banner265

banner579

banner571

banner578

Öğe: Sizin eserleriniz bu mu?

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Kapalı Yüzme Havuzunun temel atma töreninde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın açıklamalarına yanıt verdi. Eserleriniz ortada. Çerkezköy’de içinden çıkılamayan, vatandaşımızın daha çok çile çektiği trafik ile karşı karşıyayız. Bu eser sizin eseriniz. Eser diyorsanız, bu eser ile gurur duyabilirsiniz

AK Parti 30.10.2017, 19:44 30.10.2017, 20:04 Bakış Haber Merkezi
Öğe: Sizin eserleriniz bu mu?

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, beraberindeki Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bülent Baloğlu, AK Partili Çerkezköy Belediyesi Meclis üyesi Remzi Garip ve beraberindeki partililerle birlikte teşkilat binasında yaptıkları grup toplantısının ardından basın açıklaması yaptı. Burada Öğe, AK Partili meclis üyelerin karşı çıkmasına rağmen mecliste alınan kararları ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştirdi.
Gündeme dair bir basın açıklaması yapma gereği duyduklarını belirten Öğe,  Kapalı Yüzme Havuzunun temel atma töreninde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın açıklamalarına yanıt verdi. Eserleriniz ortada. Çerkezköy’de içinden çıkılamayan, vatandaşımızın daha çok çile çektiği trafik ile karşı karşıyayız. Bu eser sizin eseriniz. Eser diyorsanız, bu eser ile gurur duyabilirsiniz.”dedi.
 

KIZILPINAR’DA YÜRÜYÜP FOTOĞRAF VERİN

Geçtiğimiz günler de Kızılpınar’da vatandaşları ziyaret ettiklerini belirten Öğe, “Kızılpınar eseriniz ortada. Sokaklarda gezdik. Kızılpınar ve Çerkezköy halkımıza yakışmayan, hak etmedikleri gelişi güzel yapılmış ve çamur içerisinde olan sokaklar bulunuyor. Vatandaşımız sıkıntı çekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, AK Parti döneminde yapılan kaldırımda Belediye Başkanı Vahap Akay ile birlikte gezip  ‘beraber ıslandık biz yollarda’ diyeceğinize, Kızılpınar sokaklarında görelim sizleri o çamurda oralarda yürüyün. İnsanların nasıl çile çektiğini orada fotoğraflayarak paylaşmanızı size tavsiye ederim.”dedi.
 

ESERLERİNİZİ SAYIYORUM

TESKİ’nin su fiyatını eleştiren Öğe, “Çerkezköy’de insanlar Türkiye’de en büyük su zammı ile karşı karşıya kaldı. Bu da TESKİ ve Büyükşehir Belediyesinin eseridir. Tonu 5 liraya gelen su fiyatı sizin eseriniz. Eserlerinizi sayıyorum. Çerkezköy halkından ayda 1,5 milyon lira su parası alıp, bu paraların karşılığını TESKİ olarak adil bir şekilde vermediniz. Fahiş fiyatlı su parası sizin eseriniz Kadir Albayrak”dedi.
 

AK PARTİ BAYRAĞIDIR BİZİM ÇERKEZKÖY BELEDİYESİNE DİKECEĞİMİZ PARTİNİN BAYRAĞI

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatında söylediği “Yerel seçimleri kazanıp Büyükşehir ve Çerkezköy Bediyesi’ne ‘Mehter marşı’ ile girip, AK Parti bayrağını dikeceğiz” sözünü hatırlatan ve bu sözün arkasında olduğunu belirten AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Takdir cenabı Allahın. Bizim inancımız bu. Kadir Albayrak şöyle demiş: ‘Oraya şu partinin bayrağını dikeceğiz diyorlar’ bu söylediklerimiz onlara epey sıkıntı olmuş ki kendi projelerini anlatacaklarına bize cevap verme gereği duymuşlar. Bir kere oraya şu partinin bayrağı değil o partin adını öğrenecek. Kendisi de iyi biliyor aslında. AK Parti Bayrağıdır bizim Çerkezköy Belediyesine dikeceğimiz partinin bayrağı.”dedi. Başkan Albayrak’ın ‘Belediyeyi alamazsınız. Biz İzmir Marşıyla gidiyoruz’ sözlerine atıfta bulunan Öğe, “Bizde sizi İzmir Marşı ile göndereceğiz Allahın izniyle bütün Tekirdağ’da” diye cevap verdi.


