Öğe: Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, her zaman engelli bireylerin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirtti.

Öğe: Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız

Çerkezköy Bakış - 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Türkiye’de her on kişiden birinin engelli olduğunu ve engelsiz kişilerin de yarının engelli adayları olabileceğini belirtti.

banner287
Öğe, açıklamasını şöyle sürdürdü:  Türkiye geçmişe nazaran engelli kardeşlerimizin sorunlarıyla çok daha bire bir, çok daha fazla ilgilenmektedir. Engellilerin toplum içinde hak ettiği hayat standartlarında yaşamalarına yönelik kanun ve düzenlemeler ile birçok çalışma hükümetimiz tarafından hızla hayata geçirilmektedir. Ancak devrim niteliğindeki bu düzenlemelere rağmen yapılması gerekenler sadece kanuni düzenlemelerle sınırlı değildir. Engelli kardeşlerimize olan bakış açımızı değiştirmemiz ve onların toplum yaşamı içerisinde birey olarak yer almalarını sağlamak için hepimizin yapması gerekenler olduğu kanaatindeyim. Bu noktadan hareketle; engellileri toplumun dışında bırakan anlayışlara karşı, her zaman mücadele ediyoruz ve edeceğiz. Engellilerimize pozitif ayrımcılık dışında hiçbir ayrımcılığın yapılamayacağı bir yaklaşımı, her zaman ortaya koyduk ve koymaya devam edeceğiz Engelli kardeşlerimizin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için yapılan çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Bizim, engelli kardeşlerimize yönelik çalışmalarımızın ana hedefi; engellilerin toplumsal yaşamda tam ve eşit katılımının sağlanması ve engelli vatandaşlarımızın güçlendirilerek fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır. Yine altını kalın çizgilerle çizerek ifade ediyorum ki, biz engelli vatandaşlarımız için yapılması gerekenleri asla bir yardım olarak değil, bir “hak” olarak görüyoruz.Toplumun bütün katmanlarında, lütuf ve yardım anlayışının yerini ödev, sorumluluk ve hak bilincinin alması için çalışıyoruz ve çalışacağız.

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ
Engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulması, hem sosyal devlet anlayışının hem de vicdani sorumluluğun gereğidir. Toplumun bütün kesimlerini kucaklayan insan odaklı politikalarla, engelli kardeşlerimizin önündeki hukuki, sosyal ve fiziki engelleri aynı perspektifle bir bir ortadan kaldırmak da siyasetçi olmaktan öte insan olmanın bir gereğidir. Buna inanıyoruz, bu bilinçle hareket ediyoruz. Nasıl ki kimseyi, dininden, mezhebinden, meşrebinden ötürü dışlamıyorsak, kimsenin doğuştan gelen, hastalık ya da kazalardan kaynaklanan durumlarından ötürü dışlanmasına, hor görülmesine müsaade edemeyiz, etmeyeceğiz. Şuna içtenlikle inanıyoruz ki, engellilerine yeterince sahip çıkmayan ve onları rahat ettiremeyen bir toplum, insani açıdan en büyük engellilikle malul demektir.Ki bize göre gerçek engellilik de budur. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli kardeşlerimiz ve onların sorunlarına duyarlı olmak noktasındaki bilinç ve hassasiyetimizi daha da artırmalıyız. Tüm engelli kardeşlerimize saygı ve sevgiler sunuyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306