banner265

banner579

banner578

Yel’den Termik Santral açıklaması

AK Parti MKYK üyesi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Çerkezköy ve Kapaklı arasına yapılması planlanan Termik santral konusuna değinerek, “Yapılan teknik incelemeler sonucunda hem kömürün kalitesi ile ilgili hem de taşımadan kaynaklanan bir sıkıntı olduğu ortaya çıktı. Aralık ayı başında da sayın Enerji Bakanımız Fatih Dönmez ile görüştüğümde bunu ifade etti. Bu nedenle buradaki termik sanhtral yapımından vazgeçildi. Bu iş burada kapandı. Burada böyle bir Termik Santral yapılmayacak.” dedi.

AK Parti 03.03.2019, 16:14 Bakış Haber Merkezi
Yel’den Termik Santral açıklaması

Çerkezköy Bakış - Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, seçim çalışmaları kapsamında ilçede faaliyet gösteren berberler ve kuaförlerle Çınar restoranda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.  Kahvaltıya AK Parti MKYK üyesi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök ile çok sayıda partili ve berber ve kuaförler katıldı.

“HAPÇILAR, İÇKİ İÇENLER TARAFINDAN KULLANILIYOR”

Kahvaltının ardından konuşma yapan ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştiren AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Tekirdağ’ın büyükşehir olması ile birlikte Tekirdağ’a büyük bir bütçe sağladı. Önceden bu bütçe Tekirdağ’da yokken, sayın vekilimizde çok iyi bilir 60-70 milyonluk bir bütçesi vardı. Büyükşehir olmasının ardından TESKİ ile birlikte 1,5 milyar bütçesi var. İsterdim ki bunun Tekirdağ’ın tüm ilçelerine yatırım olarak gelsin. Ama maalesef geçen 5 yıllık sürede Çerkezköy de diğer ilçelerde olduğu gibi hizmet göremedik. Çerkezköy Belediyesinin bütçesi ile pek yapılan bir şey olmadı. İşte 118 noktada park, bahçe yaptık deniliyor. Onlar da kullanılamıyor. Hapçılar, içki içenler tarafından kullanılıyor. Aileler bunlardan yararlanamıyor. Güvenliklerinin olmadığı konusunda ciddi anlamda kullanılamadığını duyuyoruz. Park yaptık bahçe yaptık diyorlar, Kızılpınar’da var olan 2 tane park ve bahçe yıkılmış. Yaklaşık 50 bin nüfusa yaklaşmış Kızılpınar mahallemizde maalesef park ve bahçe yok. 1 tane Veliköy mahallesine yapılan düğün salonu var. Yani 2020 yılına geldik ve 170 bin nüfusa dayanmış bir Çerkezköy de öyle Yıldırım Beyazıt mahallesinde açık düğün salonu adı verilmiş bir yeri Çerkezköylü ve Yıldırım Beyazıt mahalle halkımıza yakıştığını düşünmüyorum. Çok üzülüyorum.” dedi. 

“ŞU ANDA BİZ O PARKI YAPMAYA KALKSAK 800 BİN LİRAYA MAL EDİYORUZ”

Çerkezköy Belediyesi tarafından yaptırılan ve maliyeti eleştirilen tepe mevkiindeki 23 Nisan Çocuk Parkı’nın maliyetine değinen Çerkezköy Belediye Baştan adayı Süleyman Kozuva, “Sevgili CHP’li Belediye Başkanımız diyor ki ‘Ben herkesin başkanıyım.’ Çok samimi söylüyorum benim başkanım değil. Bunu neden söylüyorum. Arkadaşlar Çerkezköy’ün 2018’deki bütçesi 166 milyondu Büyükşehirden de 120 milyon gibi bir yatırım geliyor. Bununla beraber 250-300 milyona yakın Çerkezköy’ün bütçesi var. 5 yıl içerisinde 1 buçuk katrilyon gibi bir bütçesi var. Bu 1 buçuk katrilyon para gerçekten Çerkezköy için 5-10 tane parkla harcanacak olan para değil. Yukarıda bir park yapıldı. parkın bedeli 3 buçuk trilyon gibi bir para. Bizim arkadaşlarımız bu konuda bir araştırma yaptılar. Şu anda biz o parkı yapmaya kalksak 800 bin liraya mal ediyoruz. Çerkezköy’de, Kızılpınar’da Veliköy’de, Fatih Mahallesi’nde her yer de demek ki o parayla bu parkı yapabiliyoruz. Belediyede bir tadilat yapıldı bunu hepimiz biliyoruz. Sevgili başkan kendine bir asansör yaptı. Otoparkına geliyor parmak izine basıyor sadece odasına çıkıyor. Bizi böyle bir zihniyet yönetiyor, kimin parası ile yapıyorsun. Oyunuzu kullanırken lütfen herkes elini vicdanına koysun. Neler yapıldığını, yapılmadığını ilerleyen günlerde de açıklayacağız. Bunlardan biri de Millet Bahçesi.”dedi. 

