Parti bulamıyorsa bir düşünmek lazım

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Kapaklı’da çıkan Belediye Başkan Adayı söylentilerine açıklık getirdi. Yerel seçimler öncesi Kapaklı’da Belediye Başkan adaylığı için adı geçen isimlerin ‘belirlenmiş’ veya ‘adaylığı kesinleşmiş’ olmadığını söyledi. Demirbağ, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın AK Parti’ye geçeceği yönündeki söylemlerin ilişkin ise “İrfan Mandalı’nın AK Parti’ye herhangi bir müracaatı yok. 2 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan biri üçüncü dönemde de seçilmek için bir parti arıyorsa ortada bir yanlışlık vardır, bir düşünmek lazım.’’ İfadelerini kullandı.

Parti bulamıyorsa bir düşünmek lazım
ÇerkezköyBakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, dün saat 14.00’da İlçe Teşkilatı’nda bir basın toplantısı düzenledi.
DEMİRBAĞ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Basın toplantısında AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, AK Parti Karaağaç Belde Başkanı Metin Kanat, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Selda Yeşil ile Mustafa Seçkin hazır bulundu.
“ÇANAKKALE BİRLİK VE BERABERLİĞİ ANLATIYOR’’
Alaettin Demirbağ sözlerine Çanakkale Zaferi’nin 98’nci yıl dönümünden bahsederek başladı. Şehitleri Anma Günü’nde tüm Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Demirbağ, “Çanakkale, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız gerektiğini en güzel örnekleriyle gösteriyor. İzmir’den Ağrı’ya, Sinop’tan Hatay’a kadar vatanın her köşesinden bu vatanın evlatları Çanakkale’de yan yana yatıyor.’’ Dedi.  
“SİYASET AKADEMİSİ BAŞLIYOR’’
Nisan ayında düzenlenecek Siyaset Akademisi’nden de bahseden Alaettin Demirbağ, Siyaset Akademisi’nden ağırlıklı olarak yerel yönetimlerin işleneceğini ifade etti. Yavuz Bahadıroğlu’nun önümüzdeki günlerde Çerkezköy’de düzenlenecek konferansa tüm Çerkezköylüleri davet eden Demirbağ, sözü Kapaklı’ya getirdi.
“İLÇE YÖNETİMİ İÇİN KAYMAKAMI ATAMASI GEREK’’
Kapaklı’nın ilçe olduğunu ancak henüz resmi olarak bir yönetimin atanmadığını kaydeden Demirbağ, yeni yönetimi belirleyebilmek için öncelikle Kaymakam’ın atanması gerektiğini söyledi. Yeni yönetimin atanmasını en fazla isteyenlerden biri olduğunu kaydeden Demirbağ, isim konusunun ise çok önemli olmadığını söyledi.

