Atatürk Caddesi asfaltlanıyor

Çerkezköy Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ işbirliği ile başlanan Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması Projesi kapsamında Atatürk Caddesi'nde altyapısı tamamlanan noktalarda sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor.

Atatürk Caddesi asfaltlanıyor

Çerkezköy Bakış - Atatürk Caddesi’nde bulunan Cumhuriyet Meydanı ile İnan Sokak arasında kalan kısımda sıcak asfalt çalışmalarının başladı.

Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ işbirliği ile başlanan Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulaması Projesi kapsamında altyapısı tamamlanan noktalarda sıcak asfalt çalışmalarımız sürüyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde Altıyol Kavşağı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan kısım ile bağlantısı olan sokaklarda sıcak asfalt çalışmasını gerçekleştirmiştik. Başladığımız çalışma ile de Atatürk Caddesi’nin Cumhuriyet Meydanı’ndan KİPA Kavşağı’na kadar olan kısmı ile bağlantılı sokaklardaki sıcak asfalt çalışmasını gerçekleştireceğiz. Ardından da Atatürk Caddesi’nin tamamına bir tabaka aşınma asfaltı daha sereceğiz” dedi.

Sıcak asfalt çalışmasının devam ettiği Atatürk Caddesi’ndeki kaldırım ve bisiklet yolu yapım çalışmalarının da sürdüğünü kaydeden Akay, “Bir yandan kaldırım ve peyzaj düzenleme çalışmalarımız devam ederken diğer yandan da Cumhuriyet Meydanı Projemiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Cumhuriyet Meydanı Projemiz kapsamında betonarme yol ve kaldırım imalatlarımızın tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Meydanımızda 9 bin metrekare alanı doğal taş mermer ile kaplayacağız” ifadelerini kullandı.

KENT MOBİLYALARI İLE DONATILACAK

Cumhuriyet Meydanı Düzenleme Projesi kapsamında daha sonra yaklaşık bin ton sıcak asfalt çalışmasının yapılacağını sözlerine ekleyen Akay, “Asfaltlama çalışmalarımız ile kaldırım çalışmalarımızın Atatürk Caddesi’nde komple tamamlanmasının ardından dekoratif aydınlatma ve peyzaj çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Cumhuriyet Meydanımızı ve Atatürk Caddesi’ni kent mobilyaları ile donatacağız. Proje kapsamında ayrıca Cumhuriyet Meydanımız ve Atatürk Caddesi’nde bisiklet yolları yapacağız” ifadelerini kullandı.