 “YERİNDE DURMAYAN BİR BAŞKANIMIZ OLACAK”

Kouva’dan sonra konuşan Yel, “Gerçekten çalışkan, adeta atom karınca gibi yerinde durmayan bir başkanımız olacak. Çerkezköy’e de bu yakışacak inşallah. Helal ekmeği için günün en az 10-12 saatini ayaktan geçiren ve evine helal rızkını götürmekten dolayı büyük bir mutluluk duyan tüm kuaför ve berber kardeşlerim, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Toplumlumuzun olmazsa olmazları, mihenk taşı, sosyal medya daha yokken adeta toplumda sosyal medya görevini de üstlenmiş, toplumun a’dan z’ye herkesi tanıyan, nabzını ölçen, yapmış olduğu tıraş kadar toplumdaki iletişimi sağlama bakımından da toplumda önemli bir görevi üstlenmiş kardeşlerimizsiniz. Bu anlamda da bu görevi layıkıyla yaptınız ve yapmaya da devam edeceksiniz. Ama bunu yaparken de yaşadığımız ortamın, çocuklarımızın, torunlarımızın daha iyi bir Çerkezköy’de olması sizlerin hakkı. Bu anlamda da layık olduğunuz üzere bu kadar çalışkan, bu kadar helal ekmek için kendini sarf eden insanların da çok daha iyi bir Çerkezköy’de, Tekirdağ’da yaşaması tabi ki hakkınız.  Bunu da sağlayacak olan, gönül belediyeciliğidir. 1994’ten itibaren sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından itibaren Türkiye’de öğrendiğimiz AK Parti Belediyeciliğini bir kez daha Çerkezköy’de yaşatmak istiyoruz. Burada tecrübelerimiz var. AK Parti Belediyeciliğini yaşamışız ama daha iyisini yaşamamız lazım. Eksikliklerimizi, hatalarımızı biliyoruz. Dolayısıyla daha iyi bir belediyecilik anlayışıyla inşallah 31 Mart akşamında itibaren burada da yaşatılacağına da canı gönülde inanıyorum.” dedi.

“ÇERKEZKÖY’ÜMÜZE OLAĞAN ÜSTÜ HİZMET EDECEK BİR ARKADAŞIMIZ”

