İslam alemi, her hafta olduğu gibi bu hafta da camilerin yolunu tutarak manevi değerlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Cuma günü, Müslümanlar için büyük bir öneme sahip. Bu özel günü kutlamak isteyenler, en güzel ve anlamlı Cuma mesajlarını araştırmaya başladı. Resimli ve yazılı seçenekler arasında dualı, ayetli, hadisli ve hiç duyulmamış Cuma mesajları dikkat çekiyor. WhatsApp, SMS, Facebook gibi platformlarda paylaşmak için en güzel Cuma mesajlarını derledik. İşte, 14 Haziran 2024 tarihine özel Cuma mesajları ve sözleri...

3 otomobilin karıştığı trafik kazasında 2 kişi yaralandı 3 otomobilin karıştığı trafik kazasında 2 kişi yaralandı

Dualı ve Ayetli Cuma Mesajları 2024

Cuma günü, Müslümanların bir araya gelerek toplu halde ibadet ettikleri, dualarla ve dileklerle birbirlerine hayırlı cumalar diledikleri özel bir gündür. Müslümanlar arasında sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendiren bu anlamlı günde, en güzel Cuma sözlerini ve mesajlarını sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. İşte, resimli ve yazılı Cuma mesajlarıyla ilgili bazı örnekler:

1. Cuma Mesajı: "Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar."

2. Cuma Mesajı: "Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: 'Fakirleri kollayıp gözetiniz. Aranızdaki zayıflar sayesinde Allah’dan yardım görüp ve rızıklandığınızdan şüpheniz olmasın.' (Ebû Dâvûd, Cihâd 70)"

3. Cuma Mesajı: "Esirgeyen ve Bağışlayan Allah’ın adıyla 'Her türlü hamd ve övgü, kuluna Kitab’ı indiren ve onda hiçbir yanlışlığa yer vermeyen Allah’a mahsustur.' (Kehf, 18/1) Dualarınızın kabul olması dileğiyle."

4. Cuma Mesajı: "Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Hayırlı cumalar. | İnşirâh Sûresi, 5. Ayet."

5. Cuma Mesajı: "Allah'ım; yolda olana 'Selâmet', hasta olana 'Afiyet', darda olana 'Metanet' nasip eyle. Hayırlı Cumalar."

Cuma mesajları, Müslümanlar arasında manevi bir köprü oluşturarak, bu kutsal günü daha da anlamlı kılıyor. 14 Haziran 2024 Cuma günü için hazırlanan bu mesajları sevdiklerinizle paylaşarak, onların da bu özel günden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. En güzel ve anlamlı Cuma mesajları ile siz de yakınlarınıza hayırlı cumalar dileyebilirsiniz. Rabbim, dualarınızı kabul etsin ve hayırlı cumalarınız olsun.

Kaynak: HABER MERKEZİ