Artiz Mektebi Veliköy'de sahnelendi

Çerkezköy Belediyesi Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu'nun hazırladığı 'Artiz Mektebi' adlı oyun Veliköy'de tiyatro severlerle buluştu.

Artiz Mektebi Veliköy'de sahnelendi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu’nun hazırladığı ‘Artiz Mektebi’ adlı oyun Veliköy’de tiyatro severlerle buluştu.

VELİKÖY’DE SAHNELENDİ

Usta sanatçı Müjdat Gezen’in Kandemir Konuk ile birlikte yazdıkları ‘Artiz Mektebi’ isimli oyun Çerkezköy Belediyesi Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu tarafından Veliköy Belediye Düğün Salonu’nda önceki akşam saat 20:00’da sahnelendi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Katılımın yoğun olduğu tiyatro gösterisine Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Can, Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna, Belediye Meclis Üyeleri, Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Özlem Yüksel Berkdemir, Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlileri ve öğrencileri, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe eski Başkanı Hasan Demir, Çerkezköy Belediyesi Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Emine Demir, Veliköy Mahalle Muhtarı Ersan Albayrak ve birçok tiyatro sever katıldı.BEĞENİ TOPLADI

Tahsin Saroğlu yönetmenliğinde sahnelen oyunda bir konservatuarda öğrenci, öğretmen, veli ilişkiler konu alındı. İki perdelik komedi türündeki oyunda okul öğrencilerinin batı hayranı müdürlerine karşı isyanları ve verdikleri komik savaşları, birbirini seven Ali ve Nesrin isimli iki gencin paraya karşı verdikleri mücadeleleri, yıllar sonra aynı okulda karşılaşan iki öğretmenin yıllara dayanan sevgileri anlatıldı.

BAŞKAN YARDIMCISI CAN TEŞEKKÜR ETTİ

İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan tiyatro ekibine göstermiş oldukları performanstan dolayı gösteri sonrası teşekkür eden Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Can, “Çerkezköy Belediyesi olarak bu tür etkinliklere her zaman destek olacak ve öncülük edeceğiz. Bu tür etkinlikleri artırarak kültürel ve sosyal anlamda yol kat etmek istiyoruz” dedi. Başkan Yardımcısı Atilla Can daha sonra oyunculara çiçek takdim etti.