Kozuva’nın Çerkezköy’e olağanüstün hizmetlerde bulunacağını belirten Yel, “2013 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi oldu ve 2014 seçimleri ile beraber ilk defa bir Büyükşehir Belediye statüsünde çok büyük bir bütçeye sahip oldu. Daha önce büyükşehir belediyesi yokken 33 tane belediyemiz vardı. Belde, ilçe belediyeleri ve bir de il özel idaresi vardı. Toplamda bu 34 tane yerel idareye gelen merkezi bir bütçeden katkı sadece ve sadece 189 milyon TL’ idi. Bizim de bütçemiz sadece 36 milyon liraydı. Biz özel idare olarak 36 milyon lirayla bütün köy yollarında her yıl 200 ile 300 kilometre köy yolunu asfaltlardık. Tarımsal sulamalar, yaptık, göletler yaptık, çok sayıda okul yaptık. Bunun dışında bizim milletimizin beklediği pek çok hizmeti inşallah bundan sonra da olacağı gibi yerine getirdik. Ama şimdi 2014’ten itibaren baktığımızda Tekirdağ’ın tamamında Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri var. Toplam bize İller Bankasından gönderilen para sadece Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bütçesi 1 buçuk milyar lira. İlçelerimiz ile beraber bu rakam yaklaşık 2 buçuk milyar lira arkadaşlar. 2 buçuk milyar lira gibi devasa bir bütçenin karşılığında bize eser olarak ortaya koyabildikleri bir şey yok. Ama bunlar hala ne yazık ki vizyonsuzluklarında olsa gerek çok iyi işler yaptıklarını marifetli olduklarını her yerde anlatma gayreti içerisindeler. Ben partimizin yerel yönetimler başkanlığı görevinde bulundum. Şu anda da sivil toplum ve halkla ilişkiler başkanlığı görevindeyim. Dolayısıyla bütün ülkeyi izleyebilme fırsatım var. Her yere gidiyoruz.  Tekirdağ, Çerkezköy kadar bu bölge kadar ne yazık ki yerel idareden nasibini almış, bu konuda kaynaklarını doğru yönetemeyen başka ikinci bir il bana gösterin deseniz İzmir vardır, Edirne vardır, Kırklareli vardır. Yani Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu yerde bereketsizlik vardır, hizmetsizlik vardır. Ama AK Parti Belediyelerinin olduğu yerde gönül ilişkisi vardır ve hizmet vardır. İşte bizde 31 Mart’ta hep beraber kol kola gireceğiz. İnşallah AK Parti Belediyesi’ni Çerkezköy’de de yeniden tesis etme imkanımız olacak. Pırıl pırıl bir adayımız var. Gerçekten Süleyman Kozuva beyefendi, daha önce hem kendisinin özel işlerinde hem de Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığında çok başarılı olmuş. Sayın Cumhurbaşkanımız kendisini yakinen tanıyor. Bizler inanıyoruz ki belediye başkanı olduğu zaman herkese dokunan, toplumun bütün kesimleriyle barışık olan vizyonuyla, iş adamlığı hüviyetiyle de büyük işler yapacak ve Çerkezköy’ümüze olağan üstü hizmet edecek bir arkadaşımız. Ben kendisini şimdiden tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“BU İŞ BURADA KAPANDI”

Termik Santral konusuna değinen Yel, “Cumhuriyet Halk Partililer rol çalmaya çok meraklılar. Burada bir Termik Santral meselesi gündeme getirilmişti. Bu Termik Santral ile ilgili olarak bizler o zamanda şunu hep söyledik. Tekniğine, teknolojisine uygun olarak yapılması kaydıyla biz bunun yanındayız dedik. Türkiye gelişen bir ülke. Bu anlamda herhangi bir şekilde insana ya da çevreye zarar vermeyecekse Termik Santralin hep yanındayız dedik. Bu anlamda bu sözümüzden de geri adım atmadık. Yapılan teknik incelemeler sonucunda hem kömürün kalitesi ile ilgili hem de taşımadan kaynaklanan bir sıkıntı olduğu ortaya çıktı. Aralık ayı başında da sayın Enerji Bakanımız Fatih Dönmez ile görüştüğümde bunu ifade etti. Ve buradaki termik yapımından vazgeçti. Fakat bunlar yemediler, içmediler dediler ki ‘Bunlar doğru söylemiyor’ dediler. İptal olduktan sonra da ‘Biz iptal ettirdik’ dediler. Bu kadar da yalan söylenmez. Onların bu anlamda bir gücü yok. İktidar biziz, yaparsak da biz yaparız, iptal ettirirsek de biz ettiririz. Şu anda bu iş burada kapandı. Burada böyle bir Termik Santral yapılmayacak.”dedi.
Çerkezköy’e hızlı trenin geleceğini belirten yel, “Halkalı’dan Kapıkule’ye gidecek olan hızlı treni de birkaç yıl içerisinde Çerkezköy’ümüz de de göreceğiz. Tabi sizler, ülkemizin çok farklı alanlarından geldiniz. Belediye başkan adayımızın da bu konuda çok fazla projesi olduğunu biliyorum. Sizlerin burada daimi olarak kalmak, ekmeğinizi daha iyi şekilde kazanabilmek adına artık Çerkezköylü olduğunuzu biliyoruz. Sizin yaşamınızı daha iyi kolaylaştırabilmek ve yine memleketleriniz ile ilişkilerinizi daha iyi hale getirebilmek için pek çok hizmeti de AK Parti Belediyeciliği ile size sunulacağının farkındayız. Sadece sizin kendi oyunuz değil, çevrenizle, eşinizle, dostunuzla birlikte mührü AK Parti’ye vurmanız çok önemli. Daha iyi bir Çerkezköy ve Tekirdağ için gönül belediyeciliği diyorum.” dedi. 

