Alınan karaları seferberlik düzeyinde uygulanacak

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru başkanlığında Okul Güvenliği Toplantısı yapıldı. Kaymakam Duru, alınan karaların seferberlik düzeyinde uygulanacağını belirterek, 'Bu ülkenin geleceği sevgili öğrencilerimizdir. Onların en iyi şartlarda eğitim görmesi amacıyla çalışma yapmak da bizlerin görevidir. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi ve güvenliklerinin azami derecede sağlanması amacıyla çalışmalarımız sürecektir' dedi.

Alınan karaları seferberlik düzeyinde uygulanacak

Çerkezköy bakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen Kaymakam Murat Duru’nun başkanlık ettiği Okul Güvenliği Toplantısı’na, Kaymakam Refiği İsa Bertan, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, İlçe Emniyet Müdürü Harun Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, okul müdürleri, okul aile birliği temsilcileri katıldı.

“BU ÜLKENİN GELECEĞİ SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZDİR”

Öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, internet bağımlılığı başta olmak üzere her türlü bağımlılıktan korunması ve okul önlerinde ve içlerinde güvenlik tedbirlerinin arttırılması amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Kaymakam Murat Duru, toplantı katılımcılarına teşekkür ederek; “İçişleri Bakanlığımızın çocuklarımıza güvenli eğitim ortamının sağlanması ve uyuşturucu tacirlerine karşı etkin mücadele için eylem plan, programı ve talimatları doğrultusunda çok verimli ve faydalı toplantımızı gerçekleştirdik. Bu ülkenin geleceği sevgili öğrencilerimizdir. Onların en iyi şartlarda eğitim görmesi amacıyla çalışma yapmak da bizlerin görevidir. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi ve güvenliklerinin azami derecede sağlanması amacıyla çalışmalarımız sürecektir. Ayrıca; gençlerimizi ve çocuklarımızı zararlı alışkanlıklara karşı koruma tedbirleri, uyuşturucu tacirleri ile etkin mücadele, okul önlerinde ve çevrelerinde alınacak tedbirler, öğrencilerimizin taşıma güvenliği kapsamında okul servis araçlarının teknik ve yeterlilik yönünden denetim ile sürdürebilirliği, öğrenci taşıma servislerinde meydana gelen aksaklıklar, okul güvenlik kameralarının tamamlanması, okullarımız bünyesinde faaliyet gösteren kantin ve yemekhanelerin gıda ve genel denetimleri ile alınması gereken tedbirler ve 2021-2023 Eğitim ve Öğretim yılında uygulayacağımız projelerin planlanması konuları ile ilgili kararlar aldık. Aldığımız karaları seferberlik düzeyinde kararlı ve etkin bir şekilde uygulayacağımızı sevgili Çerkezköylü hemşerilerime ifade etmek istiyorum. Selam, sevgi, saygı ve dua ile” dedi.