Siyaset Akademisi’nin ikincisi düzenleniyor

Haziran ayında ikincisi düzenlenecek olan AK Parti Siyaset Akademisi için ön kayıtlar alınmaya başlandı. AK Parti Çerkezköy ARGE Birim Başkanı Erol Demir, 8 hafta sürecek Siyaset Akademisi’ne 18 yaşını dolduran tüm vatandaşların başvurabileceğini belirterek eğitimlerin 8 hafta süreceğini söyledi.

Siyaset Akademisi’nin ikincisi düzenleniyor
ÇerkezköyBakış - Ak Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı 14. dönem siyaset akademisi için ön kayıt almaya başladı.
BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİLER
İlçe Teşkilatında dün saat 12.00’de bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Çerkezköy AR-GE Birim Başkanı Erol Demir ile Siyasi ve Hukuk işleri başkanı Selda Yeşil, Haziran ayında düzenlenecek olan Siyaset Akademisi hakkında bilgilendirmede bulundular. Basın toplantısında İlçe Seçim İşleri Başkanı Süleyman Bahçekapılı ile İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Vahdet Akın da hazır bulundu. Çerkezköy’de ikincisi düzenlenecek siyaset akademisinde akademisyenler ile kanaat önderlerinin ders vereceğini söyleyen Demir “Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve bakanlık düzeyinde bir ismin de bu eğitimler için aramızda olacak. Eğitime katılacak tüm isimler önümüzdeki günlerde netleşecek.’’ Dedi.
“ÇERKEZKÖY İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’’
banner287
AK Parti Çerkezköy İlçe Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Selda Yeşil, eğitimin ardından eğitime katılan adayların sınava gireceğini söyleyerek “Genel merkezimiz için Çerkezköy çok önemli bir konumda. Geçtiğimiz dönem buradan 121 kişi siyaset akademisi sınavına girdi. Bu bizim için çok iyi bir rakam ancak bu sayıyı artırmalıyız. Buradaki eğitimlerimiz yerel yönetimler, kişisel gelişim, insan hakları, liderlik hitabeti ve siyasal iletişim gibi konulardan oluşacaktır. Toplam 8 hafta gibi bir sürede haftada asgari 2 ders olmak üzere toplamda 16 ders gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Dersler hafta sonu olacak.” Bilgisini verdi.
Siyaset Akademisi eğitimleriyle ülke içerisinde siyasal bilinci ve siyasal duyarlılığı artırmayı hedeflediklerini söyleyen Erol Demir “AK Parti ve Türkiye için nitelikli kadroların yetişmesi için çabalıyoruz. Aynı şey Çerkezköy için de geçerli. Yerel siyasetçilerin ve siyasete ilgi duyan gençlerin siyasal donanım ve birikimlerini yükseltmek, mevcut siyasetçilerin ise bilgi birikimlerini daha ileriye taşımayı amaçlıyoruz. Çerkezköy gibi gelişen bir ilçede siyasete vakıf kişilere ihtiyaç var’’ dedi.
“BAŞVURULAR AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINA YAPILACAK’’
Siyaset Akademisi’ne başvuru için 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın yeterli olduğunu belirten Demir “Başvuruları AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’na yapılacak. İsteyen herkes Siyaset Akademisi’ne katılabilir. Eğitimler herkes için yararlı olacaktır’’ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510