Akay'dan 14 Mart ziyareti

14 Mart tıp Bayramı dolayısı ile Çerkezköy'deki sağlık kuruluşlarını ziyaret eden Belediye Başkanı Vahap Akay, sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Akay'dan 14 Mart ziyareti

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. Başkanı Akay, sağlıklı yaşamanın insanoğlunun en temel hakkı olduğunu dile getirerek “Tıp biliminin amacı ise tüm insanların daha sağlıklı yaşamalarına imkan sunarak vatandaşlara hizmet etmektir” dedi.

KUTSAL, SAYGIN VE ONRULU BİR MESLEK

Akay yaptığı yazılı açıklamada, “İnsanlığa bu temel ilkeden yararlanma imkanını sunanlar, gecesini gündüzüne katarak hayatlarını insan sağlığına adamış olan sağlık çalışanlarımız ve onurlu mesleklerini icra eden hekimlerimizdir. Yaşam içerisinde değişik statülere sahip olan hekimlik mesleği, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen yaklaşımıyla, kutsal, saygın ve onurlu bir meslektir. Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, günümüzün zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra etmesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hekimlerimize olan inancının isabetliliğini, bu özel günde bir kez daha görüyor ve anlıyoruz.

ŞİDDET OLAYLARINI KINIYORUZ

Tıpta son günlerde yapılan gelişmeleri yakından ve memnuniyetle takip ediyoruz. Bölgemizdeki hekimlerimizin de büyük başarılara imza attığını görüp memnun oluyoruz. Hayat kalitesini düşüren hastalıklara karşı da her gün küresel ölçekte yankı bulan gelişmeler ve yeniliklerle mücadele eden tıp bilimine ve camiasına hiç şüphesiz çok şey borçluyuz. Her türlü olumsuz şartlarda görevini yapmaya çalışan, gece gündüz demeden fedakarca mesleğini icra eden sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarını ise kınıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar 1
Dk.. 14 Mart 2019 20:22

Kozuva optimed hastanesi ne geldi selam sabah yok..sanki genel kurmay başkanı..hava bir milyon