Geçtiğimiz Şubat ayında meydana gelen ve 11 ili etkileyen ‘Asrın felaketi’ depreminde Çerkezköy’den deprem bölgesine giderek kurtarma çalışmalarına büyük katkı sağlayan Çerkezköy Arama Kurtarma Derneği, gönüllü vatandaşlara afetlere hazırlık eğitimi verdi. 

20 SAATLİK EĞİTİM VERİLDİ

Bu kapsamda Çerkezköy Arama Kurtarma Derneği, Başkan Ersin Çavdar ve Eğitmen Serkan Kesebir önderliğinde 20 gönüllü üyeye olası doğal afet durumlarında daha bilinçli hareket edilmesi adına Saray Güngörmez Kanyonu'nda yaklaşık 20 saat süren bir eğitim verildi.

"BİZ HAZIRIZ YA SEN"

Verilen eğitimler ile afet anlarında daha aktif rol almayı hedeflediklerin ve tüm duyarlı vatandaşları derneklerine davet ettiklerini dile getiren Çerkezköy Arama Kurtarma Derneği Başkanı Ersin Çavdar, “Arama kurtarma ve iniş eğitimi kapsamında Saray Güngörmez Kanyonu'nda yaklaşık olarak 20 saat süren bir eğitim gerçekleştirdik. Amacımız olası bir afet ve acil durumunda olay ile başa çıkabilmek ve organize olup sahada aktif olarak rol alabilmeyi sağlamaktır. Çerkezköy Arama Kurtarma Derneği olarak hem eğitimlerimiz ile hem de sahada yaptığımız aktif tatbikatlar ile afet ve acil durumlara karşı donanımlı bir şekilde hazırlıklı olmayı hedefliyoruz. Bu yönde de hızlı bir şekilde hazırlıklarımız devam ediyor." Biz Hazırız ya Sen ?"diyerek duyarlı tüm vatandaşlarımızı derneğimize davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hilal SAVTEKİN

EĞİTİM1-1

EĞİTİM3

Editör: Nursema İnan Salman