Arkadaşlarından duygusal anma

Çerkezköy'de rahatsızlığı nedeniyle daha önce 9 kez ameliyat olan 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi İrfan Kaya'nın küçük kalbi maalesef 10. ameliyatı kaldıramadı. Ameliyat sırasında kalbi duran, daha sonra çalıştırılan Kaya, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. İrfan gözyaşları arasında toprağa verilirken, sınıf arkadaşları ise sırasına fotoğrafını koyarak ve karanfil bırakarak onu andı.

Arkadaşlarından duygusal anma

Çerkezköy Bakış - Doğuştan Spina Bifida (Ayrık omurga hastalığı) ve Hidrosefali (beyinde ve beyin çevresinde aşırı sıvı birikmesi) hastalığı bulunan Metin Seçkin Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi İrfan Kaya’nın daha önce rahatsızlığı nedeniyle 9 kez ameliyat geçirdi. Bebeklik döneminde beyinde biriken beyin omurilik sıvısının mesane yoluna aktarmak için beyine şant takılan İrfan Kaya’nın geçen yaz döneminde kusma rahatsızlığı nedeniyle doktora başvurduğu, ancak nedeni tespit edilemediği öğrenildi.
Geçtiğimiz Pazar günü rahatsızlanan ve bilincini kaybeden küçük İrfan, Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Akciğerlerinin su topladığı, beyinde takılı şanttan kaynaklı bir rahatsızlık olduğu tespit edilen Kaya pazartesi günü ameliyata alındı. Ameliyat esnasında kalbi duran ve tekrardan çalıştırılan İrfan Kaya, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen dün hayatını kaybetti. İrfan’ın ölümü, annesi Halime ve babası İsmail Kaya ile yakınları, öğrencileri ve öğretmelerini yasa boğdu.


“MELEK YÜZLÜ EVLADIMIZ”
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İrfan Kaya’nın ölümüyle ilgili yayımladığı mesajında, “Kıymetli öğrencimiz İrfan Kaya, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Metin Seçkin Ortaokulu öğrencisi melek yüzlü evladımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun.” ifadelerine yer verdi. Gümüş, bir süre önce Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ile birlikte İrfan Kaya’yı ziyaret etmişti.


CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ
İrfan Kaya için Osmanlı Camisinde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Çerkezköy Belediye Başkan yardımcısı Nedim Yılancı, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı İlhan Koçer, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, okul müdürleri, öğretmenler, okul arkadaşları ve çok sayıda öğrenci ile Kaya ailesinin yakınları katıldı.
Cenaze töreninde baba İsmail Kaya taziyeleri kabul etti. Kılınan cenaze namazının ardından İrfan Kaya, gözyaşları arasında İstasyon Mezarlığında toprağa verildi.


SINIF ARKADAŞLARI ANDI
İrfan Kaya’nın ani ölümü Metin Seçkin Ortaokulu 6/A sınıfını yasa boğdu.  Sınıf arkadaşları İrfan’ın oturduğu sıraya fotoğrafını koydu ve karanfiller bırakarak onu andı. Sınıftaki anma programına Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ile Şube Müdürü Arif Zenginal da katıldı ve öğrencilerin acısını paylaştı.