banner287


“ZAMANI GELDİĞİNDE AÇIKLANIR’’
Son günlerde, Kapaklı’da Belediye Başkan Adaylığı konusunda birçok söylentinin dolaştığını kaydeden Demirbağ bu sebeple açıklama yapma ihtiyacı hissettiklerini söyledi.  Alaettin Demirbağ, Kapaklı’da vatandaşların kendilerini arayıp ‘adayınız belli olmuş? Su ismin adayları kesinleşmiş’ gibi ifadeler kullandıklarını belirterek “AK Parti her yönüyle kurumsallaşmış bir partidir. Aday belirleme, kesinleştirme süreci belli kurallar çerçevesinde yapılır. Henüz aday adaylık süreci dahi başlamış değil. Birkaç isim dolaşabilir. Hepsi de bizim için önemlidir ama kesinlikle adayın şimdiden belirlenmesi diye bir şey yok. Zamanı geldiğinde, araştırmalar doğrultusunda en doğru görülen isim belirlenir” şeklinde konuştu.
“EN ALT KADEMEDEN EN ÜST KADEMEYE KADAR HERKES EŞİT’’
Demirbağ, partinin en alt kademesinden en üst kademesine kadar herkesin eşit şartlarda olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: “Kimsenin kimseden üstünlüğü yok. Buna partiye sonradan katılacak isimler de dahildir. Teşkilatlar da kimsenin yanında değil. Zaman zaman ortak çalışmalar olabilir ancak birinin yanında, arkasında olma durumu yok. Bizler bu aziz milletin menfaati için çalışıyoruz. Makamda gözümüz yok. Kimsenin hesabı da yok ki başkasının hesabına alet olalım ”
“NEDEN PARTİ ARIYOR?’’
Demirbağ, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın AK Parti’ye geçeceği yönündeki söylemlerin sorulması üzerine şunları söyledi: “İrfan Mandalı’nın AK Parti’ye  herhangi bir müracaatı yok. 2 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan biri üçüncü dönemde de seçilmek için bir parti arıyorsa ortada bir yanlışlık vardır, bir düşünmek lazım. Kendisi iki dönem iyi hizmet yaptıysa neden üçüncü dönem bir başka parti arıyor? İrfan Mandalı bunun yerine kendi partisiyle kazanabilecek çalışmaları yapması gerek. Şu an Mandalı’nın AK Parti’ye geçmesi ya da aday olması gibi bir durum yok. Partinin belli kuralları vardır. AK Parti’nin hedeflerinden biri de 3 Y, yani 'Yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla’  mücadeledir. Müracaatta şartlara bakılır.  Bizlerin de fikirleri doğrultusunda Genel Merkez değerlendirme yaparak karar verir. Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir’in AK Parti’ye geçmesinde bu şekilde karar verildi.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 13:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ATİLLA
ATİLLA - 6 yıl Önce

mandali akp ye geçmek istedikten sonra,size soracağini sanmam.gider genel merkezden çözer.akp de onu kaçirmamak için baliklama atlar,neticede adam bağimsiz koysa gene alir seçimi

kapaklılı
kapaklılı - 6 yıl Önce

sayın alattin bey kapaklı belde başkanı olduğu müddetçe kapaklıda seçimi çok zor alırsınız kapaklıda kendini seven biri yok

anadolu
anadolu - 6 yıl Önce

helel olsun başkan çok doğru söylemişsin gerçekleri anlatmışsın mandalıyı artık halk istemiyor 10 senedir bir çivi çakmadı sayın kapaklı belde başkanı partide oturacağına çerkezköy ilçe başkanı gibi meclis üyelerini toplada gel bahçeli evlere gerçi kış geçti çamurlar kalkınca yazın gelirsin

anadolu ya cevap
anadolu ya cevap - 6 yıl Önce

yav arkadas sen harbiden ya körsün yada görmek istemiyorusun koskoca koca yeni belediye hizmet binasını uzaylılar mı yaptı ? yeni sanayi , yeni otogar ? bunları da mı uzaylılar getirdi. azcık mantıklı olalım..

vatandas
vatandas - 6 yıl Önce

eğer ak parti sayın irfan mandalıyı saflarına katmazsa kapaklıda değil seçim kazanmak rüyasında görür.. yine hüsran olurlar. yine en büyük aday irfan mandalıdır bunu kimse inkar edemez..

burak
burak - 6 yıl Önce

yav irfan mandalının ne müraacatı ne başvurusu :) söylediği ilçe olursa kapaklı iktidar partisi kim olursa olsun kapaklının menfaatleri için geçerim. ama kapaklıyı çerkezköye bağlarlasa bende kılçık sokarım dedi :) alaattin bey senin demenle olmuyor bu işler.. evet haklısın bence o zaman çok konuşma artık mandalı hakkında istersen..

mehmet ayhan
mehmet ayhan - 6 yıl Önce

merhaba ben sahsım olarak irfan madalının akpye gecmsını istemıyorum yolsuzluk yapıs bır ınsan akpden aday olursa ben ve cevremden bunu duyuyorum akp kazanamaz kapaklıyı saygılar

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306