As: Böyle giderse esnafımız kontak kapatacak

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, artan akaryakıt fiyatları nedeniyle minibüsçü esnafının sıkıntılı günler geçirdiğini belirterek, 'Sıkıntı büyük. Böyle giderse esnafımız kontak kapatacak.' dedi.

As: Böyle giderse esnafımız kontak kapatacak

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, yaptığı yazılı açıklamada, akaryakıta gelen zamlar nedeniyle işlerinin her geçen gün kötüye gittiğini ifade etti.

“DEVLETİMİZDEN KALICI ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

As, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Son günlerde ardı arkası kesilmeyen sürekli artan akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar nedeniyle işlerimiz her geçen gün kötüye gittiğini belirtmek isterim. Devamlı olarak akaryakıta gelen zamlardan sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden zam istiyoruz ama bunun çözüm olmadığını düşünüyorum. Çünkü bizler zam yaptıkça yolcu kapasitemizde azalma oluyor ve devamlı kazançlarımız düşüyor. Bunun için devletimizden bu sorunumuz ile ilgili kalıcı çözüm bekliyoruz.

“TOPLADIĞIMIZ CİROLAR ALDIĞIMIZ AKARYAKITA YETMEZ OLDU”

Şu anda devletimizden ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizden toplu taşıma araçlarımız için alınan destek ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Ama yeterli değil. Topladığımız cirolar aldığımız akaryakıta yetmez oldu. Cirolar yetmediği gibi diğer giderlerimize de para ayıramaz olduk. Şua anda ciddi zararlarla karşı karşıyayız.

“SIKINTI BÜYÜK”

Esnafımızdan sürekli olarak ‘Mazota indirim olacak mı? Mazota vergi muafiyeti olacak mı?’ gibi sorularla karşı karşıyayız. Bizlerde bunları yetkililere iletip sorunlarımızın çözümü konusunda destek bekliyoruz. Ben buradan tekrar yetkililere seslenmek istiyorum. Şehir içi toplu taşıma yapan sektöre (T-J-M-S) plaka kamyon, kamyonet hangi taşıt olursa olsun kesinlikle vergi muafiyetli mazot uygulanması gerekiyor. Eğer uygulanmazsa ne şoför maaşı verebiliriz, ne de diğer giderlerimizi karşılayabiliriz. Sıkıntı büyük. Böyle giderse esnafımız kontak kapatacak.” dedi.