Berfu, yine şampiyonluğu kaptırmadı

Daha önce birçok resim yarışmasında birincilik elde eden ve geçtiğimiz aralık ayında ilk kişisel sergisini açan Çerkezköy Yunus Emre İlkokulu 3/B sınıfı öğrencisi Berfu Canseven, Tekirdağ İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında şampiyonluğu kaptırmadı.

Berfu, yine şampiyonluğu kaptırmadı

Çerkezköy Bakış - Yunus Emre İlkokulu 3/B sınıfı öğrencisi Berfu Canseven, resim yeteneği ile başarısını artırmaya devam ediyor. Küçük yaşına rağmen geçtiğimiz aralık ayında ilk kişisel sergisini eğiti gördüğü okulunda açan Berfu Canseven, Tekirdağ İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün Turizm Haftası nedeniyle düzenlediği "Senin Gözünden Tekirdağ" konulu resim yarışmasında Tekirdağ birincisi olarak yine bir resim yarışmasının şampiyonu oldu.

RESMİNİ ANLATTI

Düzenlenen ödül töreninde açılışı yapılan sergide yaptığı resimle ilgi odağı olan Berfu Canseven,  Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'a, yaptığı resmin içeriği hakkında bilgi vererek, “Tekirdağ deyince benim aklıma ilk ayçiçekleri geliyor. Ayçiçeklerinin içinde Namık Kemal’in evi, Uçmakdere’yi ve sahilini çizdim. Tekirdağ’ın kirazı da meşhur olduğu için onu da çizdim” dedi.
Berfu'nun resmini çok beğenen Vali Yıldırım, Berfu’ya başarılar diledi. 

YİNE TEKİRDAĞ BİRİNCİSİ OLMUŞTU

Birçok başarısı bulunan Berfu Canseven, "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" münasebetiyle düzenlenen resim yarışmasında da yine Tekirdağ birincisi olmuştu.