'Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı' tamamlandı

Çerkezköy'de, Kaymakam Murat Duru'nun katılımıyla gerçekleşen ve 2 gün süren 'Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı' tamamlandı.

'Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı' tamamlandı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Salonunda düzenlenen ve 2 gün süren çalıştaya kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Çalıştayı değerlendiren Kaymakam Duru, yapıtğı açıklamada, “T.C. Sağlık Bakanlığımız Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kuruluna sonuçları sunulmak üzere Kaymakamlığımız koordinasyonunda ve başkanlığında, Çerkezköy Belediyesi dahil, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızın amirleri, Başsavcı Vekilimiz, okul müdürlerimiz, imamlarımız, sivil toplum kuruluşu, okul aile birliği, spor kulübü ve sendika başkanları, konuyla ilgili dernek başkanları ile oldukça geniş katılımlı uyuşturucu, alkol, tütün, davranışsal bağımlılık konularına yönelik genel durum ve değerlendirmelerin “Ben Olsaydım” teması altında ele alındığımız  ve 2 gün süren “Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı” gerçekleştirdik. Çalıştay ile birlikte bağımlılıkla mücadele kapsamında sorunların tespitinin yapılması, önleyici tedbirler kapsamında kurum ve kuruluşların alanlarına yönelik tamamlayıcı faaliyetlerin ortaya konması, Riskli bölgelerin belirlenerek bu bölgeler yönelik yürütülmesi gereken önleyici çalışmaların yürütülmesi, katılımcıların tecrübe ve bilgi birikimleri çerçevesinde tespit edilen sorunlara yönelik olarak Ben Olsaydım yaklaşımı ile çözüm önerilerinin geliştirilmesi hedefledik. 29-30Mart tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Çalıştayın sonunda aldığımız kararlar, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan bölge değerlendirme toplantılarında ele alınmak ve ulusal düzeyde yapılacak Bağımlılıkla Mücadele Şurasında değerlendirilecek. Yaptığımız çalıştayın hayırlara vesile olmasını Mevla’mdan niyaz ediyorum” dedi.