banner265

banner571

Yüksel: Bu olay yanardağın patlamamış hali

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, CHP’li Çerkezköy, Kapaklı ve Saray Belediye Başkanlarının arasını açan ‘minibüs’ konusunu değerlendirdi. Yüksel, “Bu tartışma Büyükşehir Belediye Başkanlığının ilçe belediyeleri arasında koordinasyon sağlayamadığının en büyük göstergesidir.”dedi ve ekledi: “Bu olay yanardağın patlamamış hali, fokurdamaları duyuyorsunuz.” İfadelerini kullandı.

AK Parti 17.08.2017, 16:47 18.08.2017, 18:13 Bakış Haber Merkezi
banner301

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’yi ziyaret etti. Burada Çerkezköy Bakış Gazetesi’ne gündemini değerlendiren Yüksel, özel açıklamalarda bulundu.
 

CHP’Lİ BAŞKANLAR ARASINDAKİ KRİZ

Geçtiğimiz günlerde Çerkezköy’e gelerek basın toplantısını düzenleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, tek yön uygulamasının ardından kamuoyunda sarı minibüsler olarak bilinen toplu taşıma araçlarının Çerkezköy Belediyesi’nin talebi, UKOME’nin de onayıyla Atatürk Caddesine alınmamasına tepki göstermişti. Kapaklı ve Saray Belediye Başkanlarının Çerkezköy’de basın toplantısı yapmasını ise Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy ilçesi sınırlarında Kapaklı ve Saray belediye başkanları öncülüğünde yapılan açıklamalar kamuoyunu yanıltıcı yalan yanlış bilgi ve ifadelerle doludur. 3 yıldır kendi ilçelerindeki ulaşım mağduriyetlerine ses çıkarmayıp Çerkezköy'de şov yapanlara cevabımı 21 Ağustos 2017 saat 14.00'da ki basın toplantısında cevap vereceğim.” açıklamasıyla eleştirmişti.
 

BU KONU İLE İLGİLİ BAŞLI BAŞINA İŞ BÜYÜKŞEHİRİN

Saha çalışmalarını sürdürdüklerini belirten AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel “Bütün işlerimizin haricinde sadece seçimden seçime saha da olan bir parti olmadığımızı her an vatandaşımızla birlikte olduğumuzu gösterebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda hareket diyoruz. Teşkilatlarımızda sağ olsunlar programlar yapıyorlar bizde eşlik etmeye çalışıyoruz.” dedi. Akay, Mandalı ve Çoban arasında yaşanan ‘minibüs ve şov’ tartışmasına da değinen Yüksel, “Bu olay yanardağın patlamamış hali, fokurdamaları duyuyorsunuz.” dedi. İlerleyen süreçte daha büyük olaylara şahitlik edileceğini ifade eden Yüksel “Bu olay maalesef büyükşehir belediye başkanlığının ilçe belediyeleri arasında koordinasyon sağlayamadığının en büyük göstergesidir. Baktığınızda 3 tane belediye başkanı kendine girmiş durumda. Hepsinin kendine göre haklı söylemleri var. Ama bir belediye başkanı var ki açıklamalarını gördüm diğer belediye başkanlarına çok ağır, hatta şov yapmayın tarzında söylemleri olmuş. Olaya şöyle bakmak lazım, vatandaşın ihtiyaçlarına göre şekillenmesi gereken UKOME kararları var. Bu yaşananlar vatandaştan tamamen kopuk bir şekilde masa başında idare edilen bir Tekirdağ’ın göstergesi. Daha ötesi yok. Dolayısıyla bu şekilde olduğu zaman vatandaşların beklentilerine cevap vermeden masa başında aldığınız kararlar hem belediye başkanlarını kendi aralarında huzursuzluğa sevk ediyor. Aynı zamanda da siz bu konu ile ilgili vatandaşın söylemlerine ve isteklerine talep vermediğiniz sürece belediye başkanlarının ne kadar zor duruma düştüğünü gösteriyor. Bu konu ile ilgili başlı başına iş büyükşehrin. Yaklaşık iki yıldır biz bu konu ile ilgili konuşuyoruz. UKOME kararlarının nasıl uygulandığını bir türlü anlayamıyoruz. Hangi projeler doğrultusunda hareket edildiğini çözemiyoruz. Bunu Süleymanpaşa’da da gördük, Çorlu’da da gördük, Çerkezköy ve Kapaklı hattında da gördük. Bir bakıyorsunuz yol güzergahı buradan geçiyor sonraki gün bakıyorsunuz başka yere gelmiş. Vatandaş artık neyin nereden geçtiğini anlayamaz hale gelmiş. Yönlendirme tabelaları yok. Dediğim gibi bu yanardağın daha patlamamış hali. Önümüzdeki günlerde özellikle büyükşehir belediyesinin bütçelerinin, TESKİ ve belediye bütçelerinin doğru bir biçimde yönlendirilmemesi, ilçelerin nüfusuna göre düzgün bir şekilde pay alamaması, planlamaların ilçelerin ihtiyaçlarına göre yapılmaması neticesinde olan konulardır bu. Bu konuyla ilgili tamamıyla büyükşehrin organizasyon yeteneğinin olmadığının, idarecilerin sahadaki konulardan bihaber olarak karar aldığının göstergesidir. Bu kavgalar çok daha büyür çokta yaşarız. Önümüzdeki günlerde bunları da göreceğiz zaten.” diye konuştu.


