Ali Aktaş adaylıktan çekildi

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan ilçenin tanına esnaflarından Ali Aktaş, Erkan Zümbül'e destek için adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Ali Aktaş adaylıktan çekildi

Çerkezköy Bakış- Geçtiğimiz 14 Aralık günü Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı için aday olduğunu duyuran Ali Aktaş, aldığı karar ile adaylıktan çekildiğini ve Erkan Zümbül’e destek vereceğini açıkladı.

“BU SEÇİMLER ÇERKEZKÖY VE KAPAKLI ESNAFI İÇİN BİR MİLAT OLACAKTIR”

Aktaş, kendisini ziyaret eden Erkan Zümbül ve Necati Aksu ile birlikte çekildiği fotoğrafı paylaşarak, yaptığı açıklamada, “14 Aralık 2021 Tarihinde Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına Adaylığımı açıkladım. Ve o günden bu güne kadar hiç duraklamadan Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerimizdeki esnaf arkadaşımı tek tek ziyaret ederek sohbetler ettik, geniş kapsamlı istişarelerimiz oldu. Esnaf ve sanatkar arkadaşlarım ve büyüklerimiz ile günlerdir bire bir görüşmelerimiz sonucunda, esnafımızın kutuplaşmaması ve tek liste ile böylesine önemli bir seçimde Erkan Zümbül kardeşim ile beraber hareket etmemiz doğrultusunda birçok tenkit aldım. Kıymetli esnaf kardeşlerimizin çağrısına uyarak, ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır ata sözüne uyarak, kıymetli kardeşim Erkan Zümbül ile beraber hareket etme kararı aldık. Bana inanıp güvenen tüm esnaf arkadaşımın bu karara saygı duyup bir önceki günden daha fazla çalışacağına inancım tamdır. Bu seçimler Çerkezköy ve Kapaklı esnafı için bir milat olacaktır. Daha öncede söylediğim gibi Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı seçimlerinin, adil bir şekilde adaleti gözeterek bir bayram havasında geçmesini temenni ediyorum. Kazanan Çerkezköy ve Kapaklı esnafı olsun. Yüce rabbim almış olduğumuz bu kararı önce esnafımıza ve şehrimize, Tekirdağ’a ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim. Önemli bir konuda şudur. Bana inanıp güvenen bir çok esnaf arkadaşım ve dostlarımızın bilmesi gereken diğer bir konu ise resmi kaynaklara ve prosedürlere göre şahsımın adaylığı yetersiz dolayısıyla aday olmam bu seçimlerde imkansız. O nedenle yukarıda belirttiğim konulara istinaden bu kararı aldık. Tüm esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.