Başakşehirli öğrencilerin bilekleri bükülmedi

Çorlu Spor Lisesinde düzenlenen Bilek Güreşi Turnuvasında Başakşehir Okulları öğrencileri erkekler ve kızlar olarak sağ ve sol kol kategorisinde yarışarak il birincilikleri ve il ikincilikleri kazanarak madalya almayı hak etti.

Başakşehirli öğrencilerin bilekleri bükülmedi

Çerkezköy Bakış- Eğitimdeki başarısıyla dikkat çeken Başakşehir Okulları, spor müsabakalarında da önemli dereceler elde ediyor.

Çorluda gerçekleştirilen yarışmada kızlarda okul takımından; İpek Altıparmak 40 kg’da, sağ ve sol kolda il 1.liği, Ceylin Aşer 45 kg’da, sağ ve sol kolda il 1.liği, Ayça Esma Çetintaş 60 kg’da sağ ve sol kolda il 1.liği, Tuğba Şen 55 kg’da sağ kolda il 1.liği ve sol kolda il 2.liği, Eylül Geçeren 55 kg’da sol kolda il 1.liği ve sağ kolda il 2.liği kazandı.
Erkeklerde  de okul takımından; Adem Kerem Kar 80 kg’da sağ ve sol kolda 1.liği, Demirhan Uygun 70 kg’da sağ ve sol kolda 1.liği, Sarp Mete Erkli 60 kg’da sağ ve sol kolda 1.liği, Emre Ülgen 65 kg’da sağ ve sol kolda il 1.liği kazandı.


Başakşehir Okulları takım olarak toplamda sağ ve sol kolda 16 adet birincilik ve 2 adet ikincilik kazanarak okullarının gururu oldular.

Okulun beden eğitimi öğretmeni Ahmet Çakıcı öğrencilerine emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletirken, okul takımındaki başarının en büyük etkinin öğrencilerin azimleri olduğunu ve onlarla gurur duyduğunu aktardı.

Başakşehir Okulları’ndan yapılan açıklamada, spor alanında da öğrencilerini desteklemeye ve başarılarına ortak olmaya devam ettikleri bildirildi.