O dönem çok iyi anlaşılmalı

AK Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı’nda İstiklal Marşı’nın kabul edilmesinin 92. Yıl dönümü nedeniyle bir anma etkinliği düzenledi. İlçe Gençlik Kolları Yönetimi’nin ev sahipliğini gerçekleştirdiği programda konuşan AK Parti Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkanı ‘’İstiklal Marşının yazıldığı dönemi iyi anlamak gerekiyor. Birçok il işgal edilmiş, büyük bir kargaşa döneminde bütün halk korku içerisindeyken Mehmet Akif ‘Korkma’ diyerek halkı ayağa kaldırmayı başarmıştır.” dedi.

O dönem çok iyi anlaşılmalı
ÇerkezköyBakış - AK Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı’nda önceki akşam saat 19.30’da başlayan programa AK Parti Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, AK Parti Karaağaç Belde Başkanı Metin Kanat, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Aksoy ile çok sayıda partili katıldı.
TARİHSEL BİLGİLER VERİLDİ
Programa AK Parti Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Yönetimi’nden Bilal Selen’in İstiklal Marşı ile ilgili verdiği tarihsel bilgilerle başlandı. AK Parti Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Medya ve Tanıtımdan sorumlu başkan yardımcısı Ahmet Furkan Barça ise Mehmet Akif Ersoy’a ait ‘Zulmü Alkışlayamam’ isimli şiiri okudu.
“VATAN BİZLERE EMANETTİR’’
AK Parti Kapaklı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fazıl Aydın programda yaptığı konuşmada “Vatanın korunması, bastığı yerleri toprak diyerek geçmeyen bu topraklar altında kefensiz olarak yatan şehit dedelerini unutmayan vefalı bir gençliğin eliyle olacaktır. Malazgirt’ten Dumlupınar’a hep bu gençliğin misallerini görmüştü bu topraklar. Atalarımızın büyük fedakârlıklarla canları pahasına koruduğu bu aziz vatan bizlere emanettir. Almış olduğumuz bu emaneti her ne pahasına olursa olsun korumak boynumuzun borcudur.” Şeklinde konuştu.

banner287


“YERYÜZÜNDEKİ DİĞER MARŞLARDAN ÜSTÜN DURUMDADIR’’
Milli Marşımızın dünyadaki diğer milletlerin milli marşlarından anlam ve ahenk bakımından üstün durumda olduğunu söyleyen Aydın, “Onun bu üstünlüğü yüreği vatan ve istiklal sevgisiyle dopdolu bir şairin milletin ruhunda makes bulan derin ızdırabın tercümanı olmasından ileri gelir. İstiklal Marşı istiklal mücadelesinin en büyük, en heybetli göstergesidir.” İfadelerini kullandı.
ŞİİR VE SLAYLATLARLA SONA ERDİ
Program son olarak Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı slâyt ve 7 yaşındaki Şule Kocataş’ın okuduğu İstiklal Marşı’nın ardından tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306