banner265

banner571

Yel’den Termik Santral açıklaması

AK Parti MKYK üyesi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Çerkezköy ve Kapaklı arasına yapılması planlanan Termik santral konusuna değinerek, “Yapılan teknik incelemeler sonucunda hem kömürün kalitesi ile ilgili hem de taşımadan kaynaklanan bir sıkıntı olduğu ortaya çıktı. Aralık ayı başında da sayın Enerji Bakanımız Fatih Dönmez ile görüştüğümde bunu ifade etti. Bu nedenle buradaki termik sanhtral yapımından vazgeçildi. Bu iş burada kapandı. Burada böyle bir Termik Santral yapılmayacak.” dedi.

AK Parti 03.03.2019, 16:14
Yel’den Termik Santral açıklaması
banner301

Çerkezköy Bakış - Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, seçim çalışmaları kapsamında ilçede faaliyet gösteren berberler ve kuaförlerle Çınar restoranda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.  Kahvaltıya AK Parti MKYK üyesi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök ile çok sayıda partili ve berber ve kuaförler katıldı.

“HAPÇILAR, İÇKİ İÇENLER TARAFINDAN KULLANILIYOR”

Kahvaltının ardından konuşma yapan ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştiren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Tekirdağ’ın büyükşehir olması ile birlikte Tekirdağ’a büyük bir bütçe sağladı. Önceden bu bütçe Tekirdağ’da yokken, sayın vekilimizde çok iyi bilir 60-70 milyonluk bir bütçesi vardı. Büyükşehir olmasının ardından TESKİ ile birlikte 1,5 milyar bütçesi var. İsterdim ki bunun Tekirdağ’ın tüm ilçelerine yatırım olarak gelsin. Ama maalesef geçen 5 yıllık sürede Çerkezköy de diğer ilçelerde olduğu gibi hizmet göremedik. Çerkezköy Belediyesinin bütçesi ile pek yapılan bir şey olmadı. İşte 118 noktada park, bahçe yaptık deniliyor. Onlar da kullanılamıyor. Hapçılar, içki içenler tarafından kullanılıyor. Aileler bunlardan yararlanamıyor. Güvenliklerinin olmadığı konusunda ciddi anlamda kullanılamadığını duyuyoruz. Park yaptık bahçe yaptık diyorlar, Kızılpınar’da var olan 2 tane park ve bahçe yıkılmış. Yaklaşık 50 bin nüfusa yaklaşmış Kızılpınar mahallemizde maalesef park ve bahçe yok. 1 tane Veliköy mahallesine yapılan düğün salonu var. Yani 2020 yılına geldik ve 170 bin nüfusa dayanmış bir Çerkezköy de öyle Yıldırım Beyazıt mahallesinde açık düğün salonu adı verilmiş bir yeri Çerkezköylü ve Yıldırım Beyazıt mahalle halkımıza yakıştığını düşünmüyorum. Çok üzülüyorum.” dedi. 

“ŞU ANDA BİZ O PARKI YAPMAYA KALKSAK 800 BİN LİRAYA MAL EDİYORUZ”

Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan ve maliyeti eleştirilen tepe mevkiindeki 23 Nisan Çocuk Parkı’nın maliyetine değinen Çerkezköy Belediye Baştan adayı Süleyman Kozuva, “Sevgili CHP’li Belediye Başkanımız diyor ki ‘Ben herkesin başkanıyım.’ Çok samimi söylüyorum benim başkanım değil. Bunu neden söylüyorum. Arkadaşlar Çerkezköy’ün 2018’deki bütçesi 166 milyondu Büyükşehirden de 120 milyon gibi bir yatırım geliyor. Bununla beraber 250-300 milyona yakın Çerkezköy’ün bütçesi var. 5 yıl içerisinde 1 buçuk katrilyon gibi bir bütçesi var. Bu 1 buçuk katrilyon para gerçekten Çerkezköy için 5-10 tane parkla harcanacak olan para değil. Yukarıda bir park yapıldı. parkın bedeli 3 buçuk trilyon gibi bir para. Bizim arkadaşlarımız bu konuda bir araştırma yaptılar. Şu anda biz o parkı yapmaya kalksak 800 bin liraya mal ediyoruz. Çerkezköy’de, Kızılpınar’da Veliköy’de, Fatih Mahallesi’nde her yer de demek ki o parayla bu parkı yapabiliyoruz. Belediyede bir tadilat yapıldı bunu hepimiz biliyoruz. Sevgili başkan kendine bir asansör yaptı. Otoparkına geliyor parmak izine basıyor sadece odasına çıkıyor. Bizi böyle bir zihniyet yönetiyor, kimin parası ile yapıyorsun. Oyunuzu kullanırken lütfen herkes elini vicdanına koysun. Neler yapıldığını, yapılmadığını ilerleyen günlerde de açıklayacağız. Bunlardan biri de Millet Bahçesi.”dedi. 

