Yüksel’den Akay’a çağrı: İstifasını isteyin

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın, ÇanTermik Santral gezisinde termik santralin yapılmasına destek veren, Çerkezköy’de ise ‘termik santral istemiyoruz’ yönünde açıklamalarda bulunan CHP’li belediye meclis üyesi ve Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe’nin istifasını istemesi gerektiğini söyledi.

Çerkezköy Bakış - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Çanakkale 18 Mart Çan Termik Santrali’ndeki inceleme gezisine katılan Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı Funda Serfiçe, burada kameralara verdiği röportajda  ‘Termik Santral’e karşı olmadıklarını, Çerkezköy’de ise karşı olduklarını belirten açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamaları Bakış Gazetesi haber yapmış ve Çerkezköy’ün bir numaralı gündemi olmuştu.  Çıkan haberin ardından yalnız kalan ve hiçbir partilinin desteğini alamayan Serfiçe, düzenlediği basın toplantısında görüntülerin ‘montaj’ olduğunu iddia etmişti. Ancak ‘bu kelimeleri ben söylemedim’ diyememişti.

Çerkezköy Bakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan’a bu konuyla ilgili özel açıklamalarda bulunan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, ikili bilgi veren bir ismin belediye meclisinde yer almasın doğru olmadığını belirterek, “Bir ulusun bağımsızlığında en önemli şeylerden biri enerji de bağımsızlıktır. Tam bağımsız bir Türkiye olmak istiyorsak enerjide bağımsız olmamız gerekiyor. Şuanda kendi imkanlarımızla yerel kaynaklarımızla kendi enerjimizi sağlayabileceğimiz enerjinin yüzde 12,5’unu sağlayabiliyoruz. Kömürden sağladığımız enerji bu. Almanya yüzde 45, Çin yüzde 75, Amerika yüzde 35’lerdeydi kömürden enerji etmede. Bu konuyla ilgili Enerji Bakanımız çok açık ve net bir açıklama yaptı. ‘Biz Avrupa normlarından daha kaliteli bir termik santral yapacağız bundan kimsenin kuşkusu ve şüphesi olmasın’ diye. Çerkezköy ve Kapaklı’dakiSTK temsilcilerine Çan Termik Santrali gezdirildi. Oradaki geziye CHP belediye meclis üyesi de katıldı. Ne diyor ‘Biz böyle bilmiyorduk. Çevreye zarar vermediğine gözlerimizle şahit olduk. Çok ileri bir teknolojide yapıldığını gözlerimizle gördük. Bize yanlış bilgi vermişler’. Sonra ne oluyorsa buraya geliyorlar burada yaptıkları açıklamada, o toplantıyı provoke ediyorlar. Birileri ülkemizin tam anlamda bağımsız olmasını istemiyor. Bu birileri de birilerini kullanıyor.Gidiyorlar orada yaşananları gerçekliğiyle görüyorlar. Ama buraya geldiklerinde bir el onlara diyor ki ‘hayır böyle bir şey söyleyemezsiniz biz termik santrali istemiyoruz diyeceksiniz’ Burada ise ayrı söylemlerinde bulunuyorlar. Vatandaşlarımızdan özellikle istirham ediyorum. Bizim tam bağımsız Türkiye olmamızı istemiyorlar. Bunu kim istiyorsa ona karşı tepkilerini ortaya koysunlar.”dedi.

banner287

DAVA EDECEĞİZ
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a öneride bulunan Yüksel, “Ben Çerkezköy Belediye Başkanımıza burada seslenmek istiyorum. Bir CHP meclis üyesi Çan’a gidiyor. Orada bir açıklama yapıyor. Çerkezköy’e Kapaklı’ya gelince bunu inkar ediyor. Eğer belediye başkanının bilgisi dahilinde bu açıklama yapılmıyor ise böyle bir belediye meclis üyesinin vatandaşa yanlış bilgiler vermesinden dolayı belediye başkanımızın kendisinden istifasını almasını istiyoruz. Bu konu da samimiyetleri varsa o belediye meclis üyesi belediye başkanının güdümü ile hareket etmiyorsa vatandaşa ikili bilgi veriyorsa böyle bir ismin belediye meclisin de yer alması bizce doğru değil. Nerede doğru söylediğini vatandaşta anlayamıyor. Dolayısıyla ben Vahap başkana buradan böyle bir isimle yol yürümelerinin doğru olmadığını, hem CHP meclisinden hem de Kent Konseyinden istifa ettirmeleri talebimizi açık ve net şekilde ortaya koyuyoruz. Bizden biri böyle bir şey yapacak, böyle bir siyaset Çerkezköy’e yakışmıyor. Vatandaşımızı temsil etmiyor. Vatandaşımız temsil etmeyen birinin de o mecliste olmasını doğru bulmuyoruz. Kaldı ki biz bu konuyla ilgili mahkeme sürecini başlatıp dava edeceğiz. Aleni vatandaşı devlete kışkırtmakla suçluyoruz kendisini. Doğruları görüyor, vatandaşın karşısında ise yalan söylüyor. Bunun altında iyi niyet arayamayız. Bunu yapanada iyi niyetle yaklaşamayız. Ben hem CHP Teşkilatlarının hemde belediye başkanının gereğini yapmasını bekliyorum.”dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Akkoç
Bülent Akkoç - 1 yıl Önce

Sn. Yüksel, memlekette meselemi kalmadı Allah aşkına?

huseyin
huseyin - 1 yıl Önce

sayın yüksel çan termik santralinin yanına evinizi taşıyın.bizde inanalım

ya bir susun
ya bir susun - 1 yıl Önce

evinizde ayna yoksa yollayalım bir bakın bakalım ne göreceksiniz

Başbekan
Başbekan - 1 yıl Önce

Recep Bey birgün öyle birgün böyle derken haber yaptınız mı istifasını istiyoruz diye. Gazeteniz iyice saçmalıyor. Artık okumayacağız. Yandaş olmayın lütfen. Gazetecilik tarafsız olmayı gerektirir. Hergün burda Öğe'nin resimleri diğer gazetelerde de Akay'ın resimleri var bakalım Çerkezköy'e tarafsız gazete gelecek mi.

...
... - 1 yıl Önce

Çocuk gibisiniz yahu. 5-10 sene sonra burdaki yazıyı okusanız kendiniz bile gülersiniz. Dava edecekmişmiş.. siz sizyasilerinizin söyldikleri virajları takip edin bi.

Murat..
Murat.. - 1 yıl Önce

Çarşı herşeye karşı..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306