 

ZATEN SOKAKTA OLAN BİR PARTİYİZ

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatının seçim çalışmaları kapsamında sokağa çıkarak vatandaşlarla bir araya gelmelerini Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ‘Arkadaşlar sokağa çıktık’ diye beyanatta bulunuyor diye açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Öğe, “Evet doğrudur. Biz sokağa çıktık. Zaten sokakta olan bir partiyiz. Çünkü biz milletle beraber olmayı kendine şiar edinmiş milletin adamı olan Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu bir partinin mensuplarıyız. Bizler kapılı kapılar ardına oturup oralardan kendi içinde konuşan değil, sokakta milletle 15 Temmuz’da olduğu gibi halkla iç içiyiz. Cumhuriyet Halk Partisi gibi sözde isminde ‘halk partisi’  olan değil, milletin partisi olan bir partinin mensuplarıyız. Sokak sokak ve kapı kapı dolaşacağız. Vatandaşımızın ve milletimizin derdini dinleyeceğiz. Elimizden geldiği kadar onların yanında olup, dertlerini çözeceğiz” diye konuştu.
 

BÜYÜKŞEHİR BÜTÇESİNİ NASIL BATIRDIĞINI AÇIKLA

AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak gönüllere giren, gönüllere girmeye çalışan bir parti olmaya gayret edeceklerini sözlerine ekleyen Öğe, “Sayın Kadir Albayrak’a şunu söylemek istiyorum. Ey Kılıçdaroğlu’nun CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, önce kendi Genel Başkanın SSK’yı nasıl batırdıysa, sen de önce bu Büyükşehir Belediyesinin bütçesini nasıl batırdığını bir açıkla. Şu anda Büyükşehir Belediyesinin imdat çanları çalmaya başladı. Sen şu anki bütçeye nereden kredi almaya çalışıyorsun. Nereden borç almaya çalışıyorsunuz. Ne kadar borçlandığınızı bu bütçenin yıllık yaklaşık 1.4 milyar TL’lik bütçenin hakkından nasıl geldiniz bunu nasıl adaletsiz bir şekilde çarçur edip savurdunuz bunun bir açıklamasını yapın. Ondan sonra TESKİ’nin Çerkezköy’e nasıl adaletsiz bir yatırım yaptığını, nasıl adaletsizce diğer ilçelerde kişi başına yaklaşık 1500 lira yatırım yaparken, Çerkezköy’de kişi başına 250 lira gibi yatırım yaptığının hesabını verin. Ondan sonra bizi eleştirin.”dedi.
 

HİÇBİR ŞEY YAPMAYIN Kİ İNSANLAR ÇİLE ÇEKMESİNLER

Öğe, açıklamasını şöyle sürdürdü: Hesap vereceğiniz tarihlerde yaklaşıyor. Mikrofondan söylemek kolay ama bunları belgelerle güzelce anlatmak lazım. Biz sabah kalkıyoruz Çerkezköy için ne yaparız demişler. Aman siz bir şey yapmayın. Büyükşehir Belediye Başkanı sabah kalkıp Çerkezköy’de dolaşıyormuş. Çerkezköy’de neler yaparız diye inceleme içindelermiş. Allah’ınızı severseniz siz bir şey yapmayın. Cadde ve sokakların durumu ortada. Hiçbir şey yapmayın ki insanlar çile çekmesinler. Bundan sonra gelecek belediye yönetimleri bu sokak ve caddeleri daha profesyonel düzenlemeyle bu milletin Çerkezköy de çile çekmesini engelleyecek projelerle ortaya çıkaracaktır.  Sizlerden biz bir şey istemiyoruz. Zaten süreniz de bitti.
 