 “YERİNDE DURMAYAN BİR BAŞKANIMIZ OLACAK”

Kouva’dan sonra konuşan Yel, “Gerçekten çalışkan, adeta atom karınca gibi yerinde durmayan bir başkanımız olacak. Çerkezköy’e de bu yakışacak inşallah. Helal ekmeği için günün en az 10-12 saatini ayaktan geçiren ve evine helal rızkını götürmekten dolayı büyük bir mutluluk duyan tüm kuaför ve berber kardeşlerim, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Toplumlumuzun olmazsa olmazları, mihenk taşı, sosyal medya daha yokken adeta toplumda sosyal medya görevini de üstlenmiş, toplumun a’dan z’ye herkesi tanıyan, nabzını ölçen, yapmış olduğu tıraş kadar toplumdaki iletişimi sağlama bakımından da toplumda önemli bir görevi üstlenmiş kardeşlerimizsiniz. Bu anlamda da bu görevi layıkıyla yaptınız ve yapmaya da devam edeceksiniz. Ama bunu yaparken de yaşadığımız ortamın, çocuklarımızın, torunlarımızın daha iyi bir Çerkezköy’de olması sizlerin hakkı. Bu anlamda da layık olduğunuz üzere bu kadar çalışkan, bu kadar helal ekmek için kendini sarf eden insanların da çok daha iyi bir Çerkezköy’de, Tekirdağ’da yaşaması tabi ki hakkınız.  Bunu da sağlayacak olan, gönül belediyeciliğidir. 1994’ten itibaren sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından itibaren Türkiye’de öğrendiğimiz AK Parti Belediyeciliğini bir kez daha Çerkezköy’de yaşatmak istiyoruz. Burada tecrübelerimiz var. AK Parti Belediyeciliğini yaşamışız ama daha iyisini yaşamamız lazım. Eksikliklerimizi, hatalarımızı biliyoruz. Dolayısıyla daha iyi bir belediyecilik anlayışıyla inşallah 31 Mart akşamında itibaren burada da yaşatılacağına da canı gönülde inanıyorum.” dedi.

“ÇERKEZKÖY’ÜMÜZE OLAĞAN ÜSTÜ HİZMET EDECEK BİR ARKADAŞIMIZ”

Kozuva’nın Çerkezköy’e olağanüstün hizmetlerde bulunacağını belirten Yel, “2013 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi oldu ve 2014 seçimleri ile beraber ilk defa bir Büyükşehir Belediye statüsünde çok büyük bir bütçeye sahip oldu. Daha önce büyükşehir belediyesi yokken 33 tane belediyemiz vardı. Belde, ilçe belediyeleri ve bir de il özel idaresi vardı. Toplamda bu 34 tane yerel idareye gelen merkezi bir bütçeden katkı sadece ve sadece 189 milyon TL’ idi. Bizim de bütçemiz sadece 36 milyon liraydı. Biz özel idare olarak 36 milyon lirayla bütün köy yollarında her yıl 200 ile 300 kilometre köy yolunu asfaltlardık. Tarımsal sulamalar, yaptık, göletler yaptık, çok sayıda okul yaptık. Bunun dışında bizim milletimizin beklediği pek çok hizmeti inşallah bundan sonra da olacağı gibi yerine getirdik. Ama şimdi 2014’ten itibaren baktığımızda Tekirdağ’ın tamamında Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri var. Toplam bize İller Bankasından gönderilen para sadece Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bütçesi 1 buçuk milyar lira. İlçelerimiz ile beraber bu rakam yaklaşık 2 buçuk milyar lira arkadaşlar. 2 buçuk milyar lira gibi devasa bir bütçenin karşılığında bize eser olarak ortaya koyabildikleri bir şey yok. Ama bunlar hala ne yazık ki vizyonsuzluklarında olsa gerek çok iyi işler yaptıklarını marifetli olduklarını her yerde anlatma gayreti içerisindeler. Ben partimizin yerel yönetimler başkanlığı görevinde bulundum. Şu anda da sivil toplum ve halkla ilişkiler başkanlığı görevindeyim. Dolayısıyla bütün ülkeyi izleyebilme fırsatım var. Her yere gidiyoruz.  Tekirdağ, Çerkezköy kadar bu bölge kadar ne yazık ki yerel idareden nasibini almış, bu konuda kaynaklarını doğru yönetemeyen başka ikinci bir il bana gösterin deseniz İzmir vardır, Edirne vardır, Kırklareli vardır. Yani Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu yerde bereketsizlik vardır, hizmetsizlik vardır. Ama AK Parti Belediyelerinin olduğu yerde gönül ilişkisi vardır ve hizmet vardır. İşte bizde 31 Mart’ta hep beraber kol kola gireceğiz. İnşallah AK Parti Belediyesi’ni Çerkezköy’de de yeniden tesis etme imkanımız olacak. Pırıl pırıl bir adayımız var. Gerçekten Süleyman Kozuva beyefendi, daha önce hem kendisinin özel işlerinde hem de Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığında çok başarılı olmuş. Sayın Cumhurbaşkanımız kendisini yakinen tanıyor. Bizler inanıyoruz ki belediye başkanı olduğu zaman herkese dokunan, toplumun bütün kesimleriyle barışık olan vizyonuyla, iş adamlığı hüviyetiyle de büyük işler yapacak ve Çerkezköy’ümüze olağan üstü hizmet edecek bir arkadaşımız. Ben kendisini şimdiden tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“BU İŞ BURADA KAPANDI”

