Akay: Konut sorununu çözeceğim

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı adayı Vahap Akay, Bağlık Mahallesi Küme Evler Mevkii'nde oturan Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Akay, yeniden başkan seçilmesi halinde önümüzdeki 5 yılda mutlaka mahallede oturan Roman vatandaşların konut sorununu çözeceğini ifade etti.

Akay: Konut sorununu çözeceğim

Çerkezköy Bakış - Görev yaptığı 5 yıl içerisinde zaman zaman yaptığı toplantılarda Çerkezköy’de yaşayan Roman vatandaşlar ile bir araya geldiğini, dertlerini, sıkıntılarını bildiğini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Zaman zaman bir araya geldik, kucaklaştık, sorunlarımızı konuştuk. İyi günümüzde, kötü günümüzde sarılıp, acıyı, mutluluğu paylaştık. Bugün yine bir aradayız. Bu soğuk havada böylesine coşkulu bir kalabalık toplanmışsınız, içimizi ısıttınız. Birileri parayı çok sever ama ben sizleri çok seviyorum” dedi.
Roman Mahallesi’nin Çerkezköy’ün büyümesine paralel sıkıştığını, alanın daraldığını belirten Akay, “Geçen 5 yılda Hazine’den ısrarla yer tahsisi istedik yapmadılar. Önümüzdeki 5 yıl yine isteyeceğiz. Verirlerse sizlere orada yaşam alanı yapacağız, vermezlerse belediye olarak biz üzerimize ne düşüyorsa sizlerle konuşarak, tartışarak ve yer tahsisi yaparak konut sorununuza birlikte çözüm bulacağız. Bu mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın sorununu birlikte çözeceğiz” ifadelerini kullandı.