HÜKÜMETİN SİZLERE VERDİĞİ PARALARI ÇARÇUR ETTİNİZ

Bir yılda telaş edip borçlu aldık dediğiniz belediyeleri daha çok borçla devredeceksiniz. Bir şeyler yapmaya kalkışmayın, bugüne kadar hükümetin sizlere verdiği paraları çarçur ettiniz ve şu anda borç arıyorsunuz. İller Bankasından borç istiyorsunuz. İller Bankası verdiği kredi ve ödenekler alt yapı içindir. Sizler bu paraları alt yapı için harcamayacağınızdan dolayı İller Bankasından kredi alamıyorsunuz. Bunu da hükümet bize para vermiyor diyorsunuz. Gidip heykellere, çiçeklere, böceklere pahalı belediye binalarına bu harcamaları yapacağınıza alt yapı çalışmalarına yapsaydınız. O zaman İller Bankası da sizin arkanızda olurdu. Hükümetimiz alt yapı çalışmalarına her zaman para veriyor. Ama siz pahalı konserler, gösterişler, heykeller, geyiklerle bunlarla geçe geçe maalesef parayı bitirdiniz. İnsanların çöp vergilerine belediyeden aldığı hizmetlere zam yaparak bu açığı gidermeye çalışıyorsunuz.

SİZİ HİÇBİR ŞEY KURTARAMAYACAK

Ama süreniz bitti ve bu saatten sonra sizi hiçbir şey kurtaramayacak. Ücretlerle alakalı geçen ay yapılan meclis toplantısında garip bir durumla karşılaştık. Bu konuda hem meclis üyelerimiz hem de komisyonlarda görev alan meclis üyelerimiz ciddi anlamda rahatsız olmuşlardır. Ekim ayı meclis toplantısında gündemin dördüncü maddesi mali hizmetler müdürlüğünün 1035 sayılı 2018 yılı mali yılı tarifesinin düzenlenmesi hakkında müzakeresinin müzakeresi oy birliğiyle tarife komisyonuna havale edilmişti. Neydi bu konu CHP’li komisyon üyeleri ücret tarifesini devlet ve özel hastanelerin burada belediyenin atıkla alakalı ücret tarifesinde bir düzenleme vardı. 2,5 TL’den 9 TL’ye, fabrikalarda personel başı 4 TL’den 9 TL’ye çıkartıldı. Bütün ücret tariflerinin yüzde 15’lik zam teklifiyle meclise sunuldu ve komisyonlarda CHP’li meclis üyeleri yüzde 7,5, AK Partili bizim meclis üyelerimizde yüzde 5 olarak uygulanmasını istediler. Oy çokluğuyla ikinci meclise yüzde 7,5 olarak sunuldu. Ancak AK Parti grubunun bu konuda itirazı oldu yüzde 10’luk bir zammı Belediye Başkanı komisyonda bizim yüzde 5, CHP’lilerin yüzde 7,5 olarak önerdiği oranı komisyon kararını hiçe sayarak  ‘yüzde 10 teklif ediyorum’ diyerek böyle bir öneri getirdi. Bizler AK Partili meclis üyeleri neden yüzde 5 zam yapılması konusunda detaylı açıklamalarını yapmasına rağmen başkan orada ikisi de olmaz diyerek  yüzde 10 teklifinde bulundu. Bu komisyonlar ne işe yarıyor. Sizin kendi grubunuza ait meclis üyelerinin olduğu ve yüzde 7,5 diye teklif ettikleri miktarı neden göz ardı ediyorsunuz. Bizim meclis üyelerinin yüzde 5 dediği ve insanların belki daha fazla zamla karşılaşmaması için böyle bir teklifte bulunuldu ve maalesef yüzde 10 olarak meclisten geçti oy çokluğuyla. Belediye kendisine iştiraklar yoluyla gelir sağlama yoluyla bazı imkanlar sağlayacağına, artık bu saatten sonra birçok kalemde bunlarla karşılaşacağız ve zam yaparak bu açığı kapatma yoluna gidiyorlar. Ekim ayı meclis toplantısında 2018 yılı mali gelir gider bütçesi görüşüldü. Burada mali gelir gider bütçesinde diğer gelirler diye bir kalem anlatıldı. 87 milyon 89 bin 166 lira diğer gelirler diye bir kalem belirtilmiş. Bunun içeriği nedir diye meclis üyelerimiz orada soruda bulundular. Evelediler, gevelediler bu diğer gelirlerin şuydu buydu diye anladığımız borçlar. Borç yoluyla sağlayacağı kredileri bu kalem içine koymuşlar. AK Parti belediyelerine de bir bakın. İştirakler yaparak belediyelerin işletmelere ortak olarak bir gelir üretecek kaynaklar yaparak kendisine ve halkına hizmet etme yolu vardır. Belediyenin geliri sadece borçlanmak, İller Bankasından borç almak değil, millete hizmet etmek için bazı müteşebbisler de iştiraklerde bulunmasıdır. Aynı şekilde diğer gelirler Çerkezköy Belediyesinde 87 milyon 89 bin TL. Büyükşehir Belediyesinde ise aynı şekilde 330 milyon TL ticari bankalardan kredi istemiş. Buradan bankalara tavsiyem nasıl ödeyecekler. Belediyelere bakın özellikle borcu aldık diyorlar ve bu borcu nasıl ödeyecekler bir sorun. Çerkezköy Belediyesini de merak ediyorum. Bu belediyeyi borçla aldık diyor, borcu ödüyoruz diyor. 80 küsür milyon borcun şu anda 50 milyon kaldı diyorlar. Arkadaşlar bu borcun zaten büyük bir kısmı Büyükşehir Belediyesine devredildi. Ve yine önemli bir kısmı hükümetimizin yapılandırma projesi kapsamında yapılandırılarak borçlar taksitlendirildi. Kimseyi kandırmayın.

