Atatürk Caddesi pilot bölge oldu

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi'nin vereceği rapor doğrultusunda pilot bölge olarak belirlenen Atatürk Caddesi'nde engellilerin yaşamını kolaylaştıracak adımlar atılacak.

Atatürk Caddesi pilot bölge oldu

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi, ilçede ikamet eden engelli vatandaşlar için yapılacak çalışmalar kapsamında TSD Derneği Çerkezköy Şubesi yönetimi ile birlikte hareket edecek. Bu kapsamda Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş, TSD Çerkezköy Şubesi yönetimi ile toplantı yaptı. Burada konuşan TSD Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, “Engelli araç parkı yerlerinin tabelalarla değil, mavi renk ile boyanarak işaretlenmesini istiyoruz. İnsanlarımızın engelli rampaları önüne park etmemesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Kentimizdeki tüm binaların engellilerin ulaşımına uyumlu hale getirilmesini istiyoruz” dedi.

GEREKLİ ARAŞTIRMALAR YAPILDI

Çerkezköy’de yapılacak çalışmalarda bizzat engelli vatandaşların tespitlerinin çok önemli olduğunu belirten Gümüş, “Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın talimatı ile Atatürk Caddesi’ni pilot bölge olarak belirledik. Bu caddemizde biz gerekli ön araştırmalarımızı yaptık. Sizlerin de gerekli çalışmaları yapıp bize rapor halinde sunmasını bekliyoruz. Çünkü yaşadığınız sıkıntıları sizden daha iyi kimse bilemez. Doğru tespitlerle, sizler için en faydalı hizmetleri yapabiliriz. Sizlerle birlikte Atatürk Caddesi’nde engellilerimiz için örnek çalışmalara imza atabilir, daha sonra bu çalışmalarımızı kent geneline yayabiliriz” ifadelerini kullandı.