'Atamızın bıraktığı cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkacağız'

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, 'Atatürk, Türk Milleti'ni 'Vatan' aşkı ile birleştirmiş ve zafere giden yolda en büyük gücümüz ve güvencemiz olmuştur.' dedi. Çetintaş, 'Atamızın bıraktığı cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkacağız.' ifadelerine yer verdi.

'Atamızın bıraktığı cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkacağız'

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş, Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 83'üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Çetintaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: Atatürk’ün tüm farklılıklara rağmen milleti tek bir ideal; ‘Vatan’ aşkı ile birleştirdiğini ifade ederek; “Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu imkânsızlıklara rağmen düşman karşısında milletiyle birlikte boyun eğmeyerek, ülkemizin bağımsızlığa kavuşması için büyük mücadeleler vererek zaferler kazanmışlardır. Atatürk, Türk Milleti’ni ‘Vatan’ aşkı ile birleştirmiş ve zafere giden yolda en büyük gücümüz ve güvencemiz olmuştur. Türk Milleti bir ve diri oldukça hiçbir düşman o gün olduğu gibi bugün ve yarın da emeline ulaşamayacaktır. Bizdeki birlik, beraberlik, vatan aşkı olduğu sürece, bu birliğimizden kimse bizi ayıramayacak, önüne geçemeyecek ve hiçbir tehdide boyun eğmeyecektir. 10 Kasım, Atatürk'ü idealleriyle anlama ve anma, fikirleriyle yaşatma, Cumhuriyetimizi ilelebet koruma ve yükseltme kararlılığını en güçlü şekilde gösterme günüdür. İleri görüşlülüğü, cesareti, azim ve kararlılığı ile dünya tarihinin unutulmaz komutanları ve saygın liderleri arasında yerini alan Atatürk'ün, ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizin 100.yılına giden yolda ilelebet kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz. 2023 hedeflerimizi de bu doğrultuda sürdürerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali olan, ülkemizi müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak olacak. Atamızın bıraktığı cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerle ilk Cumhurbaşkanımız, İstiklal Mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyoruz. İstiklal Savaşı’mızın şehitlerine rahmet diliyoruz”