Akçay: Yüceer gündem oluşturmaya çalışıyor

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer'in meclis gündemine taşıdığı Tekirdağ Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hizmet Binası'nın ihalesi ile ilgili iddialara cevap verdi. Yüceer'in iddialarını parti kongresinde yerini sağlamlaştırma çabası olarak değerlendiren Akçay 'Yüceer, 12 yıldır yaptığı siyasetle hizmetten başka bir amaç düşünmeyen Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı'ndan başka argümanlar bulsun. Yaptığı açıklamalar sadece gündem olmaktan başka bir amaç taşımamaktadır' şeklinde konuştu.

Akçay: Yüceer gündem oluşturmaya çalışıyor

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hizmet Binası'nın yapım ihalesindeki yaklaşık 787 bin liralık artışın Ahmet Kambur’un İl Başkanlığı döneminde AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’ndan çekilen faksla gerçekleştiği iddiasına AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay yazılı bir açıklamayla cevap verdi.
 “GERÇEKLERİ SAPTIRMAYIN SAYIN YÜCEER”
Milletvekili Yüceer’in iddialarını önümüzdeki günlerde yapılacak parti kongresinde yerini sağlamlaştırma çabası olarak değerlendiren Ahmet Akçay “CHP'nin içinde kaynayan kazanda elbette mevcut koltuğu koruyup parti içinde söz sahibi olmak isteyecektir. Ancak 12 yıldır yaptığı siyasetle hizmetten başka bir amaç düşünmeyen Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’ndan başka argümanlar bulsun. Yaptığı açıklamalar sadece gündem olmaktan başka bir amaç taşımamaktadır. Partimizin İl Başkanlığının Şükürler olsun ki ne geçmişte ne şimdi ne gelecekte verilmeyecek hesabı yoktur.” dedi.
“YÜCEER GERÇEKLERİ SAPTIRIYOR”
Söz konusu bina inşaatının yapım işinin 2013 yılında, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edildiğini bildiren Akçay şöyle devam etti: “Bina yapım için ayrılan toplam ihale bedeli farkı Sayın Yüceer’in de belirttiği gibi 787 bin 677 TL’dir. Bu fark bina projesinde olmayan ve hemşehrilerimizin hizmet alırken daha kaliteli ve rahat bir ortamda hizmet alması için projeye dahil edilmek istenen merkezi Iıstma-soğutma sisteminin bedelidir. Ancak bu bedel bakanlıktan çıkmamıştır ve bina ilk projesiyle ihale edilmiştir. Görüldüğü gibi Sayın Yüceer’in söylediği ile farklı bir şey söylemiyoruz. Sonuçta işlemin hızlanması ve inşaatın bir an önce başlaması için İl Başkanının Bakanlığa talepte bulunmasından daha doğal ne olabilir ? Arkasında bir şey aramak abesle iştigaldir. Sonuçta bakanlıktan istenilen tutar temin edilememiştir. Bina bu rakam olmadan ihale edilmiştir. Burada gerçekleri saptırmaktan ve gündem oluşurup kendilerini ön plana çıkarmaktan başka bir amaç yoktur.”
“BİR MAKAMDAN TALEPTE BULUNURKEN YÜCEER'E SORACAK DEĞİLİZ”
İl Başkanlığından çekilen faksın da daha kaliteli hizmet üretimine destek için yapıldığını belirten Akçay; “Bizler dün olduğu gibi bugün de şehrimizin hayrına ve hemşehrilerimizin faydasına olduğuna inandığımız her konuda ve işte taraf ve takipçi oluruz. CHP'li için de bunu yaparız MHP'li için de yaparız. Hemşehrilerimizin layık olduğu hizmeti alması için,fax çekerken, mail atarken CHP'lilere veya Yüceer'e soracak değiliz. Biz halkımıza hizmet üretmek için varız ve olmaya da devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.
“YÜCEER BÜYÜKŞEHİR’E BAKSIN”
Akçay sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yüceer önce Büyükşehir’e baksın. Kumbağ’da sular sarı akıyor. Günlerce Tekirdağ il genelinde su kesintileri oluyor. Bir yağmur yağıyor felakete dönüşüyor. Yüceer bunlarla ilgilensin. Büyükşehir daha beklenenin çok gerisinde, bunları dert etsin. Kendine milletin ve şehrin vekili olarak, böylece hizmet etmek istiyorsa daha somut adımlar atmış olur. İl Başkanından Büyükşehir Belediye başkanına Rica faksı çekmesini isteyebilir ,bizim için hiçbir sorun yoktur.”