Avrupa Bölge Finallerine katılacaklar

Çerkezköy Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi'nin TÜBİTAK başarıları devam ediyor. Lise, Danışman öğretmenliğini Fizik öğretmeni Selçuk Özel'in yaptığı, 9. sınıf öğrencisi Ece Kapısız 'Kuantumlanmış Manyetik Alan Denklemlerinin Filtre Sistemine Uyarlanabilirliği' adlı projesi ile Avrupa Bölge Finallerine kalmayı başardı.

Avrupa Bölge Finallerine katılacaklar

Çerkezköy Bakış - Eğitimdeki başarısı ile dikkat çeken Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi, çeşitli yarışmalarda da adından sıkça söz ettiriyor. 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçları açıklandı. Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi bu yıl da bölge finallerine katılmaya hak kazandı.

20 proje ile başvuru yaparak Tekirdağ da rekor kıran, Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 53’üncüsü düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Danışman öğretmenliğini Fizik öğretmeni Selçuk Özel’in yaptığı, 9.sınıf öğrencisi Ece Kapısız “Kuantumlanmış Manyetik Alan Denklemlerinin Filtre Sistemine Uyarlanabilirliği” adlı projesi ile Avrupa Bölge Finallerine kalmayı başardı.

İstanbul’da yapılacak bölge finali 14-16 Mart 2022 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsünde gerçekleşecek.