Atatürk Viyadüğünde sona gelindi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Viyadüğünde yapımı devam eden 'Yaya Yolu Genişletme Projesi'nde sona gelindi. Başlanan zemin kazıma çalışmasının ardından asfalt serilecek. Cuma günü viyadüğün çift yönlü olarak ulaşıma açılacak.

Atatürk Viyadüğünde sona gelindi

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de Tepe bölgesinden ilçe merkezine yaya ve taşıt ulaşımını sağlayan Atatürk Viyadüğünde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 Ekim 2021’de başlayan “Yaya Yolu Genişletme Projesi”nin yapım çalışmalarında sona gelindi.

Çalışmalar kapsamında, iniş istikametindeki yaya genişletme çalışmaları geçtiğimiz şubat ayında tamamlanmıştı. Çalışmalar kapsamında ekipler, çıkış yönünde de çalışmaları tamamlayarak yayaların daha rahat ve güvenli yolculuk yapabilmeleri için kaldırımları 2 metre genişletti. Viyadükte yapılan genişletme çalışmalarının ardından son aşama olan asfaltlama çalışmaları başladı. Ekipler zemin kazıma çalışmasına başladı. Bu çalışmanın tamamlanmasının arından viyadüğe sıcak asfalt serimi gerçekleşecek.
Atatürk Viyadüğünün cuma günü çift yönlü olarak yaya ve araç trafiğe açılması planlanıyor.


 

Yorumlar 1
Ali İhsan Evrenci 10 Mayıs 2022 14:00

Yaya yolu projesi iyi başladı Güzeldi ama sonradan yapılan atlamayı engellemek için yapılan gece kondu gibi Görüntüyü bozdu aynı diğer yerler gibi kavisli eğilimli yapılsa idi hem emniyet li hemde yaya kaldırımı daralması göze hoş gelirdi