Temayül yoklaması yapıldı

Tekirdağ’da AK Parti’nin Tekirdağ Milletvekili adaylarının belirlenmesi için temayül yoklaması yapıldı.

Temayül yoklaması yapıldı

Çerkezköy Bakış - 24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve 27.  Dönem Milletvekili seçimleri için   
AK Parti Tekirdağ Milletvekili olabilmek 61 kişi aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Rekor olan bu başvuru sonrası Cumartesi günü Tekirdağ’daki İsmet İnönü Kapalı Spor Salonunda temayül yoklaması yapıldı.
11 ilçedeki ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları ile mahalle başkanlarının oy kullanarak mecliste görmek istedikleri isimleri işaretledi. Her üye 7 isim işaretlerken, oylama sonrası zarflar AK Parti Genel Merkezine götürüldü.  Burada yapılacak sayım sonrası en çok oy alan 14 milletvekili aday adayı Ankara’ya davet edilecek. Bu 14 kişiden ise 7 milletvekili adayı belirlenecek.

banner287

ÖĞE’YE YOĞUN İLGİ

Temayül yoklaması için AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı da neredeyse tam kadro temayül yoklamasına katıldı. AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Tanışık ve Gençlik Kolları Bakanı Haluk Demir de oyunu kullandı.  Temayül yoklamasını yapıldığı Kapalı Spor Salonunda ve çevresinde ise AK Parti Tekirdağ Milletvekili aday adayı Abdullah Öğe’ye yoğun ilgi oldu. Öğe, buradaki bütün partililerle tek tek ilgilenip bol bol sohbet etti.


    

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510