As'tan kış lastiği uyarısı

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa As, 'Kış lastiği uygulaması 1 Aralık 2021 ile 1 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılmaktadır. Bunun için yaklaşan kış ayları öncesinde esnafımıza araçlarını kış şartlarına uygun hale getirmelerini öneriyorum' dedi.

As'tan kış lastiği uyarısı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, yazılı basın açıklaması yaptı. As, yaptığı açıklamada, kış lastiklerinin önemine dikkat çekerek, sürücülerin 1 Aralık tarihine kadar araçlarına kış lastiği takmaları konusunda uyarıda bulundu.

As, “Can ve mal güvenliğimiz için kış lastiğinin ve araç bakımının önemi çok büyük. Çünkü araştırmalara göre yaz aylarına nazaran kış aylarında kaza yapma riski çok daha fazla. Karlı ve buzlu havalarda yaşanan kazalar genellikle bir ve birden fazla aracın çarpışması ile meydana gelmektedir. Bundan dolayı zorunlu uygulamanın başlamasına az bir zaman kala esnafımızın kış lastiklerini taktırıp mevsim şartlarına uygun hale getirmesi gerekmektedir. Kış lastiği uygulaması hava sıcaklıklarının ortalama 2 derecenin altına düştüğü bölgelerde 1 Aralık 2021 ile 1 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılmaktadır. Bunun için yaklaşan kış ayları öncesinde esnafımıza araçlarını kış şartlarına uygun hale getirmelerini öneriyorum. Ayrıca sağlıklı mutlu günler temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.