Başkent'ten notlar...

Türkiye Büyük Millet Meclisi basın bürosu oldukça genişlemiş. Biz gazetecilerin işlerini kolaylaştırma adına birçok hizmeti hakkıyla yerine getiriyorlar.

Ancak, grup toplantı salonlarındaki basın locaları yetersiz…

Başkanlık sistemine geçildikten sonra Meclis’in öneminin ve milletvekillerinin etkisinin azaldığı konuşuluyordu…

Doğru değil!..

Meclis ana-baba günü. Vekillerin peşine takılmış gruplar dikkat çekiciydi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün ile karşılaştık…

Kısa bir sohbetin ardından grup toplantı salonuna geçtik.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantısı öncesi basın mensuplarına yazılı metin vermeyeceğini öğrenince, bomba etkisi yapacağını düşündüğümüz bir konuşma yapacağını anlamıştık.

MHP Lideri Bahçeli’nin konuşmasındaki coşkuyu ve bu konuşmaya ayakta alkışlayan partilileri görünce NTV Kameramanı Amcaoğlu Ahmet Aldoğan ile MHP Grup Toplantısı Salonu’nun önüne indik. Birçok yerli ve yabancı gazeteciler oradaydı.

Bahçeli, “MHP olarak bundan böyle kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız, kararlıyız. Önemle diyorum ki hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, geri adıma zorlanmasıyla, yok sayılmasıyla, tez ve önermelerinin görmezden gelinmesiyle ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak diğer tarafın tahakküm ve dayatmasıyla, üstten bakmasıyla, parmak sallamasıyla yaşayamayacaktır.

Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Parti olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. İşin tadı kaçtığından zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya, milleti aldatmaya, sabırları sınamaya, umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle katılıp Türkiye’nin her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi Allah’ın izniyle yapacağız.”

MHP grup toplantısı tamamlandıktan sonra, AK Parti Grup Toplantısı’nın yapılacağı salona yöneldik. Salon kalabalıktı. Ankara’ya beraber gittiğimiz gazeteci arkadaşım Uğur Arslan ile birlikte salondaki yerimizi aldık. Locadaki tüm gazeteciler Bahçeli’nin sözlerini konuşuyordu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısına yaklaşık 45 dakika geç katıldı. Çerkezköy’den grup toplantısına katılan yaklaşık 100 kişinin “Çerkezköy burada, reisinin yanında” sloganları arasında konuşmasına başlayan Erdoğan, “Bu ittifakın ruhuna zarar verecek hiçbir işin içinde olmadık” dedi. “Cumhur İttifakı noktasında bizim bir sıkıntımız yok”  demeyi de ihmal etmedi.

Erdoğan, “Cumhur İttifakını, ülkemizin son yıllardaki en önemli kazanımlarından biri olarak görüyor ve geleceğe taşımak istiyoruz. Biz bu ittifakın ruhuna zarar verecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız. Milletimizin bize emaneti olan Cumhur İttifakını, günlük siyasi tartışmalarının üzerinde tutmakta da kararlıyız” ifadelerini kullandı.

ÖĞE TABLO HEDİYE ETTİ

Grup toplantısının ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ile birlikte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a üzerinde kendi fotoğrafının olduğu ve “Bizim yoldaşımız Millettir” yazan tablo hediye ederek, kısa süre sohbet ettiler.

VEKİLLERİ ZİYARET

Grup toplantısının ardından TBMM Başkan Vekili ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’ü makamlarında ziyaret ederek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduk.

ESKİ DOSTLARLA BULUŞTUK

Ankara’da görev yaptığım yıllarda birlikte çalıştığımız ve üzerimde emeği oldukça fazla olan Dursun Erkılıç ağabeyimle, İhlas Haber Ajansı Muhabirlerinden Derya Yetim ile, İhlas Haber Ajansı Canlı Yayın Ekibinden Musa Kazım Şengül ile, NTV Kameramanı amcaoğlu Ahmet Aldoğan ile hasret giderdik.

SILA-İ RAHİM

Peygamber Efendimizin (s.a.v) önemle üzerinde durduğu ve yapıldığı zaman müslümanların Cennete girmelerine sebep olacağını haber verdiği sıla-i rahim yaparak, anne baba kardeş ziyaretlerini yaptık, hayr dualarını aldık.

DOSTLAR BULUŞMASI

Gazeteci arkadaşım Uğur Arslan ile birlikte Dünya Guinnes Rekortmenlerinden değerli dostum Ercan Buyruk’u, geçtiğimiz yıllarda Çerkezköy Merkez Komutanlığı’na görev yapan Zaloğlu Rüstem Hatipoğlu’nu ve geçtiğimiz yıllarda Kapaklı İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan Akif Bebek’le buluşarak geçmişi yad ettik.

TEŞEKKÜRLER

Ankara ziyaretlerimizde misafirperverliklerini bizlerden esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ederim.

YORUM EKLE

banner265

banner479

banner306