Albayrak'tan 'Tekirdağ, Çorlu ve Süleymanpaşa'dan ibaret değil!' açıklaması

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin koronavirüs tedbirleri kapsamında Süleymanpaşa ve Çorlu'da yaptığı dezenfekte çalışmalarını 'Tekirdağ, Çorlu ve Süleymanpaşa'dan ibaret değil!' başlığı ile okurlarına duyuran Çerkezköy Bakış Gazetesine açıklamalarda bulunan başkan kadir Albayrak, hiçbir ilçeyi ayırmadığını her yere eşit hizmet götürmek için çalıştığın ifade etti. Albayrak, Çerkezköy'de 16 noktada dezenfekte çalışması yapıldığını aktardı.

Albayrak'tan 'Tekirdağ, Çorlu ve Süleymanpaşa'dan ibaret değil!' açıklaması

Çerkezköy Bakış - Çin’de başlayan ve neredeyse tüm Dünya’ya yayılan koronavirüs tedbirleri kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yaptığı basın açıklamasında, Çorlu ve Süleymanpaşa’da dezenfekte çalışması yapıldığını duyurmuş, ancak diğer ilçelerden bahsedilmemişti. Bunu Çerkezköy Bakış Gazetesi, “Tekirdağ, Çorlu ve Süleymanpaşa’dan ibaret değil!” başlığı ile 12 Mart günü internet sitesinde, 13 Mart günü ise gazetede haber yaptı. 

“HERYERE EŞİT HİZMET”

Bu haberle ilgili Çerkezköy Bakış Gazetesini arayarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın, Çorlu ve Süleymanpaşa’dan ibaret olmadığını her ilçeye eşit hizmet götürmeye çalıştığını ifade etti. Albayrak, Çerkezköy ve diğer ilçelerde de dezenfekte çalışması yapıldığını ve yapılmaya devam etiğini bildirdi. 

DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPILAN YERLER

Albayrak’ın yaptığı açıklamanın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi basın birimi, 17 Mart günü ilçede yapılan dezenfekte çalışması ve noktaları hakkında bilgi paylaştı: İşte Büyükşehir Belediyesinin ilçedeki dezenfekte çalışması yaptığı noktalar:
Adliye durağı, Adliye önü ve yan parklar, banklar, Adliye arkası park komple, tuvaletler (parktaki), parktaki güvenlik kulübeleri, bütün banklar ve oturma yerleri, itfaiye araçları dahil komple, Halimoğlu Sokak Parkı, Umut Sokak Parkı, KİPA, Optimet Hastanesi yakınındaki tüm otobüs durakları, İrmet Hastanesi yakınındaki tüm otobüs durakları, Hacı Fahri Zümbül Camii bahçesindeki tüm banklar ve şadırvan, Köşem Parkı ve bankları, Azcanlar Sokak Parkı, Çerkezköy Otogar, J-S plakar, taksiler, ticari araçlar ve belediye araçları toplam 130 araca dezenfekte yapılmıştır.