Bankada bırakılan çanta bomba paniğine neden oldu

Çerkezköy'de iddiaya göre bir kadının bankadaki koltukların altına bıraktığı çanta bomba paniğıine yol açtı. Güvenlik amacıyla banka ve çevresi boşaltılırken, gelen polis ekiplerinin araştırmasında çantanın içinden kişisel eşyalar çıktı. Bulunan kadın ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Bankada bırakılan çanta bomba paniğine neden oldu

Çerkezköy Bakış-Paniğe yol açan olay, Öztrak Caddesi üzerindeki bir banka şubesinde meydana geldi. İsmi öğrenilmeyen bir kadın, iddiaya göre işlem yapmak için geldiği şubede sorun yaşayınca güvenlik görevlisi ile tartıştı. Tartışmanın ardından ise sinirlenen kadın bankadan çıktı.


İFADESİ ALINMAK ÜZERE POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜ


Güvenlik görevlisi, kadını oturduğu koltuğun altındaki çantayı görünce tedbir amaçlı banka boşaltıldı ve durum 112 Komuta Merkezine bildirildi. Gelen ekipler çevre güvenliği alıp, banka şubesi ve bulunduğu binayı boşalttı, caddeyi ise trafiğe kapattı.

Ekipler yaptığı incelemede, çantanın içinde kişisel eşyalar ile karşılaştı. Ardından bina sakinleri ve banka çalışanları ile müşteriler normal hayatın döndü. Kadın ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.