Bezgin'in paylaştığı bu fotoğraflara CHP'den jet cevap

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin'in sosyal medya hesabından paylaştığı ve büyük yankı uyandıran selin boyutunu gösteren fotoğraf karelerine CHP'den cevap geldi. CHP suçu DSİ'ye attı.

Bezgin'in paylaştığı bu fotoğraflara CHP'den jet cevap

Çerkezköy Bakış - Salı günü yağmur yağışının etkili olduğu ilçede birçok caddede su birikintisi oluşurken, bazı ev ve işyerlerini su basmıştı. Yağmurdan en çok etkilenen yerlerin başında gelen Atatürk Mahallesi Aynur Caddesi üzerinde çektiği ve neredeyse boyuna kadar suyun içine gömülen bir kadın ile evinin önünde ağ atan bir vatandaşın fotoğraflarını paylaşan Bezgin, altına da “Yağmur o kadar yağdı ki millet fırsata çeviriyor. Balık tutmak için ağ atmaya başladılar. Uyan TESKİ ağlanacak halimize güleceğiz nerdeyse” notu düşmüştü.
Bezgin’in paylaştığı bu fotoğraflara CHP Kapaklı İlçe Teşkilatı, yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 18 temmuz 2017 Salı günü, başta İstanbul olmak üzere tüm bölgemizi etkisi altına alan yoğun yağış, ilçemizde de etkili olmuş, kısa süreli aksaklıklara yol açmıştır. Yaşanan aksaklıklara Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesine bağlı ekipler derhal müdahalede bulunmuştur. Bazı gazetelerimizde, yaşanan olumsuzlukların sorumlusunun TESKİ olduğu yönünde görüşlere yer verilmiştir. Öncelikle tüm vatandaşlarımızın eleştiri ve ifade özgürlüklerine saygılı olduğumuzu belirtmek isteriz. Bununla birlikte belirtmemiz gerekir ki, ilçemiz sınırlarında bulunan derelerin TESKİ sorumluluğunda olan kısımlarının ıslah çalışmaları yapılmış olmasına rağmen, Devlet Su İşleri (DSİ) sorumluluğundaki kısımların ıslahı yapılmamıştır. Dere ıslah çalışmalarında DSİ’den kaynaklanan söz konusu eksiklik, ilçemizde son yaşanan olumsuzlukların başlıca nedenidir. Derelerimizin DSİ sorumluluğunda bulunan kısımlarının ıslah çalışmalarına bir an önce başlanarak söz konusu çalışmaların tamamlanması halinde ilçemiz yoğun yağışlardan bu oranda etkilenmeyecektir. Tüm ilçemize ve zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saygılarımızı sunuyoruz.”

Yorumlar 2
çetin 20 Temmuz 2017 12:51

vAllah siz siz olun artıyı eksiyi görmeden yorum yapmayın kapaklı belediye baskanı kadar hizmet veren şu trakyada yoktur siz bide çerkezköyü görün sayın vahap bey sadece düğünlerde çeyrek takarak belediyenin sorunlarınla ilgileniyor çerkezköyün hali içler acısı biran önce ak partiye geçsede hizmet görmeye başlasa çerkezköy yoksa çerkezköyün işi vahim bu yönetimle

trakyalı.. 19 Temmuz 2017 21:42

kızılpınar da aynı...chp