Basın Bayramı ve Biz

Esasında meslek itibariyle yakın olduğum bir alan değildi gazetecilik. Ama meslektaş olarak yakınımda duran çok iyi gazetecilerin olması beni bu konuda cesaretlendirdi. Neticede, bugün geldiğimiz noktada, bizi sizin gibi yüzlerce dostumuzla her sabah buluşturan bu güzel gazete için, ben de her gün Allah’a şükrediyorum.
Aradan geçen 13 aylık sürede, hergün tertemiz bir gazete ile çıktık karşınıza. Bu, tertemiz yayıncılık ancak tertemiz yüreklerle gerçekleşebilir. Emin olun ki, gazetede bir değil, pek çok temiz yürek var. Bugün gazetecilik denilince akla gelen isimler var yol arkadaşlarımız arasında. Çerkezköy’de Hüseyin Çolak dediğinizde herkes emindir gazeteciliğinden de kendisinde de, Gökhan Babayiğit de aynı şekilde. Allah her gazeteye Hüseyin Çolak gibi bir Yazı İşleri Müdürü, Gökhan Babayiğit gibi bir Haber Müdürü nasip etsin diyorum. Hakeza Mehmet Akif Aldoğan gibi, yürekli bir Gazeteci ve Profesyonel bir Sayfa Editörü ile çalışmak gerçekten çok ama çok keyifli…
Abdullah Öğe gibi Taha Aslanlı gibi yol arkadaşları büyük güç ve moral veriyor insana…
Evet, daha kurulduğu günden beri, yılların gazetesi gibi sizlerden itibar ve sevgi gören Bakış Gazetesi, bundan sonra da sizinle, her sabah ortak noktamız olacak.
Yeri geldi takdir etmeyi de bildik, yeri geldi en yazılamaz denilenleri, hem de en yüksek perdeden haykırmaktan çekinmedik.
Ve artık Çerkezköy kamuoyunda şu haklı yargı hüküm sürüyor: Çerkezköy Bakış Gazetesi yazdıysa doğrudur, yazmadıysa aslı yoktur.
Biz bu doğruluktan asla sapmayacağız. Ama birgün bu dürüst çizgimizden sapma görürseniz, gazetemizin gerçek sahipleri olarak, sizlerden bizi uyarmanızı ve bu yanlıştan döndürmenizi rica ediyorum.
Evet, bugün bu satırları yazmamıza neden olan Basın Bayramı ile ilgili de, birkaç söz söylemek istiyorum. Basında sansürün kaldırılışının yıldönümünü olarak kutlanan Basın Bayramı, bu mesleğe emek verenler için büyük anlam taşıyor. Ama benim gördüğüm şudur: Ekonomik özgürlüğünü elinde bulunduran hiçbir gazeteye sansür asla uygulanamaz. Bize bunun, özgürlüğün hazzını ve kıvancını fazlasıyla yaşatan Allah’a şükürler olsun…
Evet kuruluş telaşımız dolayısıyla geçtiğimiz yıl yaşamaya fırsat bulamadığımız o güzel duyguyu,  yani Basın Bayramı duygusunu, bugün ben de doya doya yaşıyorum.  Bu kutsal mesleğe emek veren bütün basın mensuplarının Basın Bayramı’nı yürekten kutluyorum.
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer taykesen
ömer taykesen - 6 yıl Önce

severek ve güvenerek takip ediliyorsunuz, istikametinizi bozmamanız dileğiyle.. allah yardımcınız olsun ..

fatih güleç
fatih güleç - 6 yıl Önce

gerçekten güven veren bir gazetesiniz. her sabah ilk işim internet sayfanızı ziyaret etmek. sizi ve ekibinizi kutlarım...

murat akbay çerkezköy akparti teşkilat başkan yardımcısı
murat akbay çerkezköy akparti teşkilat başkan yardımcısı - 6 yıl Önce

halkımızın doğru ve yansız olarak bilgilendirilmesi gibi önemli bir görevi üstlenen basın kuruluşları aynı zamanda demokrasinin güçlenmesinde de önemli bir role sahiptir. içinde bulunduğumuz iletişim çağında, yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizi bilgilendirmenin arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir görev ve sorumluluğu da üstlenmektedir.

bu duygu ve düşüncelerle b tüm basın mensuplarımızın 24 temmuz gazeteciler ve basın bayramını kutluyorum

banner265

banner479

banner306

banner510