 

“BİR ÜST GEÇİT YAPAMAYACAK KADAR ACİZ BELEDİYELERİMİZ VAR”

Kapaklı’da yaşanan trafik kazasının ardından vatandaşların yol kapama eylemi ile ilgili de konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel “Bu konuyla ilgili sadece Kapaklı’da değil Süleymanpaşa ve diğer ilçelerde de bunu çok kez dile getirdik. Çok net söylemem gerekiyor. Bir üst geçit yapamayacak kadar aciz belediyelerimiz var. En son bu Kapaklı’da yaşanan olaydan önce Süleymanpaşa’da da buna benzer yaşanan bir olay oldu. Orada okul hattına giden yaya geçidinin üstüne biz çok acil bir üst geçit istedik. Defalarca orada kazalar oldu. Can kaybımız oldu. Maalesef belediyelerimiz bu konuda vurdumduymaz, duyarsız davranıyorlar. En azından bir hız kesici yapılabilir. Bir üst geçit yapamıyorsanız ya da yer altından altgeçit yapamıyorsanız bununla ilgili hızlı çözümler üretebilirsiniz. Geçtiğimiz gün de vatandaşlarımız sahaya inmiş haklı haykırışlarını dile getirmişler. Daha ne kadar can kaybımız olacak diye bu konuyla ilgili söylemlerini ve serzenişlerini dile getirdiler. Ben belediye başkanlarımızı artık çok daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımızın taleplerine göre yatırımların ve planlarını yapılması gerektiğini bir kez daha dile getirmek istiyorum. Bu konudan sonra verdiğimiz önergeler ile ilgili o noktalarda bir kaza olur ise, ölümlü bir durum olur ise biz bunu dava edeceğiz. Çünkü örnekleri var. 2,5 yıl önce önerge verdiğimiz ve ondan sonra kazaların olduğu yerlerde halen bir şey bir çivi çakılmadı. Bu konuyla ilgili belediye başkanlarımızı dava edeceğiz.” diye konuştu.
 

KONGRE SÜRECİ

AK Parti kongre süreciyle ilgili de konuşan Yüksel “Önümüzdeki ay itibariyle ilçe kongrelerimiz başlayacak.  Tarihlerle ilgili birkaç güne duyurumuzu yapacağız. Tarihlerin taslakları hazır genel merkezimizden onay bekliyoruz. Açıklayabilirsiniz dediği an kongre tarihlerini açıklayacağız. Cumhurbaşkanımız sahayı ve siyaseti çok iyi bilen, teşkilatçılığı çok iyi bilen bir isim. Dolayısıyla en aşağıdan en yukarıya kadar gelmiş bir isim. Söylediklerinin altı hiçbir zaman boş olmaz. Onun dedikleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Koltuklar, makamlar her biri geçicidir. Bizim bir davamız var. 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz. Tekirdağ özelinde bakarsak ise 2019 Mart ve Kasım genel seçimlerimiz var. Teşkilatlarımızın hedefleri daha büyük olması gerekiyor. Üzerimize düşen ne görev varsa yapacağız.” dedi.
 