Termik Santral konusuna değinen Yel, “Cumhuriyet Halk Partililer rol çalmaya çok meraklılar. Burada bir Termik Santral meselesi gündeme getirilmişti. Bu Termik Santral ile ilgili olarak bizler o zamanda şunu hep söyledik. Tekniğine, teknolojisine uygun olarak yapılması kaydıyla biz bunun yanındayız dedik. Türkiye gelişen bir ülke. Bu anlamda herhangi bir şekilde insana ya da çevreye zarar vermeyecekse Termik Santralin hep yanındayız dedik. Bu anlamda bu sözümüzden de geri adım atmadık. Yapılan teknik incelemeler sonucunda hem kömürün kalitesi ile ilgili hem de taşımadan kaynaklanan bir sıkıntı olduğu ortaya çıktı. Aralık ayı başında da sayın Enerji Bakanımız Fatih Dönmez ile görüştüğümde bunu ifade etti. Ve buradaki termik yapımından vazgeçti. Fakat bunlar yemediler, içmediler dediler ki ‘Bunlar doğru söylemiyor’ dediler. İptal olduktan sonra da ‘Biz iptal ettirdik’ dediler. Bu kadar da yalan söylenmez. Onların bu anlamda bir gücü yok. İktidar biziz, yaparsak da biz yaparız, iptal ettirirsek de biz ettiririz. Şu anda bu iş burada kapandı. Burada böyle bir Termik Santral yapılmayacak.”dedi.
Çerkezköy’e hızlı trenin geleceğini belirten yel, “Halkalı’dan Kapıkule’ye gidecek olan hızlı treni de birkaç yıl içerisinde Çerkezköy’ümüz de de göreceğiz. Tabi sizler, ülkemizin çok farklı alanlarından geldiniz. Belediye başkan adayımızın da bu konuda çok fazla projesi olduğunu biliyorum. Sizlerin burada daimi olarak kalmak, ekmeğinizi daha iyi şekilde kazanabilmek adına artık Çerkezköylü olduğunuzu biliyoruz. Sizin yaşamınızı daha iyi kolaylaştırabilmek ve yine memleketleriniz ile ilişkilerinizi daha iyi hale getirebilmek için pek çok hizmeti de AK Parti Belediyeciliği ile size sunulacağının farkındayız. Sadece sizin kendi oyunuz değil, çevrenizle, eşinizle, dostunuzla birlikte mührü AK Parti’ye vurmanız çok önemli. Daha iyi bir Çerkezköy ve Tekirdağ için gönül belediyeciliği diyorum.” dedi. 

AÇILŞA KATILDI

Cumhur İttifakı AK Partili Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, belediye meclisi 1. sıra adayı Koray Önsel ve beraberindeki heyet, Ersin Alacalar işletmenliğinde Barbaros Caddesi üzerinde hizmet verecek olan Enes Ambalaj işletmesinin açılışına katıldı. DSP Belediye Başkan Adayı Metin Dönmezin’de eşlik ettiği kurdele kesimi ile işletmenin açılışı gerçekleştirildi.


 

Yorumlar (1)
Muzaffer Evirgen 3 yıl önce
Yav bu millet sizin kadar akıllı ol aya bilir ama aptal değil çıkıp termik santral açıklaması yaparak kandırmaya çalışmayın ilçe başkanları açıklama yaptı yerli enerjiye chl belediyeler karşı diye ne oldu iptal edildi iptal varsa Vahap Akay sayesinde iptal edildi bu güne siz siyaset ve seçim malzemesi yapıyorsunuz bizde yedik Allah akıl fikir versin ne diyeyim size ben ne
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Alanyaspor 14 24
5. Fenerbahçe 13 23
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 13 10
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 13 30
2. Man City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. West Ham 13 23
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 13 20
7. Tottenham 12 19
8. M. United 13 18
9. Brighton 13 18
10. Leicester City 13 18
11. Crystal Palace 13 16
12. Brentford 13 16
13. Aston Villa 13 16
14. Everton 13 15
15. Southampton 13 14
16. Watford 13 13
17. Leeds United 13 12
18. Burnley 12 9
19. Norwich City 13 9
20. Newcastle 13 6
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 33
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 14 20
9. Espanyol 15 20
10. Valencia 15 19
11. Osasuna 14 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Cádiz 15 12
18. Elche 14 11
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7