Başkan Akay'dan Ecrin bebeğe ziyaret

Çerkezköy'ün Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi'nde ikamet eden Zeliha-Zeydin Yiğit çiftinin SMA Tip-1 hastası evlatları Ecrin bebeği ziyaret eden Belediye Başkanı Vahap Akay, 'Ecrin Bebeğimizin sağlığına kavuşması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz' dedi.

Başkan Akay'dan Ecrin bebeğe ziyaret

Çerkezköy Bakış - Henüz 14 aylık olan ve SMA Tip-1 hastalığı ile mücadele eden Ecrin bebeğe destek kampanyaları devam ediyor. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’da Yiğit ailesini ziyaret ederek, yanlarında olduklarını ifade etti.

“ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YAPACAĞIZ”

Başkan Akay, Zeliha-Zeydin Yiğit çifti ile görüşerek, minik Ecrin bebek adına başlatılan yardım kampanyası için gerekli duyuruların Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılacağını belirtti. Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Tekirdağ Valiliği onaylı yardım kampanyasının tüm Çerkezköy’de duyurulmasını sağlayacağız ve üzerimize düşenleri yapacağız. İnşallah bu tür hasta yavrularımızın tedavileri için gerekli paralar toplanarak ya da tedavi ücretleri SSK tarafından karşılanarak sağlıklarına kavuşurlar. Ecrin bebeğimiz ve bu hastalık ile mücadele eden tüm çocuklarımızın sağlıklarına kavuşmaları en büyük dileğimiz” dedi.

ECRİN BEBEK YARDIMLARINIZI BEKLİYOR


Ecrin bebeğe ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Akay’ın ziyaretinden dolayı çok memnun olduklarını belirten baba Zeydin Yiğit, “Belediye Başkanımıza ziyareti için çok teşekkür ediyorum. Tek evladımız olan Ecrin’in bir an önce sağlığına kavuşması için hayırseverlerin katkılarını, desteklerini bekliyoruz. Tedavisi için gerekli ilaçları SSK karşılamadığı için Valilik onaylı ‘Ecrine Umut Ol’ kampanyasını başlattık. Yavrumuza destek olmak isteyen hayırseverler alıcı kısmına Ecrin Yiğit yazarak Ziraat Bankası’nda TR 700001009010132406505002 TL hesabına, EURO için yine Ziraat Bankası’nda TR 160001009010132406505004 hesaba ve DOLAR hesabı için Ziraat Bankası’nda TR 430001009010132406505004 hesaba açıklama kısmına ‘Ecrin’e Umut Ol’ yazarak yardımda bulunabilirler” dedi.