“Söyle de suyu 1 liraya indirsinler”

Başbakan Binali Yıldırım, Tekirdağ’daki şebeke suyu ücretinin pahalı olduğuna değinerek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Sen önce mazotu 1 lira yapacağına, şu sahip olduğun belediyelere söyle de suyu 3,5-4 liradan 1 liraya indirsinler.”dedi.

“Söyle de suyu 1 liraya indirsinler”

Çerkezköy Bakış - AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Mimar Sinan Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Edirne 6. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Konuşmasında Başbakan Yıldırım Trakya’daki CHP’li belediyelerin vatandaşa suyu pahalıya sattığına vurgu yaptı. Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun popülizm yapmaya devam ettiğini, 1 Kasım'dan önce Edirne'de "Mazotu 1 lira yapacağım." dediğini, Trakyalıların buna inanmadığını ve Kılıçdaroğlu'nu iktidar yapmadığını anlattı.
Yıldırım, "Sen önce mazotu 1 lira yapacağına, şu sahip olduğun belediyelere söyle de suyu 3,5-4 liradan 1 liraya indirsinler. Ondan sonra gel. Allah'ın suyunu 4 liraya sattıracağına, önce onu bir indir de Edirne, Kırklareli, Tekirdağ sana inansın." ifadelerini kullandı.


banner287
VATANDAŞ TEPKİLİ
Çerkezköy ve Tekirdağ il genelinde yaşayan çok sayıda vatandaş, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (TESKİ) suyun tonunun pahalıya vermesine tepki göstermiş ve su fiyatlarında indirime gidilmesini talep etmişti.

 

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
ilker
ilker - 1 yıl Önce

Sayın Başbakanım agzına saglık Sayın Kılıçdaroğlu duybunları durmak yok yola devam.

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Söyleyın abiye kendi belediyelerindede 1tlye versin

ağası
ağası @Ali - 1 yıl Önce

Zaten öyle ve tertemiz

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Haram zıkkım olsun

Okan
Okan - 1 yıl Önce

Adamın dibi :)
Ödenekleri kafanıza göre yapmayında bunlarda bize az ittirsinler fiyatı.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306