CHP Çerkezköy 38. Olağan İlçe Kongresi Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılıyor. Mevcut başkan Ayfer Dönmez ve ÇTSO Yönetim Kurulu üyesi Özgür Sönmez’in aday olduğu kongrede,   Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, isim vermeden ÇTSO Başkanı Ahmet Çetin’i eleştirdi.

“ÇTSO ÜZERİNDEN CHP’Yİ DİZAYN ETME MÜCADELESİNİ GÖRÜYORUM”

Akay, önceki dönem ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva’nın Cumhur İttifakından AK Parti’nin Çerkezköy Belediye Başkan adayı gösterildiğine vurgu yaparak, “Vatandaşlarımız 5 yıllık mücadelemizi ve büyükşehir ile beraber yürüttüğümüz 5 yıllık hizmetlerimize bir karşılık vererek bizi yeniden göreve getirmişti. Hem de o dönemde yaşanan her türlü haksızlığa rağmen. Devletin bakanların her gün Çerkezköy’de gezerek, sözler vererek sokaklarda gezdikleri günlerdi. Tabi ki bir daha ne bakan gören oldu ne de verdikleri sözleri işiten oldu. 2019 yerel seçimlerinde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası karşımıza bir seçim karargahına dönüşmüştü. Ancak ÇTSO üzerinden Çerkezköy’ü dizayn etme girişimleri sonuçsuz kalmıştı. Orada görev yapan bu duruma içi sinmeyen arkadaşlarımız olsa da seslerini çıkaramamıştı. Bu defa da ÇTSO üzerinden CHP’yi dizayn etme mücadelesini görüyorum. Tescilli başka partililer CHP seçimlerinde başrol oynar hale geldiklerine şahit oluyorum. O arkadaşlara sesleniyorum. CHP’yi kaybettirme nedenlerinizi biliyorum, anlıyorum. Ancak vatandaşlarımız ile 9,5 yılda ilmek ilmek ördüğümüz bu gönül bağlarını bir çırpıda çözeceğinize inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Hiçbir çıkar ve menfaat ilişkilerine dayanmayan, birbirine inanan, güvenen insanlar ile yol yürüyoruz. Bu yol son 10 yılda Çerkezköy’ü hizmetler ile buluşturmak için her şeyi yaptı yapmaya devam ediyor. Vatandaşımızdan aldığımız güç ile alt yapıda büyükşehrimiz ile üst yapıda hem ilçe hem büyükşehir ile ortaya koyduğumuz hamleler Çerkezköy’ün geleceğine dair yaptığımız büyük yatırımlar birilerinin yok sayma mücadelesine rağmen vatandaşlarımızın şahitliğindedir. Sosyal belediyecilik ile gençlerin eğitimine destek olan, zor durumda olan vatandaşlarımızın yanında duran, çocuklarımızı spora teşvik eden yatırım yapan zemin hazırlayan, iyi günde kötü günde vatandaşını hatırlayan, milli bayramlarını unutturmayan, unutanlara inat Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını bağıra bağıra çocuklarımıza, genç kardeşlerimize hatırlatan bir anlayışla yönettik. Kendi topraklarını koruyan kollayan tarafında olduk. Bunun için hakaret yedik, tehditler aldık yılmadık yolumuza devam ettik. Biz Çerkezköy için çalıştık. Bu süreçte yanımda olan başta meclis üyesi arkadaşlarıma, ilçe örgütüme, parti üyelerime ve parti gönüllülerime teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki birlikte daha büyük işler başaracağız. İnanıyorum ki birlikte büyük işlerin altına imzalar atacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Bozdağ: Hedefimiz Çerkezköy’ü AK Parti belediyesine kavuşturmaktır Bozdağ: Hedefimiz Çerkezköy’ü AK Parti belediyesine kavuşturmaktır

Muhabir: Tuba TURHAN