Başakşehirli öğrencilerinden sürpriz Öğretmenler Günü etkinliği

Başakşehir Okulları öğrencileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü için öğretmenlerinden destek almadan sürpriz bir program düzelendi. Etkinlikte duygu dolu anlar yaşanırken, öğretmenler kimi zaman gözyaşı döktü, kimi zamanda kahkahalar attı.

Başakşehirli öğrencilerinden sürpriz Öğretmenler Günü etkinliği

Çerkezköy Bakış- Başakşehir Okulları sürekli gelişen ve yenilenen eğitim sistemiyle okul içi etkinliklerde öğrencilerin daha fazla aktif rol aldığı zeminler hazırlayarak öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Başakşehir Okulları öğrencileri, öğretmenlerinden yardım almadan kendilerinin üretip sonuca ulaşma gayesinde özverili ve efektif davranarak 24 Kasım Öğretmenler Günü için sürpriz bir programla tüm öğrencilerin duygularına tercüman oldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından programın moderatörlüğünü 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden Tuğba Şen ve Melek Irmak Sevencan üstlendi. Etkinlik 6. sınıf öğrencilerinden Aselsu Ceran’ın hazırladığı ‘’Öğretmenler Günü’’ yazısı ile başladı daha sonra 2. sınıf öğrencilerinden Asya Esila Erdeniz  ‘’Söz Verdim Öğretmenime’’ ve 6. sınıf Öğrencilerinden Ensar Çetin’in ‘’Öğretmenim’’ şiiri ile devam etti.
Yine öğretmenler için Başakşehir Okulları öğrencileri tarafından hazırlanan ‘’Öğretmenler Günü’’ videosu izletildi. Video izlenirken salonda renkli ve bol kahkahalı dakikalar yaşandı. Daha sonra okulun ortaokul öğrencilerinden Safiye Gülverin ve ilkokul öğrencilerinden Derin Sezer’in beraber seslendirdiği ‘’Benim Adım Öğretmen’’ şarkısı tüm öğretmenlerin adeta kalbine işledi.

Akabinde okulun Genel Müdürü Mehmet Demirbaş teşekkür konuşmasını yaparak; ‘’27 yıllık eğitim öğretim hayatımda ilk defa konuşmamı yaparken bu kadar duygulandım. Bize bu güzel anları yaşatan Başakşehir Okulları öğrencilerimize öğretmenlerimiz adına teşekkür ediyor ve başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere eğitim öğretim neferleri olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.