AÇILŞA KATILDI

Cumhur İttifakı AK Partili Belediye Başkan adayı Süleyman Kozuva, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, belediye meclisi 1. sıra adayı Koray Önsel ve beraberindeki heyet, Ersin Alacalar işletmenliğinde Barbaros Caddesi üzerinde hizmet verecek olan Enes Ambalaj işletmesinin açılışına katıldı. DSP Belediye Başkan Adayı Metin Dönmezin’de eşlik ettiği kurdele kesimi ile işletmenin açılışı gerçekleştirildi.


 

Yorumlar (1)
Muzaffer Evirgen 1 yıl önce
Yav bu millet sizin kadar akıllı ol aya bilir ama aptal değil çıkıp termik santral açıklaması yaparak kandırmaya çalışmayın ilçe başkanları açıklama yaptı yerli enerjiye chl belediyeler karşı diye ne oldu iptal edildi iptal varsa Vahap Akay sayesinde iptal edildi bu güne siz siyaset ve seçim malzemesi yapıyorsunuz bizde yedik Allah akıl fikir versin ne diyeyim size ben ne
Namaz Vakti 02 Temmuz 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:35
Öğle 13:19
İkindi 17:19
Akşam 20:53
Yatsı 22:43
banner574
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 29 60
2. Trabzonspor 29 58
3. Sivasspor 29 53
4. Galatasaray 29 52
5. Beşiktaş 29 50
6. Fenerbahçe 29 46
7. Alanyaspor 29 45
8. Göztepe 29 38
9. Antalyaspor 29 37
10. Gaziantep FK 29 35
11. Kasımpaşa 29 35
12. Denizlispor 29 32
13. Gençlerbirliği 29 31
14. Çaykur Rizespor 29 29
15. Malatyaspor 29 28
16. Kayserispor 29 28
17. Konyaspor 29 27
18. Ankaragücü 29 25
Takımlar O P
1. Hatayspor 30 57
2. Erzurum BB 30 53
3. Adana Demirspor 30 51
4. Bursaspor 30 49
5. Akhisar Bld.Spor 30 48
6. Altay 30 47
7. Fatih Karagümrük 30 47
8. Giresunspor 30 44
9. Keçiörengücü 30 41
10. Ümraniye 30 41
11. Menemen Belediyespor 30 39
12. Balıkesirspor 30 35
13. İstanbulspor 30 34
14. Altınordu 30 32
15. Boluspor 30 27
16. Osmanlıspor 30 24
17. Adanaspor 30 20
18. Eskişehirspor 30 12
Takımlar O P
1. Liverpool 31 86
2. Man City 31 63
3. Leicester City 31 55
4. Chelsea 31 54
5. Wolverhampton 32 52
6. M. United 31 49
7. Tottenham 31 45
8. Burnley 32 45
9. Sheffield United 31 44
10. Arsenal 31 43
11. Crystal Palace 32 42
12. Everton 31 41
13. Southampton 32 40
14. Newcastle 31 39
15. Brighton 31 33
16. Watford 32 28
17. West Ham 31 27
18. Bournemouth 31 27
19. Aston Villa 32 27
20. Norwich City 31 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 32 71
2. Barcelona 32 69
3. Atletico Madrid 32 58
4. Sevilla 32 54
5. Villarreal 32 51
6. Getafe 31 49
7. Real Sociedad 31 47
8. Valencia 32 46
9. Athletic Bilbao 32 45
10. Granada 32 43
11. Osasuna 32 41
12. Levante 32 41
13. Real Betis 32 37
14. Real Valladolid 32 35
15. Eibar 32 35
16. Deportivo Alaves 32 35
17. Celta de Vigo 32 34
18. Mallorca 32 26
19. Leganés 32 25
20. Espanyol 32 24
27°
parçalı bulutlu
banner573
banner575
banner576
banner577