Orhan, O şiirdeki dizeler için BİMER’e başvurdu

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, Kapaklı’daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında hoparlörden seslendirilen ‘Bugün 23 Nisan Hep Neşe Doluyor İnsan’ isimli şiirdeki ‘İşte, bugün bir meclis kuruldu, sonra hemen padişah kovuldu’ dizeleri için BİMER’e şikayette bulundu. Orhan, şiirdeki dizelerin geçmişimizi reddetme mesajı taşıdığını ifade ederek “Osmanlı da bizim atamız, Bizler geçmişimizi reddedemeyiz. Ancak Geçmişimize sahip çıkarak geleceğimize emin adımlarla yürüyebiliriz.’’ diye konuştu.

Orhan, O şiirdeki dizeler için BİMER’e başvurdu
ÇerkezköyBakış - AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, Kapaklı’daki 23 Nisan kutlamalarında hoparlörlerden seslendirilen ‘Bugün 23 Nisan Hep Neşe Doluyor İnsan’ isimli şiirin dizelerinden yer alan ‘İşte, bugün bir meclis kuruldu, sonra hemen padişah kovuldu’ dizeleri için BİMER’e şikayette bulundu.
“ATALARIMIZI REDDETMEYİ DOĞRU BULMUYORUZ’’
Ali Osman Orhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kapaklı’da düzenlenen etkinlikle sürekli olarak ‘Bugün 23 Nisan Hep Neşe Doluyor İnsan’ isimli şiirdeki ‘İşte, bugün meclis kuruldu, Sonra hemen padişah kovuldu.’ Dizelerinin seslendirildiğini söyleyerek “23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıl dönümü aynı zamanda ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayram. Böyle güzel ve anlamlı bir günde atalarımızı reddetmeye çalışan bir anlayışı doğru bulmuyoruz.’’ Dedi.


banner287

“ONLARIN TORUNLARIYIZ’’
Aynı şiirin bazı anaokullarında minik öğrencilere de öğretildiğini ifade eden Ali Osman Orhan “Dönemin yönetim anlayışında Osmanlı Devleti’ni padişah yönetiyordu. O dönemin yönetim anlayışı padişahlık sistemine dayanıyordu, ancak şimdi yönetim sistemi daha farklı. Bizler, Fatih Sultan Mehmet’lerin Yavuz Sultan Selim’lerin, Kanuni Sultan Süleymanlar’ın Atatürk’lerin torunlarıyız. Anadolu topraklarında 1000 yıllık bir medeniyetin varisleriyiz. Geçmişimiz reddedilerek, geleceğe bakamayız.’’ İfadelerini kullandı. 
BİMER’E BAŞVURDU
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının oldukça görkemli geçtiğini ifade eden Orhan “Şahsım olarak, O şiirde yer alan dizelerin sürekli olarak tekrarlayarak geçmişimizi reddetmeyi doğru bulmuyoruz. Tarihi anlatırken, gelişmeleri öğretirken atalarımızı karalamak zorunda değiliz.’’ Dedi. Orhan, sadece durumdan rahatsızlık duyduğu için BİMER’e başvurduğunu belirtti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 10:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

sayın başkan o padişahların ,haremdeki yaşantılarına,oğul ve kardeş katli uygulamalarına da sahip çıkıyormusun?..

Ali Erenyol
Ali Erenyol - 6 yıl Önce

bence de o mısralar terbiyesizlik

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 yıl Önce

televizyonlarda seyrettikleri harem hikayelerini gerçek osmanlı haremi zanneden fikirlerin, eğitim yolunda aydınlanmalarını tavsiye ediyorum ki; geleceğimiz bilgi ve geçmişinden aydınlanan kültürle aydınlansın...

anadolu
anadolu - 6 yıl Önce

ben ak partiliyim ve üyeyim bu kapaklı belde başkanı olduğu sürece ak partiye yerel seçimlerde oy vermem bu arada kapaklıda oto yıkamalarada el at başkan kiminden iskan istiyorlar kiminden istemiyorlar anlayan anladı

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510