YENİ İSİMLER GÖRECEKSENİZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmamız gerektiği sözüne vurgu yapan Yüksel “O düzeyde yaşabilmemiz için çalışmamız gerekiyor. Bu doğrultuda kongrelerimizi yapacağız. Ciddi anlamda yönetimlerde yeni isimleri göreceksiniz. Bazı ilçe başkanları devam etmeyecekleri yönünde açıklamalar yaptı. İlerleyen günlerde basın açıklamasıyla kongre tarihleri ve müracaat tarihlerini duyuracağız.” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (2)
hafıza 4 yıl önce
karayolları sorumluluğunda bulunan saraydan geçen çevreyolundaki kazalara ne demeli? kaç yıl oldu yapamadılar. yaptılar 15 gün sonra da yol bozuk diye kapattılar. bunlara ne diyorsun?
....... 4 yıl önce
Kusura bakmayında büyükşehir yasasını çıkarmak için gaz veren sizler değilmiydiniz? şimdi büyükşehirden şikayetçisiniz. Kapaklı ve saray belediye başkanlarının yaptığı zaten bir aymazlık örneği, ukomeyi protesto için çerkeköy belediyesine laf atmaları saçmalık. Kapaklı minibüsleri yıllardır zaten öztrak caddesinden kalkıyor adamlar olmaz 10 metre ötedeki diğer caddeden gideceğiz diye mandalıya gaz vermiş oda gelmiş protesto yapmış olay odur. Bence sizlerin chp lileri eleştirmekten çok kendinizi eleştirmeniz lazım. biz iktidar partisiyiz şu sorunu çözdük bunu yaptık dediğiniz ne var şimdiye kadar?bir köşeye oturmuş, ortaya çıkan herkesin bildiği sorunları vatandaşa basın toplantısı ile anlatıyorsunuz, çözüm noktasında ne yaptınız asıl onu anlatın. Çerkezköy belediye başkanı sorunları dosya halinde ilçe başkanlığınıza getirip destek istedi, ilçe başkanınız tamam mamam dedi 10 gün sonrada çıktı basına çerkezköyde şu şu sorunlar var diye ahkam kesti, çözüm olarak ne yaptı? ne getirdi?
Namaz Vakti 17 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 8 19
2. Trabzonspor 8 18
3. Beşiktaş 9 17
4. Hatayspor 8 16
5. Altay 8 15
6. Konyaspor 8 14
7. Karagümrük 8 14
8. Galatasaray 8 14
9. Alanyaspor 8 14
10. Adana Demirspor 9 12
11. Kayserispor 8 11
12. Gaziantep FK 8 11
13. Sivasspor 9 10
14. Başakşehir 9 9
15. Antalyaspor 9 9
16. Öznur Kablo Yeni Malatya 9 9
17. Göztepe 9 8
18. Giresunspor 9 8
19. Kasımpaşa 9 6
20. Rizespor 9 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 9 21
2. Ankaragücü 9 21
3. Eyüpspor 9 17
4. Kocaelispor 8 16
5. Bandırmaspor 9 15
6. Erzurumspor 8 15
7. Tuzlaspor 7 14
8. Samsunspor 8 11
9. Gençlerbirliği 8 11
10. Menemenspor 9 11
11. Denizlispor 9 10
12. Altınordu 8 10
13. Manisa FK 8 9
14. Boluspor 7 8
15. İstanbulspor 7 7
16. Adanaspor 8 6
17. Balıkesirspor 8 6
18. Bursaspor 7 5
19. Ankara Keçiörengücü 8 4
Takımlar O P
1. Chelsea 8 19
2. Liverpool 8 18
3. Man City 8 17
4. Brighton 8 15
5. M. United 8 14
6. West Ham 8 14
7. Everton 8 14
8. Brentford 8 12
9. Wolverhampton 8 12
10. Tottenham 7 12
11. Leicester City 8 11
12. Aston Villa 8 10
13. Arsenal 7 10
14. Crystal Palace 7 7
15. Southampton 8 7
16. Watford 8 7
17. Leeds United 8 6
18. Newcastle 7 3
19. Burnley 8 3
20. Norwich City 8 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 9 20
2. Real Madrid 8 17
3. Atletico Madrid 8 17
4. Rayo Vallecano 9 16
5. Sevilla 7 14
6. Osasuna 8 14
7. Athletic Bilbao 8 13
8. Valencia 8 12
9. Barcelona 7 12
10. Real Betis 8 12
11. Villarreal 7 11
12. Mallorca 9 11
13. Espanyol 8 9
14. Elche 9 9
15. Cádiz 8 7
16. Celta de Vigo 8 7
17. Granada 8 6
18. Levante 9 5
19. Deportivo Alaves 7 3
20. Getafe 9 2