AK Parti’nin adayı…

AK Parti’de aday adaylığı süreci resmi olarak başladı…
Belediye başkanı olmak isteyen aday adayları 12 Kasım’a, Meclis Üyesi olmak isteyenler ise 3 Aralık tarihine kadar başvurusunu yapacak.
AK Parti’de 100’e yakın meclis üyeliği,  20 civarında kişinin ise belediye başkanı olmak için aday adaylığı başvurusunda bulunacağı tahmin ediliyor. Başkan aday adaylığı için son tarih 12 Kasım açıklandığı için hafta sonuna denk gelen cumartesi ve pazar günleri de teşkilat açık olacak ve başvurular alınacak.
Tabi en çok merak edilen konuların başında ise adayın kim olacağı…
Ben tahminlerimi size aktarayım…
İlçeyi tanıyan, teşkilatını bilen, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında dimdik ayakta duran, gece-gündüz demeden partisi için çalışan, teşkilatı çok iyi bilen kişi AK Parti’nin Çerkezköy’deki adayı olacaktır. Süreç başladı ve ilk 2 gün aday adayları evrak hazırlıkları için uğraştı. Kalan 5 gün ise yoğun başvuru süreci içinde geçecek.
AK Parti’nin Çerkezköy Belediye Başkan adayı, Aralık ayının ilk haftalarında açıklanmış olur. Bizde merakla bekliyoruz.
*
CHP’de şuana kadar Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Mehmet Ali Ersoy ismi dışında aday adaylığı başvurusu yapan olmadı. Başvuru süreci bitti ancak devlet memuru olan kişilerin aday adaylığı başvuru süreci daha başlamadı. Bu da CHP’de dengeleri değiştirebilir. Malum, Akay’ın genel merkez ile özellikle CHP’nin önemli isimlerinden olan parti sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile arasının açık olduğu biliniyor. Aynı şekilde Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ile de yıldızları pek barışmıyor. Bu iki ismin Akay’ı en son ne zaman ziyaret ettiğini ben hatırlamıyorum. Ancak bir son dakika gelişmesi yaşandı. Ankara’da bulunan başkan Akay, CHP’nin TBMM’deki Grup Toplantısına katıldı ve burada parti sözcüsü Faik Öztrak ve Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ile selfie yaptı. Ardından da Akay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da TBMM’deki makamında ziyaret etti.  Bu fotoğrafları ise Akay sosyal medya hesabından paylaştı. Bu paylaşım görenlere “buzlar eridi mi?” yorumları yaptırdı.  Bakalım CHP önümüzdeki günlerde bazı il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıklayacakmış. Bu ilçeler arasında Çerkezköy var mı? Göreceğiz.
*
24 Haziran seçimlerinde AK Parti ile MHP arasındaki “Cumhur ittifakı” yerel seçimlerde yapılmayacak son dakika değişikliği olmazsa. MHP’nin Çerkezköy adayı olarak 2014 yerel seçimlerinde başkan adayı ve 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilen Koray Önsel’in adı geçiyor.
*
İYİ Parti’nin de aday koşunda çalışmaları sürüyor. İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Cemalettin Turlin ve teşkilat üyeleri Ankara’ya gitti ve TBMM’deki partilerinin grup toplantısına katıldı. Ardından da Genel Başkan Meral Akşenir’i Turlin makamında ziyaret etti. Burada teşkilat üyelerinin, partinin üst düzey isimleri ile seçimlerle ilgili bir istişare toplantısı yaptığı tahmin ediliyor.
*

Seçimlere 145 gün kaldı. Aralık ayından itibaren partilerin adaylarını mahallelerde, kahvelerde, sokaklarda her yerde göreceğiz. Onlar projelerini anlatacak, halkta ona göre oyunu kullanacak.

Kalın sağlıcakla
 


 

YORUM EKLE

banner265

banner479

banner306