimizle beraber yanınızdayız. Muhtarlar bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 18:43

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306