İkisi de suçtur

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin ardından söz alan Çerkezköy Belediyesi’nin AK Partili Meclis üyesi ve grup sözcüsü Remzi Garip ise Çerkezköy’de örnek sokak projesi kapsamında yapılan tretuar ve cadde daraltma çalışmalarını eleştirerek, vatandaşların mağdur edildiğini söyledi.

Bu konu hakkında önerge verdiklerini ancak tatmin edici bir cevap alamadıklarını kaydeden Garip,
 “Çerkezköylüler Butçular Sokağı bilir ve sadece o sokağı göz önünde bulundurursak orada işlemi bitirdiler ve 10 metre olan caddeyi daralttılar. Bir defa bu imar planına aykırıdır. 5 kat imar planı olan cadde ve sokaklarda 10 metreden aşağı yolu düşüremezsin. Bu birinci yanlışlarıdır. Kaldı ki birinci yanlışa 1/1000’lik imar planlarında bu değişikliği yapmadan, Çerkezköy Belediye meclisinin önüne getirmeden oylamaya sunulmadan re’sen bunu yaptılar. İkisi de suçtur. 5 metre çekme mesafesine burada ki vatandaşın yürüyüşünü engelleyecek herhangi bir şey yapılamaz. Maddeyi hatim etmişsiniz, gayet güzel biliyorsunuz ve bu madde ile kendinizi savunuyorsunuz, Atatürk, Barbaros ve Öztrak caddesinde son 3,5 senedir bu 5 metre çekme mesafelerini orada ki esnafa müsaade ederek resmen işgal ettiler. Şimdi de yasalarla karşı karşıya geldikleri için vatandaşa tebligat yaparak bunları kaldırın yıkarız diyorlar. Yazık günah değil mi bu kadar masrafa” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (5)
Karakaş 3 yıl önce
Sayın başkan Kızılpınar maalesef ki akparti nin eseridir. Faruk Korkmaz’a 2 yıl o yetkiyi siz verdiniz.
çerkezli 3 yıl önce
kimse kimseye çamur atmasın hepiniz aynısınız...
Mustafa 3 yıl önce
Ya dürüst gazetecilik yada temiz siyaset yapın. ..
Caner kuru. 3 yıl önce
Yav CHP Belediyesi geldi geleli anamız ağladı. Evde yıkanamaz, yolda yürüyemez olduk..
Yusuf sifil 3 yıl önce
Bunların derdi hizmet değilki en basit örnek pazar yerişuan çamur içinde bre vicdansızlar rahat uyuyormusunuz o çamra bizi sokunca zaten mevcut pazar yeri yetmiyordu cerkezöye milletin aklıyla dalga gecer gibi neymiş orası tam
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:34
Güneş 08:04
Öğle 13:03
İkindi 15:29
Akşam 17:51
Yatsı 19:16
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 9 17
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 10 14
10. Altay 8 13
11. Akhisar Bld.Spor 10 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 10 10
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 8 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 9 17
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. Wolverhampton 9 14
10. M. United 8 13
11. Crystal Palace 9 13
12. Arsenal 9 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Burnley 8 5
18. Fulham 9 4
19. West Bromwich 9 3
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Athletic Bilbao 9 12
9. Valencia 10 12
10. Elche 8 12
11. Getafe 9 12
12. Real Betis 10 12
13. Barcelona 8 11
14. Osasuna 9 11
15. Deportivo Alaves 10 10
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7
10°
açık
banner573
banner575
banner576
banner577